Valmieras Ziņas

Par vairāk nekā 3500 eiro labiekārtos Dziesmu svētku muzeju Dikļos

Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemelvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde ir apstiprinājusi Kocēnu novada domes projektu, kurā paredzēts labiekārtot Dziesmu svētku muzeju Dikļos, par vairāk nekā 3604,32 eiro (2533,13 latiem) iegādājoties muzeja aprīkojumu un inventāru, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novad pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Eglīte.

Pēc viņas teiktā, no projekta kopējām izmaksām 2680,90 eiro (1884,15 lati) tiks līdzfinansētu no Eiropas Savienības līdzekļiem, bet nepilnu 1000 eiro (702 latus) līdzfinansēs Kocēnu novada pašvaldība.

Pēc E.Eglītes teiktā, projekta galvenais mērķis ir latviskās identitātes saglabāšana un vietējo iedzīvotāju kultūrvides pilnveidošana, saglabājot vienu no senākajām un izcilākajām tradīcijām Dikļos – kordziedāšanu, papildinot Dziesmu svētku ekspozīciju ar mūsdienīgu aprīkojumu.

Projektā līdz 1.septembrim paredzēts iegādāties aprīkojumu un inventāru Dikļu Dziesmu svētku muzeja labiekārtošanai, tostarp Jura Neikena krēslu – identisku kopiju oriģinālam, kas glabājas Dikļu baznīcā, recepcijas leti ar galdu, apģērbu statīvu, bukletu stendu, vitrīnu dažādu ekspozīcijas priekšmetu glabāšanai, ekspozīcijas sistēmas un citus inventāra elementus.

Projekta mēbeļu un materiāli iegāde tika sadalīta divās daļās. Iepirkumu komisija pirmajā daļā “Dikļu Dziesmu svētku muzeja mēbeļu iegāde” par uzvar;er;ahy arz;urs IK “Ardis” par kopējo līguma summu 2114,22 eiro (1485,88 lati), savukārt otrajā daļā “Dikļu Dziesmusvētku muzeja materiālu iegāde ekspozīcijas izveidošanai”par uzvarētāju atzīta SIA “Artifex plus” par kopējā līguma summu 1490,12 eiro (1047,26 lati).

Kā norādīja E.Eglīte, šogad apritēs 150.gadskārta kopš pirmajām dziesmu dienām Dikļos – Dziesmu svētku tradīcijas aizsākumiem, kad 1864.gadā Dikļu mācītājmuižas parkā jeb tagadējā Neikenkalnā draudzes mācītājs un rakstnieks Juris Neikens noorganizēja pirmos kopā dziedāšanas svētkus, tādējādi liekot pamatus latviešu tradīcijai.

Šī gada 7.jūnijā jaunizveidotā dabas koncertzālē norisināsies vērienīgais Dziedāšanas svētku 150.gadskārtai veltītais pasākums. Latvijas pirmo Dziedāšanas svētku 150 gadu jubilejas pasākuma organizēšanas laikā plānots atklāt pirmo ceļojošo izstādi – ekspozīciju Dziedāšanas svētku sākotnei Latvijā. Ekspozīcija tiks veidota kā papildinājums vienīgajai Latvijā patstāvīgajai, publiski pieejamai Dziesmu svētku ekspozīcijai Dikļos, pastāstīja E.Eglīte.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri