Valmieras Ziņas

Par Valmieras novadā veiktu automašīnas zādzību Cēsu novadā aizturēts iespējamais zaglis

Lasīšanas laiks: 2 min

Naktī uz 9.februāri Cēsu novadā uz autoceļa tika atrasta pamesta automašīna „Hyundai”, kuras atrašanās vieta apdraudēja satiksmes drošību. Veicot procesuālās darbības, tika noskaidrots, ka automašīna tika nozagta no kāda servisa Valmieras novadā. Policija aizturējusi iespējamo vainīgo personu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts Policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.

9.februārī pulksten 4:20 tika saņemta informācija, ka Cēsu novadā, Straupes pagastā, uz autoceļa ir atstāta automašīna, kura apdraud satiksmes drošību. Izbraucot policijas norīkojumam, uz ceļa tika atrasta neaizslēgta automašīna „Hyundai”, ar iespējamām tehniskām problēmām. Neviena persona automašīnas tuvumā tobrīd netika atrasta.

Veicot procesuālās darbības, tika noskaidrots transportlīdzekļa īpašnieks, kā arī iegūta informācija, ka  automašīnai ir jāatrodas kāda Valmieras novada servisa teritorijā. Pārbaudot servisa adresi, tika konstatēts, ka ir sabojāti tā vārti un īpašnieka automašīna ir nozagta.

Tikmēr Cēsu iecirkņa policijas norīkojums, turpinot notikuma vietas apstākļu pārbaudi un patrulēšanu, dažus kilometrus no pamestās automašīnas, sastapa gājēju, kurš nespēja izskaidrot savas atrašanās vietas iemeslus. Policija uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja vīrieti.  

10.februārī tiesa piemēroja 1992.gadā dzimušajam vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu. Vīrietis jau iepriekš nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas un 185.panta 1.daļas. Par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālais jautājums

Vai esi apmierināts ar ielu un ceļu stāvokli, kā arī uzturēšanu Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri