Valmieras Ziņas

Notiks Zemessardzes 27. kājnieku bataljona mācības “Wenden”

Lasīšanas laiks: 2 min

No 26. līdz 28. martam Pārgaujas, Priekuļu un Amatas novadā notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 27. kājnieku bataljona lauka taktiskais vingrinājums “Wenden”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.

“Wenden” ir ikgadējs lauka taktiskais vingrinājums, un tā mērķis ir pilnveidot bataljona spēju veikt taktiskos uzdevumus un uzturēt gatavību valsts aizsardzības uzdevumiem.

Mācībās piedalīsies arī zemessargi no Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 22.  kaujas nodrošinājuma bataljona un 1. Rīgas brigādes 19. kaujas nodrošinājuma bataljona.

Mācību laikā, 27. martā, notiks militārā transporta pārvietošanās pa autoceļu A3 posmā Rubene–Stalbe un autoceļu P20 posmā Valmiera–Liepa–Cēsis, kā arī autoceļu Dukuri-Rāmnieki (V330) un Stalbe–Jāņukalns (V191). Militārā transporta pārvietošanās laikā satiksmes kustība netiks ierobežota.

Savukārt 28. martā Priekuļu novada Liepas pagastā, poligonā “Salmiņi”, zemessargi veiks taktiskos uzdevumus, kuru laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību un nenodara bojājumus videi.

Zemessardze lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Iedzīvotājus aicina nesatraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos, un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām.

Jau ziņots, ka Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, uzdevumus un apmācību realizējot saskaņā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai esi vakcinēts (-ta) pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri