Valmieras Ziņas

Pavļuts: Ceram, ka šis ir Covid-19 pandēmijas beigu sākums

Ceram, ka teātra izrāžu un citu publisko pasākumu atsākšanās ir Covid-19 pandēmijas beigu sākums, uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), sestdien, 12.jūnijā, uzrunājot mediķus, kas Valmieras Drāmas teātrī apmeklēja pirmo klātienes izrādi.

Viņš atzīmēja, ka pandēmija visiem ir bijis grūts laiks un, iespējams, sabiedrība dažbrīd bijusi netaisna pret ārstniecības personām, nepamanot, ka frontes līnija atradusies slimnīcās un ārstu kabinetos.

“Gribu jums teikt milzīgu paldies par visu, ko esat paveikuši, par visu, ko esat izdarījuši un pārdzīvojuši. Es zinu, ka aiz baltajiem Covid-19 virsvalkiem ir cilvēki – noguruši, pārguruši, reizēm arī izdeguši. Arī ģimenes locekļiem – bērniem un dzīvesbiedriem – jūs ir pietrūcis. Paldies, ka esat izturējuši,” akcentēja veselības ministrs.

Veselības ministra padomniece Lāsma Bindere aģentūru LETA informēja, ka pirms teātra apmeklējuma Pavļuts tikās arī ar Vidzemes slimnīcas ārstiem, iepazinās ar ārstniecības iestādes attīstības plāniem, kā arī pārrunāja jauno mediķu atalgojumu. Ministra ieskatā, varam būt gandarīti, ka, neskatoties uz pandēmiju, situācija slimnīcā ir stabila.

LETA jau rakstīja, ka Valmieras teātra izrāde ir pilotprojekts, lai pirms 15.jūnija, kad darboties varēs atsākt publiski pasākumi, piemēram, koncerti, kino, teātra izrādes, praksē pārbaudītu digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošanu cilvēkiem, kuri ir vakcinēti, vīrusu izslimojuši vai ar negatīvu Covid-19 testu.

Ciešā sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību un profilakses kontroles centra speciālistiem un epidemiologiem Kultūras ministrija, kultūras norišu un pasākumu rīkotāji kopumā īsteno sešus pilotprojektus četrās kultūrvietās. Pilotprojekti aptver dažādus publisku pasākumu veidus, norises vietas un auditorijas tipus.

Sestdien medicīnas nozarē strādājošajiem tiks spēlēts Valmieras teātra jaunākais Lielās zāles iestudējums Treisija Letsa “Osedžas zeme”, kas iekšējo pirmizrādi Dž.Dž. Džilindžera režijā piedzīvoja maijā, un šī būs pirmā satikšanās ar skatītājiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri