Valmieras Ziņas

Pārgaujieši turpina senās tradīcijas un svin Karoga svētkus

Lasīšanas laiks: 4 min

Šī nedēļa visiem Latvijas iedzīvotājiem ir īpaša un bagāta ar svētkiem: 1.maijā tika atzīmēti Darba svētki un Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas diena, šodien – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, bet Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) vakar bija vēl kāda nozīmīga diena – Karoga svētki, kas ir viena no skaistākajām un arī senākajām skolas tradīcijām, kad tiek sveikti labākie no labākajiem.

 Šajā mācību gadā skolas kolektīvs lepojas ar 63 skolēnu sasniegumiem dažādās mācību olimpiādēs un konkursos, bet Valmieras Izaugsmes medaļas saņēma deviņi paši izcilākie jaunieši: Pauls Odins Šmits, Matīss Gundars Melderis, Rihards Vikmanis, Ralfs Jurjānis, Sintija Grīnberga, Alise Jansone, Kalvis Strods, Alise Laura Kjaspere un vienīgais, kas ielauzies starp vecāko klašu skolēniem no pamatskolas, – 8.c klases skolnieks Rihards Gaugers.

Karoga svētku tradīcija skolā patiešām ir ļoti sena, to savulaik iedibināja leģendārais mācību pārzinis Uldis Paeglis, viņa iesākto turpināja Māris Bušmanis, pēc pandēmijas  stafeti pārņēma Rūdolfs Roķis, bet šogad pirmo reizi to organizēja Agita Klētniece, kas ir arī šīs skolas absolvente. Kopā ar 12.klases skolnieku Mārci Andreju Teriņu viņa arī vadīja šo pasākumu.

Svētkus atklāja skolas jauktais koris “Pārgauja” (vadītājs Imants Točs), izpildot Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmu”, tad uzrunu teica VPVĢ iepriekšējā direktore, tagad Latvijas Republikas 14.Saeimas deputāte un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre, uzsverot, ka šajos svētkos tiek godināti tie skolēni un skolotāji, kas izdara vairāk, nekā ikdienā tiek prasīts. Un tiešām, kad klātesošie tika iepazīstināti ar izcilāko skolēnu sasniegumiem, likās, ka šiem jauniešiem ir vairāk nekā 24 stundas diennaktī, jo daži paspējuši piedalīties pat sešās olimpiādēs, uzrakstījuši zinātniski pētniecisko darbu, piedalās skolas pašdarbības kolektīvos…

Karoga svētkos iespēju robežās piedalās daudzi atbalstītāji, lai klātienē satiktu un pasniegtu balvas talantīgajiem jauniešiem, tomēr daudz ir tādu, kas nevar ierasties un sveicienus sūta attālināti. Latvijas Republikas Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš par savu favorītu izvēlējās Rihardu Vikmani, LR Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas dāvanu saņēma 8.c klases skolniece Madara Senkāne, kas ne tikai piedalījusies dažādos konkursos, bet 10.Jauniešu Saeimā ieguvusi titulu “Nākotnes politiķis”. Eiropas Parlamenta deputātes, ekonomikas doktores un Latvijas Universitātes profesores Ineses Vaideres apsveikuma runu un novēlējumus video formātā varēja noklausīties ikviens klātesošais, bet viņas balvas saņēma trīs jaunieši un bioloģijas skolotāja Guna Taube. Viņi ciemosies pie deputātes Briselē. Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks par savējo izraudzījās Rihardu Gaugeru, kurš ir ne tikai mērķtiecīgs mācību jomā, bet arī florbolā.

Gan ar dāvanām, gan ar īpaši uzmundrinošām un humora pilnām runām Karoga svētkos regulāri ierodas Banku Augstskolas Karjeras centra prakses vadītājs Ilmārs Pilinieks, ko noteikti var saukt par skolas Lieldraugu. Skatā nopietns, bet runā asprātīgs vienmēr ir skolas absolvents, LU Juridiskās fakultātes pasniedzējs un pētnieks, doktors Edvīns Danovskis. Šoreiz gan viņš nebija ieradies, taču Draudzīgā aicinājuma ziedojumu un dāvanu Karoga svētkos viņš bija nogādājis skolā jau iepriekš.

Pārstāvot “Vidzemes slimnīcu”, izcilos jauniešus skolas svinību zālē sveica slimnīcas valdes loceklis dakteris Andris Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektore Agnese Dāvidsone, skolas absolvente un ViA Komunikācijas grupas vadītāja Inese Pabērza, Valmieras novada domes deputāts un bioloģiskās saimniecības “Ances” īpašnieks Kaspars Kļaviņš, skolas absolvents Sandis Eglītis un “Valmiera Glass”, skolas absolvente Karlīne Cercina. Savukārt gan tepat no Valmieras, gan tālākām vietām balvas un neklātienes sveicienus sūtīja Valmieras Drāmas teātris, Valmieras novada Kultūras pārvaldes vadītājs un kultūras centra direktors Toms Upners, uzņēmuma “LVR Flote” vadītājs Kaspars Ozoliņš, tirdzniecības centrs “Valleta”, grāmatu apgāds “Zvaigzne ABC”, “Valmiermuižas alus”, Valmieras koprades darbnīca “DARE”, skolas absolvente un peldbaseina kompleksa vadītāja Eva Rozentāle no Vidzemes Olimpiskā centra, skolas absolventi: Rūdolfs Roķis, Gundars Ignats, Iveta Cīrule, Ieva un Mečislavs Maculēviči, Kārlis Roķis un Līva Ciemiņa. Daudzas balvas bija sarūpējuši arī skolas pedagogi.

Starp iedvesmojošajām runām un novēlējumiem klātesošos priecēja arī dziesmas, ko izpildīja gan skolas jauktais koris, gan solisti: skolas absolvente un latviešu valodas un literatūras skolotāja Anna Kārkliņa, ķīmijas skolotājs Kārlis Krastiņš, abituriente Samanta Markus un 9.klases skolniece Laura Keita Arājuma. Par pavasarīgām hiacintēm podiņos skolēniem un skolotājiem šajos svētkos bija parūpējies ziedu salons “Vētras”, bet cienastu un tradicionālo svētku torti gādāja “Kantīne B” un z/s “Jasmīni”.

Karoga svētku noslēgumā visi dziedāja skolas jauno himnu un saviļņojošu brīdi piedzīvoja 12.d klases jaunietis Ivo Aļļēns, kurš šajā dienā svinēja arī savu dzimšanas dienu. Ivo sveica gan klases audzinātāja un skolas psiholoģe Sabīne Bērziņa, gan ģimnāzijas bijusī direktore Agita Zariņa-Stūre, kurai jaunietis bija iekritis sirdī ar savu projekta darbu, kopā ar savu audzinātāju sacerot skolas himnu (Ivo Aļļēna vārdi, Sabīnes Bērziņas mūzika):

Šī ir vieta pie mūs Gaujas,

Šī ir vieta pie mūsu sirds,

Šeit uzvaram ikdienas kaujas,

Par šo vietu mums acis mirdz.

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai  viesu uzņemšanas dienestā  ADMINISTRATORU/-I uz nenoteiktu laiku Mēs sagaidām: labas latviešu un angļu valodas zināšanas; teicamas iemaņas darbā ar datoru  augstu atbildības sajūtu, iniciatīvu un entuziasmu;  elastīgu domāšanu, spēju veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti;  vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu;  citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Tavi pienākumi: viesu uzņemšana;  zvanu pieņemšana, darbs rezervēšanas sistēmā;  rēķinu izrakstīšana;  maksājumu pieņemšana;  informācijas sniegšana. Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu; summēto darba laiku, darbu maiņās (arī nakts maiņās); dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā;  iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas;  studentiem viesmīlības jomā iespēja apvienot prakses vietu ar darbavietu;  atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā – 5.00 EUR/h (pēc pārbaudes laikā 6.00 EUR/h); darba vieta: viesnīca “Sports Hotel”, Vaidavas ielā 15, Valmierā, Valmieras nov. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu – monta.martinsone@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni: 25464433 Kontaktpersona: Monta Martinsone Informācija par viesnīcu: www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 30.06.2024. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-30 Kontaktpersona: Monta Martinsone

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai uz nenoteiktu laiku BROKASTU VIESMĪLI Galvenās prasības klandidātiem: augstu atbildības izjūta un precizitāte darbā; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; higiēnas un paškontroles normu ievērošana un to kontrolēšana; spēja patstāvīgi plānot savu darba laiku; labas latviešu valodas zināšanas; angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Amata apraksts: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uzņemšanu; pasūtīt produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm. Piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojums: stundas tarifa likme pārbaudes laikā 4,50 EUR/h, pēc pābaudes laika 5.00 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta: viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu –egita.kise@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstule. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Egita Ķīse, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 30.06.2024. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-30 Kontaktpersona: Egita Ķīse

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā datorikas skolotāju uz nenoteiktu laiku (10 kontaktstundas nedēļā). Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • sniegt individuālu un diferencētu atbalstu izglītojamajiem mācību priekšmetā; • veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; • sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas nozares attīstībā; • izstrādāt piedāvājumu mācību priekšmeta, skolas radošai un inovatīvai izaugsmei; un ja Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 28.jūnijam e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 20364920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-28 Kontaktpersona: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv 20364920

Mūsu partneri