Valmieras Ziņas

Pārgaujas domradē top ideja par Gaujas svētkiem

Sestdien, 12. septembrī, norisinājās jau otrā Valmieras iedzīvotāju domrade, kurā bija īpaši aicināti piedalīties tie valmierieši, kuri jūtas piederīgi Valmieras Pārgaujas pusei un dzīvo Kaugurmuižas, Banānu, Krāču kakta, Pārgaujas, Eksporta, Kārlienas, Gaides, Apakšstacijas vai Misas apkaimēs. 

Pasākumu organizēja Valmieras novada fonds (VNF) kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Valmieras apkaimju domrades, kuras zināmas arī kā iedzīvotāju forums, ir valmieriešu satikšanās un kopābūšanas vieta, lai iepazītos, iedvesmotos, plānotu un īstenotu kopīgas idejas savā apkārtnē.

Pirmā domrade Burkānciemā jau ir notikusi. VNF pārstāve Gundega Siliņa pastāstīja, ka šīs tikšanās rezultāts bijis necerēti veiksmīgs. Aktīvie Burkānciema iedzīvotāji ne tikai sprieduši par savas apkaimes attīstību, bet arī vienojušies par konkrētu rīcību izvirzīto mērķu sasniegšanai. Pirmais solis tika sperts domrades noslēgumā, kad sanāksmes dalībnieki vienojās par nākamo tikšanos, kurā tika dibināta Burkānciema biedrība.

Domrades ievadā klātesošos uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Lai gan daži no dalībniekiem bija ieradušies uz pasākumu, lai noskaidrotu, kā tiks risināta kāda konkrēta viņus satraucoša problēma, saņemot mēra atbildi, ka risinājums jau top, viņi tomēr labprāt palika un iesaistījās domrades darba grupās, lai spriestu par Pārgaujas attīstību kopumā un izstrādātu iespējamos risinājumus.

Lai valmieriešu aktualizētās vajadzības un idejas secīgi virzītos pretī risinājumiem, domradi vadīja Āris Ādlers, apkaimju attīstības eksperts, kurš visā Latvijā palīdzējis īstenoties dažādiem apkaimju uzlabošanas projektiem.

Kā Pārgaujai aktuālas tēmas domrades dalībnieki minēja parka neesamību, Vanšu tilta apkārtnes un kopumā Gaujas krasta sakopšanu, sporta un rotaļu laukumu nepieciešamību, ģimenei un bērniem piemērotu un drošu vidi, sabiedrisko drošību, kultūrvides attīstību, Krāču kakta potenciāla izmantošanu, ielu, ietvju un pagalmu sakārtošanu, Gaujas potenciāla izmantošanu, iedzīvotāju draudzēšanos, rotājumu un dekoru uzstādīšanu svētkos un koncertu rīkošanu Pauku priedēs, kā arī tūrisma infrastruktūras attīstību.

Sadaloties divās darba grupās, domrades dalībnieki sprieda par divām tēmām – atpūtas zonām Pārgaujā, kā arī kultūras pasākumu organizēšanu. Lai gan abas grupas strādāja atsevišķi, izvirzītas idejas viena otru papildināja. Spriežot par atpūtas zonām, domrades dalībniekiem radās daudzas idejas, kā tās piepildīt ar saturu. 

Vairāki dalībnieki izvirzīja ideju par šaursliežu dzelzceļa vēstures potenciāla izmantošanu, izveidojot bānīša muzeju bijušā depo ēkā Dzelzceļa ielā, kur pašlaik saimnieko ZAAO. Idejas īstenošanai būtu jāsadarbojas ar pašvaldībām, caur kuru teritoriju savulaik kursēja bazbānītis maršrutā Smiltene – Ainaži. Tika spriests arī par iespēju izmantot vecos ūdenstorņus pie dzelzceļa un atpūtas vietas labiekārtošanu pie Dzelzs tilta. Vairākiem dalībniekiem bija idejas par bērnu un jauniešu izklaides vietu izveidi, kā arī jauniešu centra nepieciešamību Pārgaujā. Tika arī spriests par nelielas estrādes izveidi pie Gaujas, jau esošās estrādes Cēsu ielā atdzīvināšanu, kā arī par Gaujas kreisā krasta labiekārtošanu.

Šīs un vēl citas idejas tiks nodotas pašvaldībai, ko tā varētu īstenot par budžeta līdzekļiem. Daļu no idejām, piemēram, par šaursliežu dzelzceļa vēstures potenciāla izmantošanu varētu tikt apspriestas noslēdzošajā Valmieras domradē 24.oktobrī. Taču Pārgaujas domrades rezultātā tapa arī kāda ideja, kuras īstenošanu varētu uzņemties paši iedzīvotāji, līdzekļus piesaistot Valmieras novada fonda ikgadējā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”. Pēc trīs stundu darba, domājot par Pārgaujas attīstību un iedzīvotāju saliedēšanu, tapa ideja par Gaujas svētkiem, kas ietvertu gan laivu parādi, krastu maču pludmales volejbolā, amatnieku tirdziņu un zupas vārīšanu Gaujas krastā, pastaigas ar gidu, taku skriešanas/nūjošanas/velo pasākumu un brīvdabas koncertu-balli. 

Arī pārgaujieši jau ir vienojušies par nākamo tikšanos, lai spriestu, kā savu ideju īstenot. Lai viņiem veicas!

Ikvienam valmierietim ir iespēja kļūt par savas apkārtnes entuziastu, pievienojoties Burkānciema un Pārgaujas aktīvo iedzīvotāju pulkam vai piedalīties kādā no pārējām domradēm:

  • 26.septembrī plkst.13.00-16.00 – Jāņparka domrade (Vidzemes Olimpiskajā centrā, Rīgas 91);
  • 10.oktobrī plkst.13.00-16.00 – Zvirgzdukalna domrade (bijušā pakalpojumu centra ēkā, Georga Apiņa 12);
  • 24.oktobrī – Valmieras centra domrade (Valmieras Kultūras centrā, Rīgas 10).

Finanšu atbalstu iecerēm būs iespējams gūt arī no Valmieras novada fonda ikgadējā projektu konkursa “Sev, tev, novadam”, kur domradēs paustajām idejām tiks piešķirta prioritāte. Vairāk informācijas par konkursu: https://ej.uz/STN2020

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā PĀRDOŠANAS ASISTENTU Mēs sagaidām, ka Tev ir: vismaz divu gadu pieredze pārdošanā, vēlams starptautiskā vidē; augstākā izglītība vai esi ceļā uz to; latviešu, angļu un vācu valodas zināšanas; organizēta, komunikabla un uz klienta vajadzībām orientēta personība; stresa noturība, jo darbs būs intensīvs un ātri būs jāaptver daudz jaunas informācijas. Tavi darba pienākumi: veikt klientu pasūtījumu apstrādi un apstiprinājumu sagatavošanu; ievadīt un atjaunot klientu un produktu informāciju ERP sistēmā, kontrolēt pasūtījumu piegādes daudzumus un termiņus; strādāt cieši kopā ar uzņēmuma pārdošanas, iepirkšanas un ražošanas nodaļām; asistēt pārdošanā iesaistītajiem ikdienas darbā, tai skaitā, pārskatu sagatavošanā. Mēs piedāvājam: iespēju profesionāli pilnveidoties un strādāt ar starptautiskiem klientiem; pilna laika darbu ar darba samaksu sākot no 1400 EUR/bruto, kā arī piemaksas atkarībā no mērķu sasniegšanas; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA "Padtex Insulation" komandas, tad gaidīsim Tavu CV un pieteikuma vēstuli, minot, kāpēc tieši Tu esi mūsu meklētais cilvēks, uz e-pastu: alise@padtex.lv Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka personīgi sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases procesa nākamajai kārtai. Piesakoties izsludinātajai vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot informāciju uz e-pastu alise@padtex.lv Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Darba sākšanas datums: 2021-02-01 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021.gada 27.janvārim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-01-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri