Valmieras Ziņas

Pārgaujieši turpina senās tradīcijas un svin Karoga svētkus

Lasīšanas laiks: 4 min

Šī nedēļa visiem Latvijas iedzīvotājiem ir īpaša un bagāta ar svētkiem: 1.maijā tika atzīmēti Darba svētki un Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas diena, šodien – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, bet Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) vakar bija vēl kāda nozīmīga diena – Karoga svētki, kas ir viena no skaistākajām un arī senākajām skolas tradīcijām, kad tiek sveikti labākie no labākajiem.

 Šajā mācību gadā skolas kolektīvs lepojas ar 63 skolēnu sasniegumiem dažādās mācību olimpiādēs un konkursos, bet Valmieras Izaugsmes medaļas saņēma deviņi paši izcilākie jaunieši: Pauls Odins Šmits, Matīss Gundars Melderis, Rihards Vikmanis, Ralfs Jurjānis, Sintija Grīnberga, Alise Jansone, Kalvis Strods, Alise Laura Kjaspere un vienīgais, kas ielauzies starp vecāko klašu skolēniem no pamatskolas, – 8.c klases skolnieks Rihards Gaugers.

Karoga svētku tradīcija skolā patiešām ir ļoti sena, to savulaik iedibināja leģendārais mācību pārzinis Uldis Paeglis, viņa iesākto turpināja Māris Bušmanis, pēc pandēmijas  stafeti pārņēma Rūdolfs Roķis, bet šogad pirmo reizi to organizēja Agita Klētniece, kas ir arī šīs skolas absolvente. Kopā ar 12.klases skolnieku Mārci Andreju Teriņu viņa arī vadīja šo pasākumu.

Svētkus atklāja skolas jauktais koris “Pārgauja” (vadītājs Imants Točs), izpildot Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmu”, tad uzrunu teica VPVĢ iepriekšējā direktore, tagad Latvijas Republikas 14.Saeimas deputāte un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre, uzsverot, ka šajos svētkos tiek godināti tie skolēni un skolotāji, kas izdara vairāk, nekā ikdienā tiek prasīts. Un tiešām, kad klātesošie tika iepazīstināti ar izcilāko skolēnu sasniegumiem, likās, ka šiem jauniešiem ir vairāk nekā 24 stundas diennaktī, jo daži paspējuši piedalīties pat sešās olimpiādēs, uzrakstījuši zinātniski pētniecisko darbu, piedalās skolas pašdarbības kolektīvos…

Karoga svētkos iespēju robežās piedalās daudzi atbalstītāji, lai klātienē satiktu un pasniegtu balvas talantīgajiem jauniešiem, tomēr daudz ir tādu, kas nevar ierasties un sveicienus sūta attālināti. Latvijas Republikas Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš par savu favorītu izvēlējās Rihardu Vikmani, LR Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas dāvanu saņēma 8.c klases skolniece Madara Senkāne, kas ne tikai piedalījusies dažādos konkursos, bet 10.Jauniešu Saeimā ieguvusi titulu “Nākotnes politiķis”. Eiropas Parlamenta deputātes, ekonomikas doktores un Latvijas Universitātes profesores Ineses Vaideres apsveikuma runu un novēlējumus video formātā varēja noklausīties ikviens klātesošais, bet viņas balvas saņēma trīs jaunieši un bioloģijas skolotāja Guna Taube. Viņi ciemosies pie deputātes Briselē. Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks par savējo izraudzījās Rihardu Gaugeru, kurš ir ne tikai mērķtiecīgs mācību jomā, bet arī florbolā.

Gan ar dāvanām, gan ar īpaši uzmundrinošām un humora pilnām runām Karoga svētkos regulāri ierodas Banku Augstskolas Karjeras centra prakses vadītājs Ilmārs Pilinieks, ko noteikti var saukt par skolas Lieldraugu. Skatā nopietns, bet runā asprātīgs vienmēr ir skolas absolvents, LU Juridiskās fakultātes pasniedzējs un pētnieks, doktors Edvīns Danovskis. Šoreiz gan viņš nebija ieradies, taču Draudzīgā aicinājuma ziedojumu un dāvanu Karoga svētkos viņš bija nogādājis skolā jau iepriekš.

Pārstāvot “Vidzemes slimnīcu”, izcilos jauniešus skolas svinību zālē sveica slimnīcas valdes loceklis dakteris Andris Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektore Agnese Dāvidsone, skolas absolvente un ViA Komunikācijas grupas vadītāja Inese Pabērza, Valmieras novada domes deputāts un bioloģiskās saimniecības “Ances” īpašnieks Kaspars Kļaviņš, skolas absolvents Sandis Eglītis un “Valmiera Glass”, skolas absolvente Karlīne Cercina. Savukārt gan tepat no Valmieras, gan tālākām vietām balvas un neklātienes sveicienus sūtīja Valmieras Drāmas teātris, Valmieras novada Kultūras pārvaldes vadītājs un kultūras centra direktors Toms Upners, uzņēmuma “LVR Flote” vadītājs Kaspars Ozoliņš, tirdzniecības centrs “Valleta”, grāmatu apgāds “Zvaigzne ABC”, “Valmiermuižas alus”, Valmieras koprades darbnīca “DARE”, skolas absolvente un peldbaseina kompleksa vadītāja Eva Rozentāle no Vidzemes Olimpiskā centra, skolas absolventi: Rūdolfs Roķis, Gundars Ignats, Iveta Cīrule, Ieva un Mečislavs Maculēviči, Kārlis Roķis un Līva Ciemiņa. Daudzas balvas bija sarūpējuši arī skolas pedagogi.

Starp iedvesmojošajām runām un novēlējumiem klātesošos priecēja arī dziesmas, ko izpildīja gan skolas jauktais koris, gan solisti: skolas absolvente un latviešu valodas un literatūras skolotāja Anna Kārkliņa, ķīmijas skolotājs Kārlis Krastiņš, abituriente Samanta Markus un 9.klases skolniece Laura Keita Arājuma. Par pavasarīgām hiacintēm podiņos skolēniem un skolotājiem šajos svētkos bija parūpējies ziedu salons “Vētras”, bet cienastu un tradicionālo svētku torti gādāja “Kantīne B” un z/s “Jasmīni”.

Karoga svētku noslēgumā visi dziedāja skolas jauno himnu un saviļņojošu brīdi piedzīvoja 12.d klases jaunietis Ivo Aļļēns, kurš šajā dienā svinēja arī savu dzimšanas dienu. Ivo sveica gan klases audzinātāja un skolas psiholoģe Sabīne Bērziņa, gan ģimnāzijas bijusī direktore Agita Zariņa-Stūre, kurai jaunietis bija iekritis sirdī ar savu projekta darbu, kopā ar savu audzinātāju sacerot skolas himnu (Ivo Aļļēna vārdi, Sabīnes Bērziņas mūzika):

Šī ir vieta pie mūs Gaujas,

Šī ir vieta pie mūsu sirds,

Šeit uzvaram ikdienas kaujas,

Par šo vietu mums acis mirdz.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri