Valmieras Ziņas

Pašvaldība uzdod norobežot un nojaukt graustu Jumaras ielā

Lai novērstu apdraudējumu cilvēku drošībai un Valmieras pilsētvides ainavas degradāciju, ceturtdien, 28.novembrī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti nolēma uzdot īpašniekam nekavējoties, bet ne vēlāk kā trīs nedēļu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas, veikt objekta Jumaras ielā 19 norobežošanu, lai nodrošinātu tā nepieejamību nepiederošām personām, kā arī uzdeva īpašniekam veikt objekta nojaukšanu ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas.

Ja šī lēmuma noteiktajos termiņos īpašnieks nepilda kādu no lēmuma noteiktajām darbībām, tad saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 369.pantu pašvaldība organizēs šī lēmuma piespiedu izpildi ar aizvietotājizpildes palīdzību, uzliekot tās izpildes izmaksas objekta īpašniekam.

Civillikuma 1084.panta pirmajā daļā noteikts, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jātur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem.

Kā skaidrots lēmuma pamatojumā, Valmieras pilsētas pašvaldība pamatojoties uz Ministru kabineta 2018.gada 28.marta rīkojumu ir ieguvusi īpašumā zemes gabalu Jumaras ielā 17, kas iepriekš piederēja valstij. Nekustamais īpašums ir apgrūtināts, jo tajā atrodas zemes īpašniekam nepiederošas būves daļa – dzīvojamās mājas pamati (ēkas adrese Jumaras iela 19).

Pašvaldības Vidi degradējošu ēku (būvju) un nekoptu teritoriju apzināšanas komisija jau 2013.gada 14.februārī apsekoja Nekustamo īpašumu un konstatēja, ka tajā atrodas dzīvojamā māja nepabeigtas celtniecības stadijā – izbūvēti pamati, kurai ilgstoši ir pārtraukta iesāktās būvniecības iecere, tā vizuāli bojā pilsētvides estētisko ainavu un ir cilvēku drošību apdraudoša.

Komisija 2013.gada septembrī pieņēma lēmumu, ar kuru, ņemot vērā, ka nekustamais īpašums nav sakārtots, klasificēja objektu kā vidi degradējošu būvi.

Valmieras pilsētas Būvvaldes galvenais būvinspektors 2016.gada 26.maijā apsekoja nekustamo īpašumu un konstatēja, ka teritorijā atrodas degradējoša, avārijas stāvoklī esoša daudzīvokļu dzīvojamās mājas jaunbūve, izbūvēti pamati, daļēji pirmā stāva sienas un pārsegums. Tās stāvoklis neatbilst Būvniecības likuma 9.panta noteiktajām būtiskajām būvei izvirzāmajām prasībām: mehāniskā stiprība un stabilitāte, ugunsdrošība, higiēna, nekaitīgums un vides aizsardzība, lietošanas drošība.

Valmieras pilsētas Būvvaldes galvenais būvinspektors 2019.gada 26.martā atkārtoti apsekoja nekustamo īpašumu un konstatēja, ka tajā vēl joprojām atrodas objekts, kas ir vidi degradējošs un ir grausta stāvoklī esoša jaunbūve. Objektā nebija veiktas darbības, kas novērstu nepiederošu personu iekļūšanu un/vai uzturēšanos tajā.

Laika periodā no iepriekšējā apsekojuma 2016.gada 26.maijā, par ko sastādīts atzinums, objekta stāvoklis bija pasliktinājies, notiek dzelzsbetona konstrukciju sagrūšana laika apstākļu ietekmē, konstrukcijas apaug ar sūnām un var redzēt, ka objektā aug krūmi.

Pašvaldība nosūtīja īpašniekam 2019.gada 3.aprīļa vēstuli, kurā norādīja, ka objekts atrodas sliktā tehniskā un vizuālā stāvoklī, kā arī lūdza īpašnieku līdz 2019.gada 2.maijam sniegt informāciju par iespēju pašvaldībai iegādāties objektu, lai pēc tam to nojauktu. Tā kā norādītajā termiņā nekāda veida atbilde no īpašnieka netika saņemta, pašvaldība 2019.gada 25.jūnijā atkārtoti nosūtīja īpašniekam vēstuli. Arī uz šo vēstuli pašvaldība līdz šim brīdim nav saņēmusi nekāda veida atbildi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri