Valmieras Ziņas

Patīkamā atmosfērā aizvadītas 2023.gada Mājas kafejnīcu dienas

Lasīšanas laiks: 4 min

Ja var ticēt interneta ziņām, tad pirmās Mājas kafejnīcu dienas notika jau 2019.gada jūnijā Lībiešu krastā un Dundagas novadā. Tad divus gadus pandēmija ieviesa savas korekcijas, bet ar jaunu sparu rosība atgriezās 2020.gadā. Nu jau šī tradīcija kļuvusi ļoti populāra un cilvēku iecienīta, tikai Valmierā un Valmieras novadā vien 5. un 6.augustā darbojās 26 mājas kafejnīcas! Dažas kafejnīcas apmeklētājiem bija atvērtas tikai vienu dienu, bet uzņēmīgākie strādāja gan sestdien, gan svētdien, aicinot izbaudīt vietējos gardumus ne tikai Valmierā, bet arī Rencēnos, Rūjienā, Dikļu, Kocēnu, Burtnieku, Trikātas pagastā un citās vietās.

Pirmā viesošanās notika pie Ritas Vilnes Valmiermuižā, Rožu ielā 10. Pagājušajā gadā kafejnīca „IPOMEJA” darbojās kaimiņos –  Rožu ielā 13 pie Guntas Būmanes, šogad Gunta atnākusi apraudzīt, kā klājas Ritai.

 Sākumā saimnieci nemaz nemana, bet apkalpojošais personāls skraida kā skudriņas, viss ir sagatavots ciemiņu uzņemšanai. Kamēr meitenes pieņem pasūtījumus, ir laiks apskatīt arī dārzu un papriecāties par puķēm. Vēl patīkamākai noskaņai skan romantiskas dziesmas Normunda Bērziņa izpildījumā, bet pie mājas gaida mocīši, ja nu kāds vēlas pavizināties. Jābūt stipram raksturam, lai neļautos Kūku skapja vilinājumam! Kādu reizi taču var pagrēkot ar „Napoleonu” vai mājas kūciņu… Kā vēlāk atklājas, pašai cepējai gan kūciņas ne īpaši. Ne tikai apskatei, bet arī iegādei izliktas omes tamborētās sedziņas. Kā atzīst saimnieces dēls Kristaps, viens nav karotājs, tāpēc Mājas kafejnīcu dienās palīgos ir ne tikai Ritas bērni, bet arī viņu draugi. Šajā sestdienā pieteikušies 75-80 cilvēki, bet daži ierodas arī bez iepriekšējas pieteikšanās. Brīvākā brīdī saimniece apstaigā galdiņus, lai apvaicātos par viesu labsajūtu, bet apmeklētāji savu vērtējumu un novēlējumus var ierakstīt arī viesu grāmatā. Citās sestdienās Ritu  ar „Drupaču lādes” kūkām var sastapt Valmieras tirgū.

Būtu brīnums, ja Mājas kafejnīcu dienās neiesaistītos Bogdanovu ģimene Krāču ielā. Šeit bieži notiek dažādi interesanti pasākumi, bet šoreiz piedāvājumā ir „Pankūku neprāts Šķūnī” ar sāļām un saldām pankūkām, ar foto izstādi par pankūku veidiem un nosaukumiem plašajā pasaulē, ar viktorīnu par smagāko pankūku, augstāko pankūku torni utt. Līdzīgi kā Rožu ielā, arī šeit var redzēt rosāmies kuplu bariņu, kurā ir gan pieaugušie,  gan bērni. Katram ir savs pienākums: kāds cep pankūkas, kāds nes traukus, kāds noformē pasūtījumu, vēl kāds mazgā traukus nākamajiem apmeklētājiem. Bet, kad ir brīvāks brīdis, ciemiņi tiek aicināti uz „Pankūku danci”! Šķūnītī var redzēt afišas, kas liecina, ka šeit Mājas kafejnīcu dienas notiek jau trešo gadu, tātad – cilvēki ar pieredzi!

Pirmo reizi Mājas kafejnīcu diena notiek Burkānciemā, Jāņa Daliņa ielā 97, kur divas dienas var gan garšīgi paēst, gan apskatīt un iegādāties košus plecu lakatus, vilnas zeķes aukstajai sezonai, linu apģērbus un rotaslietas. Te darbojas Ozoliņu klans, bet vispirms viesus sagaida franču buldogmeitene Buča. Virtuvē rosās saimniece Sarmīte, viesus apkalpo meita Laura, pasniedzot bagātīgus un skaisti noformētus ēdienus. Savukārt Ansis Brūvelis, kas ir ienācējs šajā saimē, parāda un pastāsta par redzamajām koka konstrukcijām. Uzmanību piesaista gan puķu kastes, gan sešvietīgs galds-šūpoles, bet no kaimiņiem šo māju atdala skaisti dekoratīvie aizslietņi, kas ir roku darbs, izmantojot elektrisko finierzāģi.

No Burkānciema ceļš aizved uz Valmieras pretējo pusi, kur nepiespiestā gaisotnē Ausekļa ielā 17 var izbaudīt „Svētdienas plezīru”. Jau pie mājas vārtiņiem ciemiņus sagaida kolorīti tēli. Kas būs tālāk? Var iegriezt laimes ratu un izbaudīt divu mūku masāžu, var vērot uguns pūtēju, iegādāties keramikas traukus un auskarus, apbrīnot liepājnieces Antras Mazikas rožu virtenes, pasēdēt ēnā, baudot auksto zupu, un uzspēlēt dažādas spēles. Kā jau rakstīts Mājas kafejnīcu piedāvājumā, šeit ir uz grila cepts vraps, saliec sastāvdaļas pats! Lai visi justos brīvi un atraisīti, par omulīgu atmosfēru rūpējas mājas saimnieki Irīna un Māris Mincenbergi.

2023.gada Mājas kafejnīcu dienas beigušās, bet visi satiktie māju saimnieki sola tradīciju turpināt un piedalīties arī 2024.gadā. Tiem, kam negribas nodoties ēdiena gatavošanai mājās, noteikti priecātos arī par biežākām Mājas kafejnīcu dienām, ne tikai 1-2 dienas gadā…

Lai arī iepazītas tikai Valmieras piedāvātās iespējas, noteikti arī citās vietās bijis tikpat daudzveidīgs nedēļas nogales sortiments ar konkrētās vietas šarmu un rozīnīti. Atliek vien novēlēt turpināt iesākto tradīciju, bet citiem, kas vēl tikai šaubās un domā, – nenobīties un uzdrošināties!

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri