Valmieras Ziņas

Pasaules čempiona tituls ir tikai sākums

Lasīšanas laiks: 4 min

Pēteris Kripans mācās Valmieras Viestura vidusskolas 6. klasē. Viņam patīk aktīva izkustēšanās, laika pavadīšana kopā ar draugiem. Taču viņam piemīt kāds talants un liela mērķtiecība to attīstīt. Nesen Pēteris Pasaules čempionātā 64 lauciņu dambretē Bulgārijā izcīnīja zelta medaļu dambretes ātrspēlē un bronzas medaļu ātrajā dambretē, kā arī Latvijas komandas sastāvā izcīnīja sev otro zelta medaļu.

“Es jautāju, vai saprot, ko sasniedzis. Zelts pasaules līmenī! Bet Pēteris par to nedomā, viņam svarīga ir spēle. Protams, mērķi ir un par sasniegumiem prieks, bet viņam ir svarīgi turpināt un sasniegt jaunas virsotnes. Ļoti ceru, ka šo īpašību un spēlētprieku viņš saglabās,” stāsta Pētera mamma Ilze Ansone. “Pirmajā klasē izvēlējāmies apmeklēt prāta spēļu pulciņu. Sākums nebija spīdošs, daudz zaudējumu. Vēlāk sporta spēlēs gadījās, ka Pēterim sanāca spēlēt dambreti ar kādu kungu gados, viņš pēc tam pienāca pie manis un teica, ka tam puikam noteikti jāspēlē dambrete. Tā tas arī sākās. Pēterim ļoti patika, un tas turpinās. Gandrīz vai bija tā, kā kādu satika, piedāvāja spēlēt. Šķiet, ka visi, kuri pazīst Pēteri, ir ar viņu spēlējuši. Visas viesības beidzas ar dambreti.”

Prāta spēles ir lielisks atbalsts mācībās. “Pats esmu piemērs. Pirmajās klasēs matemātikā biju nesekmīgs. Kad sāku mācīties 5. klasē, skolā sāka strādāt Anzelms Tamanis, sāku pie viņa spēlēt dambreti, un notika īstais klikšķis, smadzenes sāka strādāt šajā virzienā,” atceras Pētera treneris Valmieras Viestura vidusskolā Uldis Ābeltiņš. “Svarīgi, ka pulciņš skolā ir uzreiz pēc stundām, citādi grūtāk ar saņemšanos atnākt. Gudriniekiem vajag daudz sacensību, tas ir liels stimuls un labs treniņš.” Tam piekrīt arī Pētera mamma, sakot, ka vecākiem ir jābūt atbalstam, lai veicinātu, ka bērnam patīk izvēlētais virziens. “Mums ir otrādāk, nekad nav jālūdzas spēlēt dambreti, drīzāk jāsaka, ka nespēlēs, kamēr nebūs citi pienākumi veikti. Sacensībās arī ļoti patīk piedalīties, šādi arī Latviju iepazīstam, ārvalstis. Vecākiem jātur līdzi, arī brīvdienas lielākoties paiet treniņos vai sacensībās.”

Uldis Ābeltiņš uzsver, ka ģimenes atbalsts ir ļoti svarīgs, aicinot turpināt. “Arī Valmieras novada pašvaldībai un Valmieras Izglītības pārvaldes vadītājai Ivetai Pāžei gribu pateikties. Pašvaldības atbalsts ir nozīmīgs, organizējot interešu izglītību, sacensības. Interešu izglītība ir lielisks veids, kā atrast sev piemērotāko sporta vai cita veida nodarbošanos un vēlāk attīstīties šajā jomā dziļāk. Skolā esam visu izdarījuši, ko varējām. Lai spēlētu Eiropas un pasaules mērogā, Pēteris treniņus turpina Rīgā, kur sagatavo augstākajam līmenim. Treneris Roberts Misāns šogad ievēlēts par Pasaules Dambretes federācijas ģenerālsekretāru.” Pētera mērķis ir meistara kandidāta tituls, kas iegūstams, startējot pieaugušo sacensībās. Šobrīd sākti treniņi, dambretes spēli veicot galvā. “Priekšā ir tukšs dambretes galds, lai redzētu lauciņus. Pēterim jādara viss galvā – jāpatur atmiņā, kādus gājienus veic pretinieks, kādus pats, jāanalizē, kas būs nākamie gājieni,” skaidro Uldis Ābeltiņš. “Treniņi un sacensības paņem daudz spēka – gan fiziski, gan emocionāli, galva nogurst,” saka Pētera mamma Ilze. Tāpēc brīvajā laikā jaunais dambretists labprāt kopā ar draugiem spēlējot futbolu, florbolu, basketbolu, skrienot, atpūtinot galvu un labi izkustoties.

Pēteris Kripans kopš 1. klases trenējas dambretē Valmieras Viestura vidusskolas interešu izglītības programmā “Prāta spēles”. Apzinīgs, centīgs un mērķtiecīgs darbs, trenera padomu uzklausīšana ātri deva rezultātu. Pēteris iekļuva starp sava vecuma Latvijas gudrākajiem dambretistiem, izcīnīja Latvijas čempiona titulu un kopā ar citiem viesturiešiem arī Latvijas komandu čempionāta zelta medaļu. Pagājušā gada rudenī, kad sākās attālinātā mācīšanās, Rīgas dambretes skolā “Domātprieks” iesākās attālinātie treniņi pie starptautiskajiem meistariem Olesjas Abdullinas un Roberta Misāna. Tā kā šo treneru mērķis bija gatavot spēlētājus dalībai Eiropas un Pasaules čempionātiem dambretē, tad Pēteris saka trenēties arī Rīgas dambretes skolā “Domātprieks”.

2021. gada aprīlī Turcijā Pēteris Kripans Eiropas čempionātā 64 lauciņu dambretē izcīnīja zelta medaļu. Tas bija liels stimuls, lai intensificētu treniņus un gatavotos Pasaules čempionātam. Augusta beigās Latvijas izlase ar 26 jauniešiem devās uz Bulgāriju spēlēt Pasaules čempionātā 64 lauciņu dambretē. Čempionātā piedalījās 11 valstu izlases, kuru jaunieši spēlēja sešās vecuma grupās trijos laika kontroles veidos: ātrspēlē (partijai dotas 3 min + 2 sek. par gājienu), ātrajā dambretē (7 min + 3 sek.) un klasikā – ilgajā dambretē (30 min + 10 sek.).

Pēteris Kripans, spēlējot U14 vecuma grupā, pirmajā sacensību dienā ātrajā dambretē izcīnīja bronzas medaļu. Tas nostiprināja pārliecību par savām spējām. Otrajā dienā ātrspēlē Pēteris kļuva par pasaules čempionu individuāli un arī komandu cīņās izcīnīja zelta medaļu. Nākamajās septiņās dienās tika spēlēta ilgā dambrete: kopā septiņi mikromači pa divām spēlēm ar pretinieku, kur kopējais mača laiks varēja pārsniegt 2,5 stundas. Ilgajā dambretē Pēteris Kripans izcīnīja 6.vietu.

Dambrete Latvijā kā sporta veids ir augstā līmenī – to pierāda fakts, ka neoficiālajā kopvērtējumā pēc medaļu skaita Latvijas jauniešu izlase ir 2. vietā pasaulē.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri