Valmieras Ziņas

Pārdod mežu gudri un iegūsti pēc iespējas lielāku ieguvumu

Lasīšanas laiks: 3 min

Mežs ir vērtīgs resurss, un ar katru gadu šis resurss kļūst arvien vērtīgāks, tāpēc tā saglabāšanai un apsaimniekošanai ir īpaši svarīga nozīme ilgtermiņā, taču gadījumos, kad meža pārdošana kļūst par nepieciešamību, ir svarīgi pārdot mežu gudri. Ko tas nozīmē? Bieži meža zemes īpašnieki pārdod meža zemi zem tirgus vērtības, tāpēc, lai no šādas situācijas izvairītos, ieteicams ne tikai uzzināt sava īpašuma patieso vērtību pirms pārdošanas, bet arī vērsties pie uzticamiem nozares konsultantiem, kuriem ir liela profesionālā pieredze meža īpašumu pirkšanas un pārdošanas darījumos. Tas palīdzēs saņemt pēc iespējas lielāku ieguvumu no sava īpašuma, neuzķeroties uz mežu pārpircēju piedāvājumiem.

Kāpēc meža zeme tiek pārdota ar zaudējumu?

Ja pārdod mežu, vienmēr pārbaudi sava īpašuma šī brīža tirgum atbilstošo vērtību! Tāpat, lai izvairītos no negodīga darījuma riska, ieteicams vērsties pie konsultantiem mežu nozarē, kuri detalizēti izpētīs katru individuālo situāciju un piedāvās atbilstošākos tālākās rīcības ceļus, jo ne visās situācijās ir ieteicama īpašuma pārdošana. 

Nereti tie meža īpašnieki, kuri pārdod mežu saviem spēkiem, bieži saskaras ar situāciju, kad meža īpašums tiek pārdots pat par 30%-50% neizdevīgāk jeb zem tā patiesās vērtības. Tas var notikt informācijas trūkuma un nezināšanas dēļ par meža zemes pirkšanas un pārdošanas jautājumiem un īpašuma patieso vērtību, steigas dēļ, kad īpašums steidzamā kārtā tiek pārdots mežu pārpircējiem, kuri vēlāk pārdot īpašumu tālāk, kā arī pārpircēju maldinošo vai agresīvo reklāmu dēļ. 

Meža īpašuma pārdošana pārpircējiem jeb starpniekiem ir viens no izplatītākajiem iemesliem, kāpēc meža zeme tiek pārdota ar zaudējumu, jo pārpircēji nav galējie Tava meža īpašuma pircēji. Starpnieki, izmantojot dažādas metodes, tostarp arī psiholoģisko spiedienu, maldināšanu un vilinošas reklāmas, iegādājas meža zemi no īpašniekiem zem tirgus vērtības, līdz ar to īpašnieks var zaudēt pat līdz 50% no sava ieguvuma. Tas ir vienpusēji izdevīgs darījums, kas ļauj pārpircējiem pārdot mežu tālāk un palielināt savu peļņu.

Meža vērtības noteikšana

Lai iegūtu pēc iespējas lielāku ieguvumu no sava meža īpašuma, jāsāk ar tā patiesās vērtības noteikšanu. Meža vērtība tiek noteikta pēc vairākiem kritērijiem kā meža stāvoklis, meža zemes tips, mežaudzes sastāvs, vidējais mežaudzes vecums, vieta un reģions, kurā atrodas īpašums. Pastāv daudzi faktori, kas palielina meža vērtību (koku ciršanas vecums, atjaunotie izcirtumi u.c.), kā arī faktori, kas samazina meža vērtību (nekoptas jaunaudzes, neliels izcērtamo koku apjoms u.c.), tāpēc būtu svarīgi apzināt arī tos. Profesionāls meža zemes īpašuma novērtējums tiek veikts pēc dokumentiem un apskates dabā, tāpēc svarīgi vērsties pie speciālistiem ar nozares zināšanām, kuri palīdzēs noteikt īpašuma patieso vērtību un uzzināt, kā izdevīgāk pārdot īpašumu vai to efektīvāk apsaimniekot.

Meža pārdošanas process

Lai pārdotu mežu gudri, nepieciešams īstenot vairākas darbības, tostarp nodalīt mežu no kopējā īpašuma, piemēram, lauksaimniecības zemes, ko var pārdot atsevišķi, ja zeme ir labā stāvoklī un vairāk par 3 hektāriem. Tāpat svarīgi saprast, vai labāk pārdot mežu vai cirsmu, kā arī organizēt meža cirsmas vai zemes izsoli un nokārtot visus juridiskos un nodokļu jautājumus. Arī šo darbību veiksmīgai īstenošanai – īpašumu nodalīšanai, “caurspīdīgu” izsoļu organizēšanai, dokumentācijas sagatavošanai un citos jautājumos – vērsies pie konsultantiem Zīles.lv ar ilggadēju un veiksmīgu pieredzi mežu nozarē, kuri palīdzēs Tev iegūt pēc iespējas lielāku ieguvumu no sava īpašuma!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri