Valmieras Ziņas

Pēc pārbūves atklāta pirmsskolas izglītības iestāde “Varavīksne”

Lasīšanas laiks: 3 min

30. augustā svinīgā norisē pēc pārbūves tika atklāta Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienība – pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Varavīksne”, radot 108 jaunas vietas, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pieejamību bērniem, kuru vecāki dzīvo vai strādā Valmierā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Andrejs Gluhovs, Valmieras 2. vidusskolas un struktūrvienības PII “Varavīksne” direktors, par jaunatklātajām telpām: “Pārbūves rezultātā PII “Varavīksne” telpas ir kļuvušas pietiekami plašas, lai līdzšinējo sešu grupu vietā mēs varētu atvērt 12 grupas, pavisam kopā nodrošinot vietu 216 bērniem. Jaunajās telpās tikai ar lielāku vērienu turpināsim iesākto praksi, nodrošinot pēctecīgu izglītību no pirmsskolas līdz vidusskolai. Pirmsskolas atrašanās vienā ēkā ar skolu mazina bērnam stresu, pārejot no viena izglītības posma nākamajā, jo ceļš, ko mēro uz izglītības iestādi, ir nemainīgs, tāpat arī mācību vide jau ir zināma. Līdz šim ir izveidojusies laba sadarbība starp pirmsskolas un skolas pedagogiem, ko stiprināsim arī turpmāk. No jauna izveidotās pirmsskolas  dabas zinātņu un valodu klases ļaus attīstīt izglītības iestādes uzņemto prioritāro dabas zinību un svešvalodu virzienu visos izglītības līmeņos. Esam ieguvuši gaišu, skaistu un sakārtotu vidi, kur bērni un pedagogi varēs justies labi un mājīgi.” 

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “PII “Varavīksne” pārbūve ir ļoti gaidīts projekts visā Valmieras novadā, jo īpaši Valmierā, kur pieprasījums pēc vietas bērnudārzā ir lielākais. Valmieras novada pašvaldības prioritāte ir  atbalstīt iedzīvotājus, nodrošinot pirmsskolas izglītību pēc iespējas tuvāk ģimenes dzīvesvietai vai bērnu vecāku darbavietai. PII “Varavīksne” pārbūve daļēji risina bērnudārzu rindas novadā, bet Valmieras novada pašvaldība meklē iespējas arī jau citu esošu pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai un jaunu izveidei Valmierā un citviet novadā. PII “Varavīksne” pārbūves rezultāts priecē, ir radīta droša un moderna vide, kur ērti jutīsies gan paši mazākie novada iedzīvotāji, gan PII “Varavīksne” kolektīvs. Lai bērniem katru dienu prieks doties uz bērnudārza jaunajām telpām un pedagogiem šeit raisās radošums un idejas!”

PII “Varavīksne” atklāšanai pulcējās skolas vadība, pedagogi, bērni un viņu vecāki, būvnieku pārstāvji un Valmieras novada pašvaldības vadības pārstāvji. Pasākumu kuplināja PII vecāko grupu bērnu sagatavoti muzikāli priekšnesumi. Pēc atklāšanas un svinīgām uzrunām klātesošie devās jauno telpu apskatē. 

PII “Varavīksne” paplašināšanas vajadzībām pārbūvēti Valmieras 2. vidusskolas skolas korpusa trīs stāvi, kā arī cokola stāvs, kas pielāgoti PII vajadzībām. Katras grupas nodarbību telpai klāt ir ierīkots sanitārais mezgls – labierīcības un izlietnes. Ir izveidota garderobe ar skapīšiem, kur novietot personīgās mantas, noģērbt virsdrēbes un uzglabāt maiņas apavus. Izveidots montesori un svešvalodu kabinets, taps mini zoo, kur iepazīties ar putniem un kukaiņiem. Interjers veidots gaišos un neitrālos toņos, kas rosina darboties. Izbūvēts lifts, kas nodrošinās vides pieejamību gan pirmsskolas izglītības iestādei, gan vidusskolai. Labiekārtota āra teritorija – pārbūvēta ieeja un priekšējais laukums, grupām uzstādītas āra nojumes nodarbībām un rotaļām, iekārtots stūrītis ar siltumnīcu un mazdārziņu, kur dabas zinību nodarbību laikā bērni varēs praktiski darboties – sēt, stādīt, laistīt. Līdz šī gada oktobrim turpināsies mācību telpu mēbeļu un aprīkojuma piegāde un uzstādīšana. Ārpusē pie ēkas fasādes drīzumā paredzēts izvietot PII lielformāta logo. 

Telpu pārbūves projekta izstrādi veica SIA “Campaign”. Būvdarbus veica “R.K.C.F. RENESANSE” par kopējo līgumsummu 2 461 369,77 EUR. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “Akorda”. 

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri