Valmieras Ziņas

Pērn vairāk nekā 120 īpašumos Valmierā konstatēta lietus ūdens nesaskaņota novadīšana kanalizācijā

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītā gada laikā SIA “Valmieras ūdens” apsekoja plašu teritoriju Valmieras pilsētā, lai ar dūmu ģeneratora palīdzību noteiktu tās vietas, kur centralizētajā sadzīves kanalizācijas sistēmā tiek novadīti lietus kanalizācijas notekūdeņi. Vairāk nekā 120 īpašumos konstatēts, ka, iespējams, lietus ūdens savākšanas sistēma pieslēgta sadzīves kanalizācijas tīklam, neveicot novadīto ūdeņu uzskaiti. Par to vēstules formātā informēti namīpašnieki ar aicinājumu sazināties ar SIA “Valmieras ūdens” Klientu apkalpošanas daļu, lai rastu racionālāko un ekonomiski izdevīgāko risinājumu esošajai situācijai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Valmieras ūdens”.

SIA “Valmieras ūdens” Klientu apkalpošanas daļas vadītājs Dagnis Muižnieks:

“Viens no risinājumiem, ko piedāvājam klientiem, ir demontēt lietus ūdens komunikāciju savienojumu ar sadzīves kanalizācijas tīklu un turpmāk novadīt tos alternatīvā veidā. Lietus ūdens apsaimniekošanai Valmieras pilsētas teritorijā ir dažādas iespējas, un to novadīšana sadzīves kanalizācijā ir viena no tām, taču tad jābūt noslēgtam līgumam ar “Valmieras ūdens” par šāda pakalpojuma saņemšanu, kā to paredz spēkā esošā likumdošana. Vēl kā risinājums ir īpašumam uzstādīt notekūdeņu plūsmas mērītāju, lai iegūtu precīzus datus par novadīto daudzumu centralizētajā sistēmā. Iespējas ir vairākas, tāpēc aicinām namīpašniekus sazināties ar mums, lai sarunas ceļā rastu risinājumu.”

Pilsētā paralēli darbojas divas notekūdeņu apsaimniekošanas sistēmas – sadzīves kanalizācija un lietus ūdeņu kanalizācija. Kā vienai, tā otrai ir dažādi risinājumi, taču svarīgi, lai abas darbotos šķirti. Pretējā gadījumā lietus ūdeņi nonāk kanalizācijas sistēmā kopā ar sadzīves notekūdeņiem. Lai pārbaudītu namīpašumos esošo sistēmu darbību, tiek izmantots dūmu ģenerators, kas tiek pievienots sadzīves kanalizācijas akai, cauruļvados iepūšot dūmus, un pēc to izplūdes vietas iespējams noteikt, vai konkrētajā ielā vai nekustamajā īpašumā centralizētajai sadzīves kanalizācijas sistēmai ir pievienota lietus ūdens novadīšanas sistēma. Ja inspekcija to apstiprina, īpašniekiem tas jānovērš, lai turpmāk nodrošinātu autonomu lietus ūdeņu novadīšanu atsevišķi no sadzīves kanalizācijas. Ja īpašumam nav iespējams pieslēgties lietus ūdens novadīšanas sistēmai, ir iespējams slēgt līgumu ar SIA “Valmieras ūdens” par lietus ūdens novadīšanu sadzīves kanalizācijā kā maksas pakalpojumu.

Lai pārrunātu iespējas konkrētajā adresē, namīpašnieki aicināti sazināties ar “Valmieras ūdens” Klientu apkalpošanas daļas vadītāju Dagni Muižnieku pa tālruni 29377137 darba dienās laikā no plkst. 8:00 līdz 17:00.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri