Valmieras Ziņas

Oskars Spurdziņš iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri

Ordeņu kapituls līdz ar valsts svētkiem virknei sabiedrībā zināmu cilvēku nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu un Viestura ordeņus un Atzinības krustus. Triju Zvaigžņu ordeņi piešķirti 52 personībām, Viestura ordeņi – deviņām personībām, bet Atzinības krusti – 54 personībām. Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri nolemts iecelt bijušo LTF Valmieras mēbeļu kombināta nodaļas dibinātāju, pašreizējo SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētāju Oskaru Spurdziņu.

Kā uzsvērts Ordeņu kapitula paziņojumā, “augstākos Latvijas valsts apbalvojumus saņems cilvēki, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai, kuru pašaizliedzīgais profesionālais un sabiedriskais darbs un pilsoniskais veikums ir sekmējis Latvijas izaugsmes ceļu”.

Augstākie valsts apbalvojumi piešķirti arī latviešiem, kurus likteņgaitas aizvedušas ārpus Latvijas, bet kuri savu ar latviskajām vērtībām piepildīto mūžu un darbu veltījuši Latvijai un latvietības saglabāšanai svešumā, kā arī citu valstu pilsoņiem – Latvijas draugiem un atbalstītājiem, kuri ar savu darbu un ieguldījumu stiprinājuši Latvijas starpvalstu sadarbību un starptautisko atpazīstamību.

“Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā” par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieriem nolemts iecelt Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāju Lieni Dambiņu, žurnālisti, raidījuma “Nekā personīga” producenti Artu Ģigu, katoļu baznīcas Jelgavas diecēzes bīskapu Edvardu Pavlovski, ķīmiķi, Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadošo pētnieku Edgaru Sūnu, politiķi Kārli Šadurski (JV) un Viļānu slimnīcas valdes locekli, bijušo cilvēktiesību aizstāvības grupas “Helsinki-86” vadītāju Juri Galeriju Vidiņu.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem nolemts iecelt biedrības “Rucavas tradīciju klubs” vadītāju Sandru Aigari, mežkopi, Meža muzeja dibinātāju Annu Āzi, Dailes teātra aktieri Juri Bartkeviču, ilggadējo Kanādas latviešu sabiedrisko darbinieku un mecenātu Ati Otto Bredovski, sporta žurnālistu Daini Cauni un “Dzīvnieku pansijas Ulubele” valdes locekli Ilzi Džonsoni.

Tāpat šādi nolemts godināt Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītāju Jāni Eglīti, bijušo Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāju Natu Gaibišeli, džeza mūziķi un pedagogu Tāli Gžibovski, Kuldīgas novada pašvaldības būvvaldes vadītāju Janu Jākobsoni, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Ortopēdijas katedras vadītāju, traumatologu Andri Jumtiņu un Vaivaru pamatskolas direktori Inesi Kārkliņu.

Ar ordeni nolemts godināt arī komponistu un mūzikas pedagogu Juri Ķeniņu, kultūras centra “Suiti”” valdes priekšsēdētāju Daci Martinovu, ilggadējo Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektori Irēnu Nelsoni, arhitektu Juri Pogu, Eiropas Latviešu apvienības aktīvistu Māri Valdi Pūli, Latvijas Ergonomikas biedrības dibinātāju Ženiju Roju un Viļakas puses kultūras darbinieku Andri Slišānu.

Ordeņi piešķirti arī tiesu medicīnas ekspertam Ojāram Teterim, garīdzniekam Andrim Vasiļevskim, Kanādas latviešu izglītības, kultūras un sabiedriskajam darbiniekam Albertam Mārim Vītolam, arheologam Guntim Zemītim un kinooperatoram Mikam Zvirbulim

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem nolemts iecelt ilggadējo latviešu sabiedrisko darbinieci ASV Rūtu Margareti Beķeri, folkloras pētnieku Vili Bendorfu, pedagoģi Aiju Bumbieri, bijušo ilggadējo Latvijas Māsu asociācijas prezidenti Lūciju Lapiņu, latviešu izglītības un sabiedrisko darbinieci ASV Ingrīdu Miemi, Talsu novada muzeja darbinieci Gunu Millersoni, novadpētnieku Juri Raķi, Preiļu novada politiski represēto biedrības “Likteņa ceļš” valdes priekšsēdētāju Natāliju Rubīni, publicistu Arni Šablovski, bijušo ilggadējo Maltas Mūzikas skolas direktoru Vladislavu Štekelu, tēlnieci Ēvī Upenieci un bijušo ilggadējo Daugavpils 12.vidusskolas un Daugavpils novada Špoģu vidusskolas mājturības skolotāju Teklu Voiteku.

Savukārt “par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā, ar savu darbu Latvijas Tautas frontē (LTF) stiprinot valstiskumu un sargājot Latvijas neatkarību 1991.gada janvāra barikādēs un augusta puča laikā”, ar Triju Zvaigžņu ordeni nolemts apbalvot bijušo LTF valdes locekli Juri Strīpnieku.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem nolemts iecelt arī bijušo LTF sekretāri-referenti Rutu Bāganti, bijušo LTF pilnvaroto pārstāvi Gruzijā, organizācijas “Glābiet bērnus” vadītāju Ingunu Ebelu, bijušo LTF nodaļas “Ziemeļblāzma” koordinatori Olgu Kokāni, bijušo LTF Aizkraukles nodaļas vadītāju Gunti Libeku, bijušo Bauskas rajona milicijas nodaļas priekšnieku Aleksandru Matvejevu, bijušo LTF Tramvaju un trolejbusu pārvaldes nodaļas dibinātāju Zigfrīdu Ozoliņu, bijušo LTF kancelejas vadītāju Ingrīdu Pīlādzi, bijušo LTF Valmieras mēbeļu kombināta nodaļas dibinātāju Oskaru Spurdziņu un bijušo LTF Liepājas nodaļas Koordinācijas centra vadītāju Sandru Šēniņu.

“Pirms 30 gadiem janvārī tauta devās uz barikādēm, lai aizstāvētu savas valsts atgūto neatkarību. Tā bija drosme stāties pretī milzīgam pārspēkam un apņēmība nosargāt savu brīvību. Augstākie valsts apbalvojumi ir pateicība LTF cilvēkiem, kuri organizēja un koordinēja tautas nevardarbīgo pretestību,” sacījusi Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte.

Ar Viestura ordeņiem nolemts apbalvot nacionālās pretošanās kustības dalībnieku un sabiedrisko darbinieku Bruno Javoišu, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba izpildsekretāru Māri Polencu, bijušo Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta galveno inspektoru Slaviku Kricki, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieku Raimondu Kublicki, NBS Speciālo uzdevumu vienības komandieri Staņislavu Leimani un nacionālās pretošanās kustības dalībnieku Uldi Danbergu.

Ar Viestura ordeņa goda zīmēm apbalvos NBS Speciālo uzdevumu vienības virsseržantu Gunti Indriku, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štāba Operatīvās pārvaldes Mobilās apmācību nodaļas vecāko pasniedzēju Vilni Pavloviču un Zemessardzes 46.kājnieku bataljona Kaujas atbalsta rotas Izlūku vada vecāko izlūku instruktoru Andri Sproģi.

Par valsts apbalvojumu pasniegšanu Ordeņu kapituls lems pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un noteikto ierobežojumu atcelšanas.

Valsts prezidents un Ordeņu kapituls augsti novērtē ikvienas ārkārtējās situācijas pārvarēšanā iesaistītās personas pašaizliedzīgo profesionālo vai sabiedrisko devumu un aicina ieteikt personas valsts apbalvojumiem par sevišķiem nopelniem ārkārtējās situācijas pārvarēšanā, vēršoties ar ierosinājumiem Ordeņu kapitulā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri