Valmieras Ziņas

Papildu holesterīna izmeklējums Vidzemes slimnīcā

Vidzemes slimnīcas laboratorijā, veicot holesterīna līmeņa noteikšanu asinīs, bez papildu maksas tagad tiek noteikta vēl viena holesterīna daļiņa –  remnantu holesterīns (RH). 

“Paaugstināts remnantu holesterīna līmenis”, skaidro Vidzemes slimnīcas laboratorijas vadītāja dr. Sandra Siliņa, “norāda uz papildu paaugstinātu sirds un asinsvadu slimību jeb kardiovaskulāro risku, tāpēc tā noskaidrošana var palīdzēt precīzāk diagnosticēt saslimšanu.”

Runājot par sirds un asinsvadu slimību profilaksi, mediķi parasti piekodina cilvēkiem sekot savam asinsspiedienam un ik pa laikam noteikt holesterīna līmeni asinīs. Kāpēc? Jo paaugstināts asinsspiediens un paaugstināts holesterīna līmenis asinīs ir vieni no galvenajiem sirds un asinsvadu saslimšanu riska faktoriem. 

“Holesterīns,” precizē Vidzemes slimnīcas laboratorijas vadītāja dr. Sandra Siliņa, “ir ļoti vērtīga viela, ko organisms sintezē pats. Tas ir nepieciešams katras organisma šūnas pastāvēšanai. Problēmas sākas, ja holesterīna sintēze organismā izmainās. Pārāk liels holesterīna daudzums asinīs veicina tā nogulsnēšanos uz asinsvadu sieniņām, jo asinis necirkulē pietiekami strauji, bet nogulsnes laika gaitā aizsprosto asinsvadus, izraisot aterosklerozes attīstības risku”.

Tāpēc, uzsākot pacienta izmeklēšanu, ģimenes ārsts vai ārsts speciālists pacientam parasti nozīmē arī asins analīzi, lai noteiktu holesterīna līmeni – kopējo, augsta blīvuma un zema blīvuma, kur katram rādītājam ir sava nozīme veselības stāvokļa raksturošanai. 

Asinis analīzēm var nodot:

  • Vidzemes slimnīcas laboratorijā Jumaras ielā 195, 1. stāvā, 182. kabinetā, plkst. 7.30-15.30 (darbdienās); 
  • Konsultatīvajā kabinetā Bastionā, Bastiona ielā 24 (101. kab.), plkst. 8.00-12.00 (darbdienās), plkst. 8.00-11.00 (sestdienās); 
  • Mazsalacas slimnīcā Parka ielā 14, procedūru kabinetā, plkst. 8.00-13.00 (trešdienās)

Analīžu rezultātus steidzamos gadījumos un brīvdienās var saņemt Vidzemes slimnīcā, Jumaras ielā 195, 350. kab., tālr. 64202587 (dežūrlaborants).

Benita Brila,

Vidzemes slimnīca

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ.Mēs sagaidām, ka Tev: ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev: ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev: interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev: pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (5.00€-12.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2020-03-31 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri