Valmieras Ziņas

Pārgaujieši turpina senās tradīcijas un svin Karoga svētkus

Lasīšanas laiks: 4 min

Šī nedēļa visiem Latvijas iedzīvotājiem ir īpaša un bagāta ar svētkiem: 1.maijā tika atzīmēti Darba svētki un Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas diena, šodien – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, bet Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) vakar bija vēl kāda nozīmīga diena – Karoga svētki, kas ir viena no skaistākajām un arī senākajām skolas tradīcijām, kad tiek sveikti labākie no labākajiem.

 Šajā mācību gadā skolas kolektīvs lepojas ar 63 skolēnu sasniegumiem dažādās mācību olimpiādēs un konkursos, bet Valmieras Izaugsmes medaļas saņēma deviņi paši izcilākie jaunieši: Pauls Odins Šmits, Matīss Gundars Melderis, Rihards Vikmanis, Ralfs Jurjānis, Sintija Grīnberga, Alise Jansone, Kalvis Strods, Alise Laura Kjaspere un vienīgais, kas ielauzies starp vecāko klašu skolēniem no pamatskolas, – 8.c klases skolnieks Rihards Gaugers.

Karoga svētku tradīcija skolā patiešām ir ļoti sena, to savulaik iedibināja leģendārais mācību pārzinis Uldis Paeglis, viņa iesākto turpināja Māris Bušmanis, pēc pandēmijas  stafeti pārņēma Rūdolfs Roķis, bet šogad pirmo reizi to organizēja Agita Klētniece, kas ir arī šīs skolas absolvente. Kopā ar 12.klases skolnieku Mārci Andreju Teriņu viņa arī vadīja šo pasākumu.

Svētkus atklāja skolas jauktais koris “Pārgauja” (vadītājs Imants Točs), izpildot Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmu”, tad uzrunu teica VPVĢ iepriekšējā direktore, tagad Latvijas Republikas 14.Saeimas deputāte un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre, uzsverot, ka šajos svētkos tiek godināti tie skolēni un skolotāji, kas izdara vairāk, nekā ikdienā tiek prasīts. Un tiešām, kad klātesošie tika iepazīstināti ar izcilāko skolēnu sasniegumiem, likās, ka šiem jauniešiem ir vairāk nekā 24 stundas diennaktī, jo daži paspējuši piedalīties pat sešās olimpiādēs, uzrakstījuši zinātniski pētniecisko darbu, piedalās skolas pašdarbības kolektīvos…

Karoga svētkos iespēju robežās piedalās daudzi atbalstītāji, lai klātienē satiktu un pasniegtu balvas talantīgajiem jauniešiem, tomēr daudz ir tādu, kas nevar ierasties un sveicienus sūta attālināti. Latvijas Republikas Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš par savu favorītu izvēlējās Rihardu Vikmani, LR Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas dāvanu saņēma 8.c klases skolniece Madara Senkāne, kas ne tikai piedalījusies dažādos konkursos, bet 10.Jauniešu Saeimā ieguvusi titulu “Nākotnes politiķis”. Eiropas Parlamenta deputātes, ekonomikas doktores un Latvijas Universitātes profesores Ineses Vaideres apsveikuma runu un novēlējumus video formātā varēja noklausīties ikviens klātesošais, bet viņas balvas saņēma trīs jaunieši un bioloģijas skolotāja Guna Taube. Viņi ciemosies pie deputātes Briselē. Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks par savējo izraudzījās Rihardu Gaugeru, kurš ir ne tikai mērķtiecīgs mācību jomā, bet arī florbolā.

Gan ar dāvanām, gan ar īpaši uzmundrinošām un humora pilnām runām Karoga svētkos regulāri ierodas Banku Augstskolas Karjeras centra prakses vadītājs Ilmārs Pilinieks, ko noteikti var saukt par skolas Lieldraugu. Skatā nopietns, bet runā asprātīgs vienmēr ir skolas absolvents, LU Juridiskās fakultātes pasniedzējs un pētnieks, doktors Edvīns Danovskis. Šoreiz gan viņš nebija ieradies, taču Draudzīgā aicinājuma ziedojumu un dāvanu Karoga svētkos viņš bija nogādājis skolā jau iepriekš.

Pārstāvot “Vidzemes slimnīcu”, izcilos jauniešus skolas svinību zālē sveica slimnīcas valdes loceklis dakteris Andris Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektore Agnese Dāvidsone, skolas absolvente un ViA Komunikācijas grupas vadītāja Inese Pabērza, Valmieras novada domes deputāts un bioloģiskās saimniecības “Ances” īpašnieks Kaspars Kļaviņš, skolas absolvents Sandis Eglītis un “Valmiera Glass”, skolas absolvente Karlīne Cercina. Savukārt gan tepat no Valmieras, gan tālākām vietām balvas un neklātienes sveicienus sūtīja Valmieras Drāmas teātris, Valmieras novada Kultūras pārvaldes vadītājs un kultūras centra direktors Toms Upners, uzņēmuma “LVR Flote” vadītājs Kaspars Ozoliņš, tirdzniecības centrs “Valleta”, grāmatu apgāds “Zvaigzne ABC”, “Valmiermuižas alus”, Valmieras koprades darbnīca “DARE”, skolas absolvente un peldbaseina kompleksa vadītāja Eva Rozentāle no Vidzemes Olimpiskā centra, skolas absolventi: Rūdolfs Roķis, Gundars Ignats, Iveta Cīrule, Ieva un Mečislavs Maculēviči, Kārlis Roķis un Līva Ciemiņa. Daudzas balvas bija sarūpējuši arī skolas pedagogi.

Starp iedvesmojošajām runām un novēlējumiem klātesošos priecēja arī dziesmas, ko izpildīja gan skolas jauktais koris, gan solisti: skolas absolvente un latviešu valodas un literatūras skolotāja Anna Kārkliņa, ķīmijas skolotājs Kārlis Krastiņš, abituriente Samanta Markus un 9.klases skolniece Laura Keita Arājuma. Par pavasarīgām hiacintēm podiņos skolēniem un skolotājiem šajos svētkos bija parūpējies ziedu salons “Vētras”, bet cienastu un tradicionālo svētku torti gādāja “Kantīne B” un z/s “Jasmīni”.

Karoga svētku noslēgumā visi dziedāja skolas jauno himnu un saviļņojošu brīdi piedzīvoja 12.d klases jaunietis Ivo Aļļēns, kurš šajā dienā svinēja arī savu dzimšanas dienu. Ivo sveica gan klases audzinātāja un skolas psiholoģe Sabīne Bērziņa, gan ģimnāzijas bijusī direktore Agita Zariņa-Stūre, kurai jaunietis bija iekritis sirdī ar savu projekta darbu, kopā ar savu audzinātāju sacerot skolas himnu (Ivo Aļļēna vārdi, Sabīnes Bērziņas mūzika):

Šī ir vieta pie mūs Gaujas,

Šī ir vieta pie mūsu sirds,

Šeit uzvaram ikdienas kaujas,

Par šo vietu mums acis mirdz.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldē ēku ugunsdrošības speciālistu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • uzraudzīt ugunsdrošības sistēmas un ugunsdrošības noteikumu ievērošanu Pašvaldības ēkās un telpās, kontrolēt to ievērošanu; • analizēt ēku/telpu ugunsdrošības stāvokli un sniegt priekšlikumus tā uzlabošanai; • organizēt ugunsdrošības apmācības Pašvaldības darbiniekiem; • sadarboties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā arī citām iestādēm ugunsdrošības jautājumos; un ja Tev ir: • profesionālā augstākā izglītība ugunsdrošībā un civilajā aizsardzībā vai augstākā izglītība inženierzinātnēs (vai pēdējo kursu students) ar apmācību profesionālajā tālākizglītības programma par ugunsdrošību; • zināšanas un darba pieredze ugunsdrošības jomā; • amata pienākumu izpildei nepieciešamo normatīvo aktu pārzināšana un izpratne to pielietošanā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1165 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1226 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Ēku ugunsdrošības speciālista/-es amatam” līdz 2024.gada 11.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Ugunsdrošības SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes būvinspektoru/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt būvniecības tiesiskumu Pašvaldības administratīvajās robežās; • kontrolēt un pārraudzīt būvniecības procesu Pašvaldībā atbilstoši likumdošanā noteiktajai kompetencei, tai skaitā nodrošināt ekspluatācijā nodotu ēku uzraudzības kontroli; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība arhitektūras jomā arhitekta studiju programmā vai vismaz pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība būvniecības jomā būvinženiera studiju programmā; • patstāvīgās prakses tiesības arhitektūras jomā arhitekta profesijā vai būvniecības jomā būvinženiera profesijā (turpmāk – būvspeciālista sertifikāts); • patstāvīgā prakse arhitektūras vai būvniecības jomā ne mazāka par diviem gadiem pēc būvspeciālista sertifikāta saņemšanas (minētajai praksei jābūt iegūtai pēdējo piecu gadu laikā); • pēdējo piecu gadu laikā nav anulēts būvspeciālista sertifikāts par profesionālās darbības pārkāpumiem, kas radīja vai varēja radīt apdraudējumu cilvēku dzīvībai, veselībai vai videi; • būvspeciālists ir reģistrēts būvinspektoru reģistrā vai arī tam ir visi priekšnosacījumi, lai to varētu reģistrēt būvinspektoru reģistrā; • pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā Pašvaldībā, ar iespēju rosināt un īstenot pārmaiņas Pašvaldības procesos; • pamatalgu pārbaudes laikā 2174 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 2304 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kā arī darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām; • citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinspektora/-es amatam” līdz 2024.gada 11.martā. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINSPEKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-11

Mūsu partneri