Valmieras Ziņas

Pateicas čaklākajiem Valmieras sakopējiem

Šī ziema Valmierā bija sniegiem bagāta. Tas sniedza daudz prieka ziemas baudītājiem, taču vienlaikus sagādāja raizes un daudz darba tiem, kuriem jārūpējas par ietvju un ceļu tīrīšanu. Lai teiktu paldies par cītīgu darbu, Valmieras pilsētas pašvaldība aicināja iedzīvotājus pastāstīt par tiem sētniekiem, namu un teritoriju īpašniekiem, kuri ar lielu atbildību un rūpību tīra ietves un ceļus Valmierā, nodrošinot drošu un ērtu pārvietošanos līdzcilvēkiem. 27.martā Valmieras muzejā notika čaklāko tīrītāju sumināšanas pasākums.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece, kopumā pateicību saņēma 36 čaklākie sētnieki, namu un teritoriju īpašnieki. Kā pateicību par godprātīgo darbu, viņi saņēma Valmieras izaugsmes medaļu, pļavas ziedu sēklas un pašvaldības pateicības rakstu.

Akcijas “Uzslavē čaklāko!” idejas autore ir Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektore Evija Voitkāne. Līdz šim pašvaldība rīkojusi dažādas akcijas, kurās sumināti sakoptāko īpašumu saimnieki. Taču šoreiz tika novērtēts to cilvēku ieguldījums, kuri ikdienā godprātīgo veic savu darbu, lai Valmiera būtu sakopta un pievilcīga gan iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem. Kā uzsvēra pilsētas mērs Jānis Baiks, šoreiz pašvaldība ir tikai starpnieks, kas nodod iedzīvotāju pateicību čaklajiem darbarūķiem, kuri nemanāmi veic savu ikdienas darbu.

Pēc godināšanas ceremonijas norisinājās lekcija “Dārzs pilsētā”. Tajā pieredzē dalījās dārzniece Līga Eglīte, kura pēc 16.gadsimta metodēm saimnieko un iegūst ekoloģisku ražu Cēsu viduslaiku pils dārzā un šobrīd ir iesaistījusies arī seno kultūraugu šķirņu saglabāšanas projektā.

Gan konkursa laureāti, gan citi lekcijas apmeklētāji varēja uzzināt par augstajām dobēm kā piemērota dārza risinājumam pilsētvidei, ekonomisku organisko atkritumu izmantošanu, stādīšanas dienasgrāmatu veidošanu, sēklu ievākšanu, kā arī organiskā mēslojuma izmantošanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri