Valmieras Ziņas

Pasaules čempiona tituls ir tikai sākums

Lasīšanas laiks: 4 min

Pēteris Kripans mācās Valmieras Viestura vidusskolas 6. klasē. Viņam patīk aktīva izkustēšanās, laika pavadīšana kopā ar draugiem. Taču viņam piemīt kāds talants un liela mērķtiecība to attīstīt. Nesen Pēteris Pasaules čempionātā 64 lauciņu dambretē Bulgārijā izcīnīja zelta medaļu dambretes ātrspēlē un bronzas medaļu ātrajā dambretē, kā arī Latvijas komandas sastāvā izcīnīja sev otro zelta medaļu.

“Es jautāju, vai saprot, ko sasniedzis. Zelts pasaules līmenī! Bet Pēteris par to nedomā, viņam svarīga ir spēle. Protams, mērķi ir un par sasniegumiem prieks, bet viņam ir svarīgi turpināt un sasniegt jaunas virsotnes. Ļoti ceru, ka šo īpašību un spēlētprieku viņš saglabās,” stāsta Pētera mamma Ilze Ansone. “Pirmajā klasē izvēlējāmies apmeklēt prāta spēļu pulciņu. Sākums nebija spīdošs, daudz zaudējumu. Vēlāk sporta spēlēs gadījās, ka Pēterim sanāca spēlēt dambreti ar kādu kungu gados, viņš pēc tam pienāca pie manis un teica, ka tam puikam noteikti jāspēlē dambrete. Tā tas arī sākās. Pēterim ļoti patika, un tas turpinās. Gandrīz vai bija tā, kā kādu satika, piedāvāja spēlēt. Šķiet, ka visi, kuri pazīst Pēteri, ir ar viņu spēlējuši. Visas viesības beidzas ar dambreti.”

Prāta spēles ir lielisks atbalsts mācībās. “Pats esmu piemērs. Pirmajās klasēs matemātikā biju nesekmīgs. Kad sāku mācīties 5. klasē, skolā sāka strādāt Anzelms Tamanis, sāku pie viņa spēlēt dambreti, un notika īstais klikšķis, smadzenes sāka strādāt šajā virzienā,” atceras Pētera treneris Valmieras Viestura vidusskolā Uldis Ābeltiņš. “Svarīgi, ka pulciņš skolā ir uzreiz pēc stundām, citādi grūtāk ar saņemšanos atnākt. Gudriniekiem vajag daudz sacensību, tas ir liels stimuls un labs treniņš.” Tam piekrīt arī Pētera mamma, sakot, ka vecākiem ir jābūt atbalstam, lai veicinātu, ka bērnam patīk izvēlētais virziens. “Mums ir otrādāk, nekad nav jālūdzas spēlēt dambreti, drīzāk jāsaka, ka nespēlēs, kamēr nebūs citi pienākumi veikti. Sacensībās arī ļoti patīk piedalīties, šādi arī Latviju iepazīstam, ārvalstis. Vecākiem jātur līdzi, arī brīvdienas lielākoties paiet treniņos vai sacensībās.”

Uldis Ābeltiņš uzsver, ka ģimenes atbalsts ir ļoti svarīgs, aicinot turpināt. “Arī Valmieras novada pašvaldībai un Valmieras Izglītības pārvaldes vadītājai Ivetai Pāžei gribu pateikties. Pašvaldības atbalsts ir nozīmīgs, organizējot interešu izglītību, sacensības. Interešu izglītība ir lielisks veids, kā atrast sev piemērotāko sporta vai cita veida nodarbošanos un vēlāk attīstīties šajā jomā dziļāk. Skolā esam visu izdarījuši, ko varējām. Lai spēlētu Eiropas un pasaules mērogā, Pēteris treniņus turpina Rīgā, kur sagatavo augstākajam līmenim. Treneris Roberts Misāns šogad ievēlēts par Pasaules Dambretes federācijas ģenerālsekretāru.” Pētera mērķis ir meistara kandidāta tituls, kas iegūstams, startējot pieaugušo sacensībās. Šobrīd sākti treniņi, dambretes spēli veicot galvā. “Priekšā ir tukšs dambretes galds, lai redzētu lauciņus. Pēterim jādara viss galvā – jāpatur atmiņā, kādus gājienus veic pretinieks, kādus pats, jāanalizē, kas būs nākamie gājieni,” skaidro Uldis Ābeltiņš. “Treniņi un sacensības paņem daudz spēka – gan fiziski, gan emocionāli, galva nogurst,” saka Pētera mamma Ilze. Tāpēc brīvajā laikā jaunais dambretists labprāt kopā ar draugiem spēlējot futbolu, florbolu, basketbolu, skrienot, atpūtinot galvu un labi izkustoties.

Pēteris Kripans kopš 1. klases trenējas dambretē Valmieras Viestura vidusskolas interešu izglītības programmā “Prāta spēles”. Apzinīgs, centīgs un mērķtiecīgs darbs, trenera padomu uzklausīšana ātri deva rezultātu. Pēteris iekļuva starp sava vecuma Latvijas gudrākajiem dambretistiem, izcīnīja Latvijas čempiona titulu un kopā ar citiem viesturiešiem arī Latvijas komandu čempionāta zelta medaļu. Pagājušā gada rudenī, kad sākās attālinātā mācīšanās, Rīgas dambretes skolā “Domātprieks” iesākās attālinātie treniņi pie starptautiskajiem meistariem Olesjas Abdullinas un Roberta Misāna. Tā kā šo treneru mērķis bija gatavot spēlētājus dalībai Eiropas un Pasaules čempionātiem dambretē, tad Pēteris saka trenēties arī Rīgas dambretes skolā “Domātprieks”.

2021. gada aprīlī Turcijā Pēteris Kripans Eiropas čempionātā 64 lauciņu dambretē izcīnīja zelta medaļu. Tas bija liels stimuls, lai intensificētu treniņus un gatavotos Pasaules čempionātam. Augusta beigās Latvijas izlase ar 26 jauniešiem devās uz Bulgāriju spēlēt Pasaules čempionātā 64 lauciņu dambretē. Čempionātā piedalījās 11 valstu izlases, kuru jaunieši spēlēja sešās vecuma grupās trijos laika kontroles veidos: ātrspēlē (partijai dotas 3 min + 2 sek. par gājienu), ātrajā dambretē (7 min + 3 sek.) un klasikā – ilgajā dambretē (30 min + 10 sek.).

Pēteris Kripans, spēlējot U14 vecuma grupā, pirmajā sacensību dienā ātrajā dambretē izcīnīja bronzas medaļu. Tas nostiprināja pārliecību par savām spējām. Otrajā dienā ātrspēlē Pēteris kļuva par pasaules čempionu individuāli un arī komandu cīņās izcīnīja zelta medaļu. Nākamajās septiņās dienās tika spēlēta ilgā dambrete: kopā septiņi mikromači pa divām spēlēm ar pretinieku, kur kopējais mača laiks varēja pārsniegt 2,5 stundas. Ilgajā dambretē Pēteris Kripans izcīnīja 6.vietu.

Dambrete Latvijā kā sporta veids ir augstā līmenī – to pierāda fakts, ka neoficiālajā kopvērtējumā pēc medaļu skaita Latvijas jauniešu izlase ir 2. vietā pasaulē.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri