Valmieras Ziņas

Pie jaunā bērnu rotaļu laukuma izveidota BTA Velozinis trase veloprasmju apgūšanai

Rudens ir klāt, taču pilsētas ielās vēl joprojām redzami daudzi velosipēdu vadītāji. Tas priecē, jo aktivitātes svaigā gaisā norūda imunitāti un stiprina veselību! Turklāt mācīties braukt ar velosipēdu var jebkurā laikā. Tikai darīt to uz ielas, kur satiksmē piedalās gan automašīnas, gan gājēji, ir izaicinošāk nekā vietā, kur radīti visi apstākļi, lai topošais velosipēda vadītājs būtu drošībā.

Valmierā ir radīta šāda iespēja – sociāli atbildīgs un inovatīvs projekts BTA Velozinis! To kopīgi radījuši AAS “BTA Baltic Insurance Company”, biedrība “For Better” un uzņēmuma “We Build Parks”. BTA Velozinis trase atrodas Valmierā, Krāču ielā 4.

Ideja par BTA Velozini radās brīdī, kad “We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons gluži ikdienišķā situācijā piedzīvoja nepatīkamu brīdi kopā ar meitu, kura nespēja pārvarēt apmali, lai tiktu no ielas braucamās daļas uz trotuāra. Tas radīja liekus pārdzīvojumus mazajam braucējam un citiem satiksmes dalībniekiem.

“Sapratu, ka nav tādas vietas, kur bērni drošos apstākļos un atraktīvā veidā varētu apgūt veloprasmes. Tā radās inovatīvā veloparka plāns pilsētvidē. Pilotprojekts tapa Rīgā, un tas guva necerēti lielu atsaucību. BTA Velozinis ir unikāls pasaules līmenī, jo bērni attīsta prasmes un izglītojas nemanot, spēlējot velo spēles! Esam ļoti priecīgi, ka BTA sadzirdēja mūsu projekta stāstu un sadarbībā ar biedrību “For Better” piekrita atbalstīt tā realizāciju,” stāsta “We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons.

Šobrīd BTA kopīgi ar “For Better” un “We Build Parks” ir atklājuši BTA Velozinis trases arī Cēsīs (Valmieras iela 1), Dobelē (Ķestermežs), Siguldā (Raiņa iela 1), Saulkrastos (Noliktavas iela 10) un Salaspilī (Smilšu iela 1). Savukārt tuvākajā laikā plānots iekārtot trases arī Mārupē, Jelgavā, Alūksnē, Rēzeknē. Nākamgad plānots šo projektu attīstīt vēl plašāk citur Latvijā.

BTA Velozinis trasē radīti pilsētvidē visbiežāk sastopamie apstākļi, lai bērni, sākot ar pirmajām dienām, kad tiek apgūtas velosipēdu braukšanas prasmes, spētu apjaust savas iespējas un pārvarēt šķēršļus, lai tas nebūtu jādara uz ielas. Piemēram, veikt manevru ar vienu roku, kas ļaus attīstīt spēju norādīt braukšanas virzienu, bedrīšu apbraukšanu vai uzbraukšanu un nobraukšanu no apmalītes. Tāpat pie BTA Velozinis trasēm tiek izvietotas informatīvās norādes ar svarīgāko informāciju par drošu velosipēdistu pārvietošanos satiksmē. Plašāku informāciju par BTA Velozinis iespējams atrast projekta tīmekļa vietnē www.btavelozinis.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri