Valmieras Ziņas

Oktobris galerijā “Laipa” būs izstāžu un kino gaisotnē

Lasīšanas laiks: 2 min

Oktobrī mākslas galerijā “Laipa” būs apskatāma Zanes Zaharovas kāzu tērpu kolekcija, Raunas glezniecības plenēra izstāde, kā arī būs iespēja baudīt latviešu īsfilmas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja galerijas vadītāja Karlīne Cercina.

Zanes Zaharovas zīmola “ZZ Fashion” izstāde “Sajūtu pieskārieni”

Zīmols “ZZ Fashion” kāzu tērpu kolekciju “Mode.Deja.Dzeja.” ar īpašu skati, kas ietvēra visas šīs komponentes, prezentēja 2013.gada pavasarī Vidzeme Fashion show ietvaros. Kolekcija no skatītāju puses tika novērtēta atzinīgi, sekoja fotosesija un bilžu publikācija žurnālā “Precos”, norādīja K.Cercina.

Pēc viņas teiktā, jau kolekcijas radīšanas posmā gaisā virmoja vairākas vīzijas par to kāds būtu vēlamais galarezultāts – galvenā kolekciju prezentējošā fotosesija. Visas idejas nelika mieru, tās šķita vienlīdz uzrunājošas un spēcīgas, kas izskaidrojams ar dizaineres personību – no sapņainas romantiķes līdz dumpiniecei ir viens solis. Tā tika nolemts nojaukt robežas un viena tēla vietā radīt vairākas vīzijas un realizēt vairākas atšķirīga stila un sajūtu fotosesijas.

Izstādē “Sajūtu pieskārieni” var novērtēt kā izvēloties dažādas vides, aksesuārus, emocijas, sadarbojoties ar atšķirīgos stilos strādājošiem fotogrāfiem – Eināram Freimanim, Oksanai Sidorovai, Elizabetei Džeinai Rubenei – var panākt kontrastējošu, sev vēlamu un piestāvošu rezultātu. Izstāde apskatām no 4.oktobra līdz 31.oktobrim.

Raunas glezniecības plenēra izstāde 

Plenērā piedalījās Alise Mediņa, Līga Jaunzeme, Anitra Bērziņa, Karine Paronyanc, Ilze Smildziņa, Neonilla Medvedeva, Kristīne Guršpone, Baiba Apsīte un Kristīne Markuss.

Eiropas kultūras mantojumu dienu ietvaros, 2014.gada septembrī, trīs dienu plenērā Raunā deviņas mākslinieces kopā ar fotogrāfu Normundu Cercinu iemūžināja Raunu gleznās un fotogrāfijās. 

Rudenīgās nokrāsas, ar sajūtām pilnā Rauna atdzīvojās uz baltajiem audekliem  – Alises romantiski vieglajā pieskārienā, Neonillas caurspīdīgajā skicējumā, Anitras rūpīgi izdomātajā sižetā, Ilzes smieklos un patīkama viegluma triepienos, Līgas vecmeistariem raksturīgajā toņu tandēmā, Kristīnes Guršpones noslēpumainajā un citāda skatījuma faktūrā, pavisam realistiskās Kristīnes Markuss gleznieciski baudāmajā atspoguļojumā uz balta audekla.

Gleznas ir viens no kultūras mantojuma veidiem, kas glabā ne tikai tā brīža nianses glezniecības nozarē, bet stāsta un ilustrē vidi, notikumus, stilus, pat valdošās emocijas – 2014.gadā. Izstāde apskatāma no 7.oktobra līdz 31.oktobrim.

Latviešu īsfilmu kino vakars

25.oktobrī plkst.20 notiks Latviešu īsfilmu kino vakars. Kino vakarā demonstrēs septiņas latviešu īsfilmas. 2,5 stundu garā īsfilmu programma tapusi sadarbībā ar kinoteātri KINO BIZE. Ieeja bez maksas. Sīkāka informācija par filmām mākslas galerijas “Laipa” mājaslapā.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā Rencēnu pagasta 2.bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju, klientu apkalpošanas punkta speciālistu/-i uz nenoteiktu laiku.   Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; • kvalitatīvi veikt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; • palīdzēt iedzīvotājam digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; • organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; • veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; • veikt novadpētniecības darbu; • nodrošināt Valmieras novada pašvaldības klientu apkalpošanas punkta darbu Rencēnu pagasta 2. bibliotēkā; • veikt amata aprakstā norādītos saimniecības vadītāja darbus; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas, labas angļu valodas prasmes; • teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; • kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, precizitāte, vēlme sasniegt mērķus; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • 0,7 slodze - bibliotēkas vadītājs; 0,3 slodze - saimniecības vadītājs; • pamatalgu pārbaudes laikā 900,60 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 948,40 EUR pirms nodokļu nomaksas; ● iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; ● darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; ● profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; ● interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz daiga.rokpelne@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Pieteikums Rencēnu pagasta 2. bibliotēkas vadītāja/-as amatam”, līdz 2023.gada 30.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 64250830. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Nākotnes iela 2, Lizdēni, Rencēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-30

Mūsu partneri