Valmieras Ziņas

Pašvaldības policija atgādina: Sāksim skolas gaitas droši

Lasīšanas laiks: 2 min

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu Valmieras pilsētas pašvaldības policija aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem, pievēršot pastiprinātu uzmanību bērnu un jauniešu drošībai.

Atgriežoties no atpūtas laukos, bērni atkal piepildīs pilsētas ielas un pagalmus. Iespējams, pa vasaru esam kļuvuši izklaidīgāki un neuzmanīgāki, tādēļ lūgums vecākiem ar bērniem pārrunāt ceļu satiksmes drošības jautājumus gan gājēju, gan velosipēdistu un motorolleru vadītāju lomās:

  • ielu nešķērsot pie luksofora sarkanā aizliedzošā signāla;
  • ielu šķērsot tikai tam paredzētās vietās – uz gājēju pārejām un regulējamos krustojumos;
  • šķērsojot ielu, vispirms paskatīties pa kreisi, tad – pa labi;
  • nebūt izklaidīgiem un pārgalvīgiem, nešķērsot ielu tuvu braucošām automašīnām. Gājējam ir vieglāk apstāties, nekā automašīnai.

Velosipēdu vadītājiem atļauts pārvietoties pa ietvi tikai tad, ja tas netraucē gājējus. Ja uz ietves iekārtota speciāla josla velosipēdu vadītājiem, jābrauc tikai pa to, nekādā gadījumā neizmantojot brauktuvi. Velosipēdiem diennakts tumšajā laikā jābūt aprīkotiem ar atstarotājiem. Priekšpusē atstarotājam jābūt pelēkā, aizmugurē – sarkanā krāsā. Var būt arī signāllukturi atbilstošās krāsās.

Atgādināsim bērniem par pieklājīgu un drošu uzvedību daudzdzīvokļu māju pagalmos, lai ar savu uzvedību neradītu neērtības māju iedzīvotājiem, nebojātu apstādījumus un infrastruktūru. 

Arī dažādās bērnu un jauniešu pulcēšanās vietās jāievēro iekšējās kārtības noteikumi. Piemēram, sportojot skeitparkā, jālieto aizsargķiveres un aizsargelementi, lai pasargātu sevi no traumām. Daliņu pludmalē aizliegts lietot alkoholiskus dzērienus, ievest suņus, piemēslot apkārtni un smēķēt. Drošība un instruktora norādījumi jāievēro arī jaunatklātajā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka takā kokos. 

Tā kā laikapstākļi vēl ir gana silti, uzmanība jāpievērš arī drošībai pie ūdeņiem. Atpūšoties pie ūdenstilpēm, bērnus nevajadzētu atstāt bez uzraudzības un ļaut vieniem pašiem bez pieaugušo klātbūtnes iet peldēties. Jauniešiem iesakām nebūt pārgalvīgiem.

Lai nodrošinātos, vecākiem jābūt informētiem par sava bērna draugiem, piefiksējot draugu tālruņu numurus, viņu māju adreses. Mazus bērnus ārpus skolas nedrīkst atstāt vienus bez uzraudzības – vecākiem ir jāseko līdzi, ko viņu bērni pēc skolas dara. Arī jauniešiem, kuri vēl nav sasnieguši 16 gadu vecumu, bez pieaugušo uzraudzības atrasties uz ielas pēc plkst.22 ir aizliegts. 

Vecāko klašu skolēniem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, jāatceras, ka viņiem aizliegts smēķēt un lietot alkoholiskus dzērienus.

Vienmēr atgādiniet saviem bērniem par piesardzību arī sabiedriskās vietās – lai bērni ir uzmanīgi, sargā savas mantas, mobilos telefonus, naudas makus, vienmēr pieslēdz savu velosipēdu gan pie skolām, gan citviet. Tāpat vecākiem vajadzētu pārrunāt ar bērniem uzvedību ārkārtas situācijās – uz kādiem tālruņa numuriem zvanīt ugunsgrēka, zādzības, nepieciešamas medicīniskās palīdzības, slīkšanas un citos gadījumos.

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai VIESMĪLI Mēs sagaidām: augstu atbildības sajūtu, iniciatīvu un precizitāti darbā; profesionālu izglītību; prasmi organizēt savu darbu un vadīt komandas darbu; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; labas angļu valodas zināšanas; angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; iepriekšēju pieredzi līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; higiēnas normu kontroli un ievērošanu Tavi pienākumi: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uz;nemšanu; iegādāties produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojumu pārbaudes laikā 4,30 EUR/h, pēc pābaudes laika 4,80 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu – egita.kise@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Egita Ķīse, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 08.10.2023. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-08 Kontaktpersona: Monta Martinsone vai Egita Ķīse Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Informācijas tehnoloģiju centra programmētāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • izstrādāt un uzturēt drošas Pašvaldības un tās iestāžu tīmekļvietnes; • veikt tīmekļvietņu funkcionālo testēšanu un kodu pārskatīšanu; • un iniciatīva attīstīt esošus un ieviest jaunus IT risinājumus;   un ja Tev ir: • vismaz 1 līmeņa profesionālā augstākā izglītība datorzinātnēs vai saistītās specialitātēs; • prasme un pieredze veidot adaptīvu tīmekļvietni gan datoriem, gan mobilajām ierīcēm; • izpratne par serveru programmatūras darbības pamatprincipiem; • izpratne par populārāko tīmekļvietņu satura vadības sistēmu uzbūvi un lietojamību (Drupal, Wordpress, Joomla u.c.); • labas zināšanas PHP, JavaScript, CSS, HTML, SQL; • izpratne par datu bāžu struktūras veidošanu; • valsts valodas un labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība;   mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1484 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1746 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, pieteikuma vēstuli, portfolio (ja ir iespējams, hipersaites uz Taviem pēdējiem projektiem) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Programmētāja/-as amatam” līdz 2023.gada 6.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai 64207148 vai 28699730. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-06

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas Mūzikas skola (turpmāk – Skola) aicina darbā saksofona, mežraga un tubas spēles skolotāju uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Centra laukums 4, Rūjiena, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: ● plānot, organizēt un vadīt saksofona, mežraga un tubas spēles stundas; ● piedalīties Skolas organizētajos koncertos u.c. ārpusstundu tematiskajos pasākumos; ● sagatavot audzēkņus koncertiem, festivāliem un konkursiem; ● plānot un dokumentēt savu darbu platformā e-klase; un ja Tev ir: • profesionālā un pedagoģiskā izglītība atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • vēlama pieredze profesionālās ievirzes izglītības iestādē; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas komunikācijas prasmes; augsta atbildības un precizitāte; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • sakārtotu darba vidi; • iespēju strādāt nelielā, draudzīgā un radošā kolektīvā. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 6.oktobrim e-pastā: rujienas.muzikasskola@valmiera.edu.lv. Papildu informācija: 29851762 (direktore Gunta Kalniņa). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Centra laukums 4, Rūjiena, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-06

Mūsu partneri