Valmieras Ziņas

Papildu holesterīna izmeklējums Vidzemes slimnīcā

Vidzemes slimnīcas laboratorijā, veicot holesterīna līmeņa noteikšanu asinīs, bez papildu maksas tagad tiek noteikta vēl viena holesterīna daļiņa –  remnantu holesterīns (RH). 

“Paaugstināts remnantu holesterīna līmenis”, skaidro Vidzemes slimnīcas laboratorijas vadītāja dr. Sandra Siliņa, “norāda uz papildu paaugstinātu sirds un asinsvadu slimību jeb kardiovaskulāro risku, tāpēc tā noskaidrošana var palīdzēt precīzāk diagnosticēt saslimšanu.”

Runājot par sirds un asinsvadu slimību profilaksi, mediķi parasti piekodina cilvēkiem sekot savam asinsspiedienam un ik pa laikam noteikt holesterīna līmeni asinīs. Kāpēc? Jo paaugstināts asinsspiediens un paaugstināts holesterīna līmenis asinīs ir vieni no galvenajiem sirds un asinsvadu saslimšanu riska faktoriem. 

“Holesterīns,” precizē Vidzemes slimnīcas laboratorijas vadītāja dr. Sandra Siliņa, “ir ļoti vērtīga viela, ko organisms sintezē pats. Tas ir nepieciešams katras organisma šūnas pastāvēšanai. Problēmas sākas, ja holesterīna sintēze organismā izmainās. Pārāk liels holesterīna daudzums asinīs veicina tā nogulsnēšanos uz asinsvadu sieniņām, jo asinis necirkulē pietiekami strauji, bet nogulsnes laika gaitā aizsprosto asinsvadus, izraisot aterosklerozes attīstības risku”.

Tāpēc, uzsākot pacienta izmeklēšanu, ģimenes ārsts vai ārsts speciālists pacientam parasti nozīmē arī asins analīzi, lai noteiktu holesterīna līmeni – kopējo, augsta blīvuma un zema blīvuma, kur katram rādītājam ir sava nozīme veselības stāvokļa raksturošanai. 

Asinis analīzēm var nodot:

  • Vidzemes slimnīcas laboratorijā Jumaras ielā 195, 1. stāvā, 182. kabinetā, plkst. 7.30-15.30 (darbdienās); 
  • Konsultatīvajā kabinetā Bastionā, Bastiona ielā 24 (101. kab.), plkst. 8.00-12.00 (darbdienās), plkst. 8.00-11.00 (sestdienās); 
  • Mazsalacas slimnīcā Parka ielā 14, procedūru kabinetā, plkst. 8.00-13.00 (trešdienās)

Analīžu rezultātus steidzamos gadījumos un brīvdienās var saņemt Vidzemes slimnīcā, Jumaras ielā 195, 350. kab., tālr. 64202587 (dežūrlaborants).

Benita Brila,

Vidzemes slimnīca

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri