Valmieras Ziņas

Pašvaldība informē par situāciju izglītības iestādēs Valmierā

Kopš pagājušā gada 9. novembra Latvijā izsludināta ārkārtējā situāciju Covid-19 ierobežošanai. Tā ir ietekmējusi visas dzīves jomas, arī izglītības sistēmu. Bērnudārzu un skolu audzēkņiem un viņu vecākiem, kā arī izglītības iestāžu darbiniekiem ir jāsadzīvo ar daudziem ierobežojumiem. Kāda situācija izglītības iestādēs ir Valmierā, portālam pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Situācija Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēs

Klātienes izglītības procesu turpina īstenot visas Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes.

Pirmsskolas izglītības iestādes apmeklējošo bērnu skaits rudens un ziemas sezonā jau tradicionāli ir mainīgs. Visbiežāk bērni neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, ja tiem ir saaukstēšanās vai vēdera vīrusa pazīmes vai kādas citas saslimšanas, kas nav saistītas ar Covid-19 vīrusa izplatību. Tāpat ir vecāki, kuri ārkārtējās situācijas laikā izvēlas mazināt bērna kontaktus ar citiem un nodrošina alternatīvu sava bērna pieskatīšanai, iespējama arī bērna neierašanās iestādē mājas apstākļu dēļ. Katru nedēļu Valmieras Izglītības pārvalde apzina situāciju pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, apkopojot un analizējot no tām saņemtos datus par apmeklējumu.

Katra pirmsskolas izglītības iestāde darbu plāno un organizē atsevišķi, ņemot vērā gan personāla, gan vecāku iespējas, darbību iepriekš saskaņojot ar Valmieras Izglītības pārvaldi.

Ir pirmsskolas izglītības iestāde, kurā vecāks bērnu no rīta atstāj pirmsskolas pedagogam ārpusē pie ieejas iestādē un tieši tādā pašā veidā vakarā saņem no pirmsskolas pedagoga, nedodoties iekštelpās. Savukārt citās iestādēs vecāks bērnu drīkst ievest iekštelpās, tomēr jāatceras, ka, apmeklējot Valmieras pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, apmeklētājiem ir jālieto sejas maskas.  

Tāpat pirmsskolas izglītības iestādē strādājošajiem ir jālieto sejas maska gan nodarbību laikā, gan ārpus tām. Valmieras pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem nodrošinājusi vienu vairākkārt lietojamo sejas masku, kā arī pieejamas higiēniskās jeb vienreizlietojamās maskas un citi individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļi. Iestādēs tiek pastiprināti veikta mitrā uzkopšana un vēdinātas telpas.

Situācija Valmieras skolās

1.-4. klašu skolēniem ir pagarināts brīvlaiks līdz 25. janvārim, 5.-6.klašu skolēni mācās attālināti no 11. janvāra.

Skolēniem, kuri līdz šim saņēmuši brīvpusdienas, dzīvo Valmierā un kuru vecāki atsaucās piedāvājumam, attālinātā mācību procesa laikā tiek nodrošināta siltu brīvpusdienu piegāde. Brīvpusdienu piegāde ārkārtējās situācijas laikā joprojām turpinās projektā “Pumpurs” iesaistītajiem audzēkņiem. Katru dienu tiek piegādātas aptuveni 450 pusdienu porcijas. Skolēniem, kuri mācās Valmieras izglītības iestāžu 5.-6.klasēs, bet dzīvo ārpus Valmieras un kuru vecāki atsaucās aicinājumam, Valmieras pilsētas pašvaldība attālināto mācību laikā nodrošina pārtikas produktu pakas.

7.-12. klašu izglītojamie, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un augstskolu studenti attālināti mācās jau no 4. janvāra.

Ņemot vērā speciālās izglītības iestādes darba specifiku, veikto pedagogu aptauju un skolas administrācijas lēmumu, atšķirīgi tiek organizēts darbs Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrā.

Aktuālajai informācijai par mācību procesu Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā iespējams sekot līdzi mājaslapā www.vgv.lv

Lai apzinātu gan skolēnu un viņu vecāku, gan skolotāju atsauksmes par attālināto mācību procesu, izglītības iestādes veic aptaujas.

Lielākos izaicinājumus sagādā tehnoloģiju izmantošana.

Lai tiešsaistes mācību nodarbības notiktu kvalitatīvi, nodrošinātu tūlītēju atgriezenisko saiti, ir svarīgs ne vien interneta pieslēgums un datora pieejamība, bet arī tā aprīkojums ar mikrofonu, skaņas austiņām un video kameru. Izglītības iestādes plāno pārrunāt ar skolēnu vecākiem šo ierīču pieejamību un bērnu prasmi tās lietot. Organizējot darbu tiešsaistē, tiek izjusts skolvadības sistēmas “E-klase” noslogojums un darbības apgrūtinājumus, tādēļ pedagogi meklē un izmanto citas platformas tiešsaistes nodarbību veidošanai.

Vadoties pēc Izglītības un zinātnes ministrijas ieteikumiem (IZM), ārkārtējās situācijas laikā, kad izglītības iestādes darbu organizē attālināti vai daļēji attālināti, iespēju robežās veiktas izmaiņas mācību satura plānošanā un īstenošanā. IZM iesaka: samazināt kopējo apgūstamo sasniedzamo rezultātu apjomu par 10-30%; plānot sasniedzamo rezultātu apguvi trīs gadu izglītības posmam; nostiprināt pašvadītas mācīšanās, digitālās prasmes un informācijpratību; ņemt vērā klātienes un attālināto mācību priekšrocības un ierobežojumus.

Janvāra sākumā Valmieras pilsētas pašvaldība no Izglītības un zinātnes ministrijas saņēma 61 jaunu portatīvo datoru. Portatīvie datori ir paredzēti gan pedagogiem, gan skolēniem attālināto mācību nodrošināšanai 7.-12.klašu grupās. 13.janvārī Valmieras Izglītības pārvalde datorus nogādāja izglītības iestādēm. Turpmāko sadales procesu starp skolēniem un skolotājiem nodrošina katra skola pēc saviem ieskatiem. 24 datorus saņēma Valmieras 5.vidusskola, 22 – Valmieras 2.vidusskola, 15 – Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs. Sadalījums skolām organizēts atbilstoši skolēnu skaitam.

Šobrīd tiek gaidīts Ministru kabineta lēmums par to, vai no 25.janvāra skolās klātienē atgriezīsies 1.-4., 9. un 12.klašu skolēni, kā tika ziņots janvāra sākumā, vai arī mācības notiks attālināti.

Ministru kabinets iepriekš lēmis, ka, mācību procesam atsākoties klātienē, skolās maskas jānēsā mācību stundu laikā un ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem. Valmieras pilsētas pašvaldība gan skolēniem, gan skolotājiem ir sagādājusi un nodrošinājusi vienu vairākkārt lietojamo sejas masku, kā arī sejas maskas nodrošinātas no IZM puses. Tāpat izglītības iestādēm ir pieejami arī citi individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļi. Izglītības iestādes ir informētas un zinošas par pastiprinātas mitrās uzkopšanas un telpu vēdināšanas nepieciešamību.

Savukārt no 25.janvāra plānots, ka 5.-6.klašu, 7.-8.klašu, 10.-11.klašu skolēni turpinās mācīties attālināti.

Jāpiemin, ka pašvaldība sniedza portālam “Valmieras Ziņas” informāciju, vadoties pēc 14.janvāra situācijas Valmieras izglītības iestādēs, mainoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, pašvaldībā vai konkrētā izglītības iestādē ir iespējamas izmaiņas mācību procesa organizācijā. Skolēnus un viņu vecākus aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai izglītības iestāžu mājaslapās, skolvadības sistēmā “E-klase” vai jautājumu gadījumā vērsties pie klašu audzinātājiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri