Valmieras Ziņas

Pēc 5 gadu pauzes atkal noskaidroti “Viesturiete un Viesturietis”

Lasīšanas laiks: 4 min

Aizvadītajā piektdienā, 31. martā, Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās konkurss “Viesturiete un Viesturietis 2023″. Konkurss kopš tā pēdējās norises bija piedzīvojis ilgu pauzi – 5 gadus – un šogad atgriezās ar necerēti spilgtiem un arī emocionāliem dalībnieku priekšnesumiem. 

Šogad konkurss norisinājās 15. reizi un pierādīja, ka ir stipri iesakņojies skolas tradīcijās, ir dzīvotspējīgs, interesants, aizraujošs un joprojām aktuāls gan pašiem viesturiešiem, gan viesturiešu ģimenēm un draugiem, gan arī valmieriešiem. 

Konkursa veidotāju iecere bija parādīt skolēnu attīstību un izaugsmi šo gadu laikā. Tāpēc arī pasākumu caurvija augu tematika. Kā ir auguši viņi paši, un kā augusi skola, skolas vērtības un tradīcijas. Vakara sākumā konkursa dalībnieki – Elizabete Balode, Kārlis Tadas Beriņš, Dārta Elīza Bērziņa, Niks Judenkovs, Marta Šaicāne, Mikuss Grīnbergs, Kintija Plētiena, Regnārs Nerips, Rendija Spriņģe, Aleksandrs Aleksis Tuņķelis – atklāja līdzības ar izvēlētu augu, prezentējot īsas vizītkartes, radīja un rādīja kvalitatīvus, talantīgus, emocionālus un ļoti daudzveidīgus radošos priekšnesumus, metās jautrā, gaisīgā, kopīgā dejā, kā arī atklāja sirdssiltus un mīļuma pilnus vārdus skolai, kopīgi veidojot augu terāriju. Un, visbeidzot, cēli un eleganti izdejoja valsi pirms pacilājošās konkursa apbalvošanas.

Lai gan konkursa dalībnieku vidū nebija jūtama sāncensība un savstarpējā konkurence, visi 5 dalībnieku pāri bija saliedēti, draudzīgi un izpalīdzīgi, konkurss tomēr paliek konkurss, un arī šajā reizē tika sadalīti vairāki tituli.

Nedēļā pirms konkursa notika skolotāju simpātijas un interneta balsojums. Skolotāju simpātijas izpelnījās Marta Šaicāne un Niks Judenkovs, taču internetā par favorītiem kļuva Marta Šaicāne un Aleksandrs Aleksis Tuņķelis. 

Ļoti nozīmīga un vienmēr augsti vērtēta nominācija – skatītāju simpātija. Šoreiz to saņēma Marta Šaicāne un Regnārs Nerips. 

Pārējo titulu piešķiršana bija rūpīgi izvēlētas žūrijas rokās. Žūrijā ilggadējā konkursa tradīcijas turpinātāja Maira Tiltiņa un skolas direktors Uldis Jansons, parfimērijas un kosmētikas veikala „Douglas” Valmieras veikala vaditāja Solvita Briede, skatuves kustību un deju horeogrāfe Linda Mīļā, konkursa “Viesturietis un Viesturiete 2018” galveno titulu ieguvēji Elizabete Ločmele un Kārlis Bērziņš, uzņēmuma “For My Plants” vadītājs Arturs Kažmers, Valmieras Drāmas teātra aktieris Eduards Johansons, kā arī īsta profesionāle žūrijas krēslā raidījumā “Balss maskā”, TV personība, Stand Up aktrise, pasākumu vadītāja, iedvesmotāja – harizmātiskā, spožā viesturiete Baiba Sipeniece Gavare.

Žūrijas piešķirtās nominācijas:

  • labākie improvizatori – Marta Šaicāne un Niks Judenkovs,
  • neatlaidīgākie (tie, kuri cīnās un nepadodas ārējiem šķēršļiem un apstākļiem) – Dārta Elīza Bērziņa un Kārlis Tadas Beriņš,
  • Viesturiete 2023 – Rendija Spriņģe,
  • Viesturietis 2023 – Regnārs Nerips.

Vēl arī dalībnieki saņēma atbalstītāju specbalvas: 

  • uzņēmuma “For My Plants” izvēlētais pāris – Rendija Spriņģe un Aleksandrs Aleksis Tuņķelis, 
  • Valmieras Drāmas teātra izvēle – Marta Šaicāne un Niks Judenkovs. 

Paldies deju skolotājai, brīnišķīgajai Lindai Mīļajai. Paldies konkursa radošajai dvēselei Līgai Gackai, un paldies par padomiem Agnesei Lutcei, Simonai Šmidtei un Robertam Segliņam. Paldies visur un vienmēr laikā esošajam un darbos precīzajam Alvim Viļumam un 2018. gada konkursa finālistei Justīnei Jansonei. Paldies skaņu meistaram Guntaram Aizupietim un Viesturskolas absolventam Nikolajam Lukinam. Par gaismām un video projekcijām liels paldies 2018. gada konkursa finālistam Robertam Ciprusam. Kā arī – paldies skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem un pašpārvaldes prezidentes vietniecei Nikijai Birumai.

Paldies par atbalstu konkursa tapšanā viesturiešiem: siltuma un mīlestības pildītais terārijs no For My Plants un Artura Kažmera, gaismu un video projekcijas RLA Company un Roberts Cipruss, skaņu pasaule no VR audio un Nikolajs Lukins, video atskats – 2020. gada absolvents Ilvars Čukurs.
Paldies meitenēm, kuras rūpējās par dalībnieku daili, veidojot grimmu un matu sakārtojumus – Marta Krista Pūcīte un Karīna Āboltiņa.

Pasākumu atbalsta:
“Artifex”, ziedu salons “Ziednīca”, parfimērijas un kosmētikas veikals Douglas, SPA salons “Līga”, Vaidavas keramika, rotu un aksesuāru veikals “Daniela rotas”, apģērbu un aksesuāru zīmols “BRANCHESS”, kā arī absolventes Līvas Ejubas zīmols “Perlatite”.
Patīkamus mirkļus, baudot kultūru, sarūpēja Valmieras Drāmas teātris, Valmieras Vasaras teātra festivals un kino “Gaisma”.
Garšīgi cienāties un paēst varēs kafejnīcā “Tērbata” un restorānā “Rātes vārti. Gardumi no Latvijas pļavām un dārziem “Rada Zita” un “Gardu muti” zelteri.
Aktīvu atpūtu nodrošinās “Vaidaveži”, tūrisma inventāra veikals “Gandrs”, vrtuālās realitātes spēļu istaba WVR un piedzīvojumu spēle “Timemachine”.

Nākamais konkurss jau pēc diviem gadiem, kad tiks izvēlēti “Viesturiete un Viesturietis 2025″

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums “Rūjienas saldējums” aicina pievienoties savam kolektīvam apkopēju Tavi pienākumi būs: - Nodrošināt tīrību un kārtību, veicot mitro un sauso uzkopšanu atbilstoši pārtikas ražošanas prasībām; - Darba apģērbu sagatavošana nosūtīšanai uz mazgātuvi; - Pēc nepieciešamības veikt logu mazgāšanu: - Sekot līdzi tīrīšanas, dezinfekcijas līdzekļu, higiēnas preču izlietojumam; - Uzraudzīt uzņēmumā notiekošo un citi pienākumi. No Tevis sagaidām: - Prasmes saglabāt konfidencialitāti; - Fizisko noturību; - Nepieciešamības gadījumā spēja ierasties darbā no rīta, sestdienās vai svētdienās; - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu; - Spēju strādāt dinamiskos apstākļos; - Prasmes organizēt savu darbu u.c. Piedāvājam: Atalgojumu no 780 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes iela 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi NAMU PĀRVALDĪŠANAS SPECIĀLISTS Galvenie amata pienākumi: pārzināt un prast piemērot Latvijas Republikas normatīvos aktus namu pārvaldīšanas jomā organizēt dzīvojamo māju pārvaldīšanu, t.sk.: nodrošināt sadarbību ar pārvaldīšanā nodoto dzīvojamo māju padomēm organizēt un vadīt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces vest ar dzīvojamo māju pārvaldīšanu saistīto lietvedību organizēt dzīvokļu īpašnieku pieņemto lēmumu izpildi veikt klientu apkalpošanu klientu informācijas centrā klātienē, telefoniski un e-vidē. Prasības kandidātiem: nekustamā īpašuma pārvaldīšanas, tiesību, būvniecības vai citā līdzīgā jomā darba pieredze dzīvojamo māju pārvaldīšanā tiks uzskatīta par priekšrocību 5. kvalifikācijas līmenis namu pārvaldīšanā tiks uzskatīts par priekšrocību valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī labas MS Office lietošanas prasmes un zināšanas lietvedībā labas komunikācijas un saskarsmes prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība vēlme mācīties un profesionāli pilnveidoties. Piedāvājam: dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē. stabilu atalgojumu no EUR 1350 (bruto) mēnesī atkarībā no pieredzes un prasmēm. veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem. nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. labumu grozu atbilstoši koplīgumam. līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 2026.gada 20.februārim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: Namu PĀRVALDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-02-20 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri