Valmieras Ziņas

Pārgaujieši projekta ietvaros viesojas Vācijā

Lasīšanas laiks: 4 min

Pagājušajā gadā Valmiera svinēja 30. gadadienu sadarbībai ar Gīterslo reģionu Vācijā. Ilgus gadus sadraudzības saiknes pastāv arī starp Valmieras skolām un Januša Korčaka vārdā nosaukto vispārizglītojošo skolu Gīterslo pilsētā. Šajā maijā uz turieni devās 12 jaunieši un trīs pedagogi no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ), lai piedalītos kopējā projektā “Mēs kopā Eiropas nākotnei”. Vācijas sadarbības partneri bija padomājuši par ciemiņu ērtībām un interesentiem pasākumiem no A līdz Z.

Pirmajās dienās vairāk notika iepazīšanās un saliedēšanās pasākumi, kopīgi būvējot augstākos cukurgraudiņu torņus, uzdodot jautājumus par grupas biedru hobijiem, valodu prasmēm, ģimeni utt. Bija savdabīgas sportiskās aktivitātes: burbuļbumbu futbols, mini golfs, laivošana ar smailītēm, bet ikdienas pauzēs daudzi uzspēlēja volejbolu, norisinājās galda tenisa mači, bet daži izmēģināja pat žonglēšanu!

Januša Korčaka skolā latviešu grupa uzzināja, kāpēc šī skola nosaukta slavenā poļu pedagoga un rakstnieka vārdā, stundā kopā ar vācu jauniešiem veidoja Kahoot spēli, iekļaujot jautājumus par abu valstu ēdieniem, populārākajiem sporta veidiem, nesen notikušo Eirovīziju un citus jautājumus.

Mazu ieskatu augstākās izglītības sistēmā jaunieši guva, apmeklējot Bīlefeldes universitāti, kur studentu ir tikpat, cik iedzīvotāju Valmierā – apmēram 25 000! Nopietnas sarunas raisījās vizītes laikā ar Gīterslo birģermeistaru Norbert Morkes, bet īpašs pagodinājums bija tikties ar Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes Parlamenta prezidentu André Kuper. Viņa darbdienas ir ļoti saspringtas un nereti ieilgst līdz vēlam vakaram, tomēr viņš izbrīvēja laiku, lai tiktos ar projekta jauniešiem, katram paspiestu roku un nofotografētos.  Patīkami bija uzklausīt ne tikai viņa domas par ekonomiskajiem un politiskajiem procesiem pasaulē, bet arī apskatīt viņa mājīgo kabinetu un uzzināt par viņa rīta uzmundrinošo nodarbi – skrējienu gar Reinas krastu.

Tie, kam kaut mazliet interesē kulinārija, saprot, cik svarīgs ir cepamais pulveris, bet droši vien tikai retais zina, kur un kad tas tika izgudrots. Šī projekta dalībniekiem bija lieliska iespēja iepazīt vācu izgudrotāju, pārtikas zinātnieku un uzņēmēju August Oetker (1862-1918), kurš ir arī firmas “Dr.Oetker” dibinātājs. Latviešu ēdienkartē parasti nav sastopami pudiņi, bet Vācijā tie ir ļoti populāri, un šajā Oetkera pasaulē izcili garšoja dažādas picas un mušļi, bet vaniļas pudiņš bija vienkārši debešķīgs! Atgriežoties Latvijā, uzmanība tika pievērsta šīs produkcijas piedāvājumam arī mūsu veikalu plauktos.

Interesentiem bija iespēja baudīt arī Gīterslo pilsētas brīvprātīgo ugunsdzēsēju pūtēju orķestra koncertu, kurā skanēja populāru kinofilmu, Franka Sinatras, The Beatles melodijas. Pārsteigumiem pilnas bija vakara pastaigas pa Rēdas-Vīdenbrikas pilsētu, jo tur ik uz soļa varēja sastapt kādu miesās visai paprāvu vācieti… Kā paskaidroja māte Google, betona skulptūras “Ikdienas cilvēki” radījušas mākslinieces  Christel un Laura Lechner,  māte un meita. Mūķenes, pavārs, dejotāji, dāmas pludmalē – kopumā ap 80 skulptūru, kas ik pa laikam mēdz arī mainīt savas atrašanās vietas.

Ceļojuma noslēgumā pāris stundas tika veltītas vides un globālās sasilšanas problēmām, apzaļumošanas un citiem jautājumiem Reinas-Rūras reģiona centrā Diseldorfā. Par šiem jautājumiem ļoti kompetents bija tūristu gids un vides speciālists Jörg Allenstein. Zaļie papagailīši pilsētas parkā, tramvaja sliežu un māju apzaļumošana, gaišas ēku fasādes – šādi un citi fakti lika aizdomāties par cilvēka un vides savstarpējo mijiedarbību, sekām un problēmu risinājumiem. Savukārt noslēguma pusdienas japāņu restorānā lika novērtēt savas tehnoloģiju zināšanas (ēdieni tika pasūtīti elektroniski!) un padomāt par jaunām garšas niansēm.

Saņemot no skolēniem atsauksmes par braucienu, tika pozitīvi novērtēta iegūtā pieredze: iepazīšanās ar citu kultūru un dzīvesveidu, jaunu kontaktu nodibināšana, vācu un angļu valodas pielietojums ikdienas saskarsmē, komunikācijas prasmju  attīstīšana utt. Dažiem jauniešiem tā bija arī pirmā lidojumu pieredze, prasme orientēties svešās pilsētās, bet pārsteidzoši kluss likās svētdienas miers, daudzie velobraucēji ar ķiverēm, multikulturālā skola. Trīs jaunieši dzīvoja vācu viesģimenēs, viņi vietējās tradīcijas un kultūru iepazina vēl pamatīgāk. Skolēniem interesanti bija uzzināt arī par jauniešu parlamentu Gīterslo, un viņi augstu novērtēja Diseldorfas lantāga prezidenta cilvēciskumu un pozitīvismu.

Cik vērtīga un ilgstoša var būt šāda projektu draudzība un sadarbība, uzskatāms piemērs ir VPVĢ ķīmijas skolotājs Kārlis Krastiņš. Šajā braucienā viņš piedalījās kā pedagogs, bet pirms deviņiem gadiem kā Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) skolnieks viņš devās līdzīgā braucienā uz Vāciju, kur ieguva jaukus draugus, ar kuriem ir labs kontakts joprojām, un regulāras tikšanās notiek gan Vācijā, gan Latvijā.

Par iespēju piedalīties projektā milzīga pateicība pienākas labdarības organizācijai Droste-Haus, jo īpaši direktorei Olgai Bünemann, vienmēr atraktīvajai Margret Lütkebohle un Hannah Waldhoff, kas, liekas, par latviešu grupu gādāja 24 stundas diennaktī visu nedēļu. Daudzus gadus par sadarbību ar Vāciju rūpējās VVĢ vācu valodas skolotāja Anita Lutere, bet tad stafeti pārņēma VPVĢ ilggadīgā vācu valodas skolotāja Olita Nīmante. Arī šajā projektā viņa uzņēmās atbildību un visus organizatoriskos jautājumus. Par Olitas Nīmantes vācu valodas zināšanām un izrunu nevienam šaubu nav, jo pat sveši cilvēki ir apjautājušies, cik gadus viņa dzīvo Vācijā, tāpēc skolēniem atliek vien sekot labajam piemēram.

Jau septembrī pārgaujieši būs pretējās lomās un uzņems savus vācu sadraudzības partnerus Valmierā.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri