Valmieras Ziņas

Patīkamā un daudzveidīgā gaisotnē aizvadīti IX Kokmuižas svētki

Lasīšanas laiks: 4 min

9.septembrī Kocēnos norisinājās IX Kokmuižas svētki „Muižas riktes un etiķete”. Kā ierasts, rīts sākās ar tirgu un iepirkšanos, bet pēc tam visas dienas garumā notika dažādi koncerti un aktivitātes. Bagātīgā diena noslēdzās ar balli, bet visu svētku programmu vadīja Robijs Trankalis.

 Jau plkst. 11.00 interesenti varēja baudīt muižas dejas ar seno deju grupu “Ballare” no Rīgas un “Magnolia” no Cēsīm, kurām pievienojās arī vietējie – VPDK “Savieši”.  Viesu grupu vadītāja Guna Ezermale sniedza bagātīgu informāciju par katru deju, ģērbšanās stilu, deju soļiem un manierēm konkrētā valstī un laika posmā, kā arī deju skolotāja lomu galmā 16-19.gadsimtā:

Deju skolotāji bija augstā činā, ļoti novērtēti un labi atalgoti, jo viņi mācīja labi uzvesties un veidoja galma un muižas atmosfēru, kādu to redzam filmās un lasām grāmatās (Džeinas Ostinas romānu ekranizējumi „Prāts un jūtas”, „Lepnums un aizspriedumi” u.c.) 

Žēl, ka pilnīgai baudai traucēja mūzikas atskaņošanas problēmas…

Kupls interesentu pulks bija sanācis mājīgajā Kokmuižas saimniecības ēkā uz lekciju “Galda noformējums svētkiem”, kur savas dekorēšanas prasmes rādīja un par savu pieredzi stāstīja Baiba Prindule-Rence:

Māksla ir kaut kas tāds, ko nevar iemācīties skolā. Var iemācīties tehniskās un teorētiskās lietas, bet ņuhs un sajūta rodas kaut kur ķermenī iekšā. Arī šeit atbraucu bez konkrētas vīzijas, kā tas izskatīsies tālāk. Man Rīgā ir 500 m² noliktava ar viskautko, un tad nu es savācu lietas, kas vēl bez bērnu ratiņiem ielīda mašīnā. Tā būs improvizācija, bet, protams, ir lietas, ko es ievēroju.

Baibas galdu noformējumā dominē nekrāsas un dabīgie materiāli: lins, metāls, stikls, akmens, māls. Kā uzsvēra Baiba, lai arī kādas krāsas katrs izvēlas, vajadzētu turēties pie skaitļa trīs, lai noformējums būtu gaumīgs un harmonisks. Iespējams, ka tiem, kas turas pie stingri noteiktiem rāmjiem un grāmatās aprakstītiem galda klāšanas likumiem, Baibas noformējums neliksies pieņemams. Uz Baibas klātā galda dominēja pelēkie, brūnie toņi un melnā krāsa: galdauta vietā – dažādi saburzīti linu aizkari un salvetes, melnas un pelēkas sveces, melni metāla svečturi, piesātināti brūns dekors no auduma strēmeļu pušķīšiem, pašas veidotas mākslinieciskas galda kartes, balti sīpoli, baltas sēnītes, garie redīsi un galda vidū izbērta cukura kaudze… Lielisks radošo domu lidojums galda noformējumam šeit un tagad!

Baiba ar dekorēšanu nodarbojas jau 14 gadus, šobrīd viņas komandā ir astoņi cilvēki. Viņa nākusi no Liepas, mācījusies Cēsīs, studējusi psiholoģiju un režiju, bet pirms trim gadiem pabeigusi Vides dizaina nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā. Kā atzīst pati Baiba, daudzas lietas viņas dzīvē notikušas ačgārni – vispirms daudz ko intuitīvi darījusi ikdienā un tikai pēc tam lekcijās sapratusi, KĀPĒC tā ir darījusi. Katrai lietai, katram priekšmetam ir savs emocionālais stāsts, arī viss process nav naudas pelnīšana, bet sirds darbs, kas ik vārdā bija jūtams arī Baibas stāstījumā.

Pēc Baibas lekcijas ģimenes ar bērniem turpat varēja noskatīties arī īsfilmu “Zelta uzvedība. Galda kultūra”.

Pēcpusdienā Kocēnos iestājās klusāks brīdis, jo visi lielie basketbola fani devās mājās, lai pie TV ekrāniem vērotu noslēdzošo Pasaules kausa izcīņas finālturnīra spēli par piekto vietu. Jāteic, ka šajā spēlē diezgan ātri varēja nojaust, ka mūsu vīri būs pārāki par leišu broļukas.

Vēl nebija beidzies basketbola mačs, kad visi salmu maisi bija skatītāju aizņemti, lai klausītos Katrīnas Gupalo dziesmu programmu “7 skumjas zvaigznes”. Lai gan programmā bija minētas Imanta Kalniņa dziesmas, Katrīna izpildīja arī savējās, un tās skanēja ne tikai latviešu, bet arī angļu un ukraiņu valodā. Kā parasti, Katrīnas koncerts bija kvalitatīvs, romantisks un sirdi aizkustinošs, arī klausītāji līdzi dziedāja daudzas dziesmas: „Alvas zaldātiņi”, „Ai, jel manu vieglu prātu!”, „Dūdieviņš” un citas.

Samainot skatu leņķus un ar Baibas dekorēto galdu aizmugurē, skatītāji varēja turpināt domāt par etiķeti, galda kultūru un kāzu tradīcijām franču komēdijā „Tāda ir dzīve”. Filmā lieliski un ar labu humoru tika parādītas kāzu organizācijas aizkulises, ko ciemiņi reizēm nepamana, bet citreiz smagi izjūt uz savas ādas.  Nereti labi plānotais pārvēršas par haosu un īstu katastrofu, ko rada dažādas ķibeles, pārpratumi un nesaskaņas ar mūziķiem, pavāriem, fotogrāfiem…

Iestājoties krēslai, uz skatuves kāpa „Tautumeitas”. Dažas dziesmas viņu pavadījumā izdejoja deju grupa „Baltā” un… mazie bērni, kurus daži vecāki bija palaiduši brīvgaitā pa vidu dejotājām…

Siltā septembra sestdiena bija kā radīta, lai izbaudītu šos svētkus! Ikviens varēja atrast kaut ko sev interesējošu un piemērotu. Medību stāsti un trofeju izstāde, izbraukumi ar laivu, leļļu teātra izrāde, kaligrāfijas darbnīca, pončiku ēšana, saruna ar Valmiermuižas alus saimnieku Aigaru Ruņģi, mālu darbnīca, izjādes ar ponijiem… Paldies organizatoriem par daudzveidīgo programmu!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri