Valmieras Ziņas

Papildu holesterīna izmeklējums Vidzemes slimnīcā

Vidzemes slimnīcas laboratorijā, veicot holesterīna līmeņa noteikšanu asinīs, bez papildu maksas tagad tiek noteikta vēl viena holesterīna daļiņa –  remnantu holesterīns (RH). 

“Paaugstināts remnantu holesterīna līmenis”, skaidro Vidzemes slimnīcas laboratorijas vadītāja dr. Sandra Siliņa, “norāda uz papildu paaugstinātu sirds un asinsvadu slimību jeb kardiovaskulāro risku, tāpēc tā noskaidrošana var palīdzēt precīzāk diagnosticēt saslimšanu.”

Runājot par sirds un asinsvadu slimību profilaksi, mediķi parasti piekodina cilvēkiem sekot savam asinsspiedienam un ik pa laikam noteikt holesterīna līmeni asinīs. Kāpēc? Jo paaugstināts asinsspiediens un paaugstināts holesterīna līmenis asinīs ir vieni no galvenajiem sirds un asinsvadu saslimšanu riska faktoriem. 

“Holesterīns,” precizē Vidzemes slimnīcas laboratorijas vadītāja dr. Sandra Siliņa, “ir ļoti vērtīga viela, ko organisms sintezē pats. Tas ir nepieciešams katras organisma šūnas pastāvēšanai. Problēmas sākas, ja holesterīna sintēze organismā izmainās. Pārāk liels holesterīna daudzums asinīs veicina tā nogulsnēšanos uz asinsvadu sieniņām, jo asinis necirkulē pietiekami strauji, bet nogulsnes laika gaitā aizsprosto asinsvadus, izraisot aterosklerozes attīstības risku”.

Tāpēc, uzsākot pacienta izmeklēšanu, ģimenes ārsts vai ārsts speciālists pacientam parasti nozīmē arī asins analīzi, lai noteiktu holesterīna līmeni – kopējo, augsta blīvuma un zema blīvuma, kur katram rādītājam ir sava nozīme veselības stāvokļa raksturošanai. 

Asinis analīzēm var nodot:

  • Vidzemes slimnīcas laboratorijā Jumaras ielā 195, 1. stāvā, 182. kabinetā, plkst. 7.30-15.30 (darbdienās); 
  • Konsultatīvajā kabinetā Bastionā, Bastiona ielā 24 (101. kab.), plkst. 8.00-12.00 (darbdienās), plkst. 8.00-11.00 (sestdienās); 
  • Mazsalacas slimnīcā Parka ielā 14, procedūru kabinetā, plkst. 8.00-13.00 (trešdienās)

Analīžu rezultātus steidzamos gadījumos un brīvdienās var saņemt Vidzemes slimnīcā, Jumaras ielā 195, 350. kab., tālr. 64202587 (dežūrlaborants).

Benita Brila,

Vidzemes slimnīca

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā Transportlīdzekļu tīrītāju (uz noteiktu laiku, līdz 30.09.2019) DARBA PIENĀKUMI: ·Transportlīdzekļu salonu un to elementu mazgāšana un tīrīšana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: ·vidējā vai vidējā profesionālā izglītība ·vēlama iepriekšēja darba pieredze transportlīdzekļu mazgāšanā ·vēlamas iemaņas darbā ar sadzīves tehniku un mazgāšanas iekārtām ·labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 430-570 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Transportlīdzekļu tīrītājs” līdz 2019.gada 31.martam iesniegt: ·sūtot elektroniski uz personals@vtu-valmiera.lv ·sūtot pa pastu „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tie ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) ·personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, divu nedēļu laikā pēc CV un pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Informācija 64250675 Profesija: TRANSPORTLĪDZEKĻU TĪRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-31 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: personals@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri