Valmieras Ziņas

Notiks semināri par negatīvo stresu, izdegšanas sindromu un onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku

Lasīšanas laiks: 2 min

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) oktobrī uzsāka realizēt seminārus Latvijas uzņēmumos par negatīvā stresa, izdegšanas sindroma profilaksi un onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku, lai aicinātu iedzīvotājus aktīvāk rūpēties par savu veselību un uzlabot dzīves kvalitāti. Šo piektdien, 10. novembrī seminārs notiks Valmierā, uzņēmumā “Valmieras stikla šķiedra” un AAS “BALTA”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Slimību profilakses un kontroles centra departamenta direktore Ilze Straume.

Kopumā līdz šā gada beigām tiks īstenoti divdesmit semināri visā Latvijā, aptverot vismaz 400 interesentus darbspējas vecumā, primāri piesaistot uzņēmumus tajās pašvaldībās, kuras atrodas Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla sastāvā.

Stress ir plaši izplatīts psihosociāls riska faktors darba vidē, kas būtiski ietekmē gan darbinieka veselību, gan mikroklimatu darbavietā un darba kvalitāti. Par sevišķi bīstamu uzskatāma strādāšana ilgstoša stresa apstākļos, kas nereti kļūst par cēloni sirds un asinsvadu slimībām, depresijai, kā arī fiziskam un emocionālam izsīkumam, ko dēvē arī par izdegšanas sindromu.

Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma dati liecina, ka stresu un nomāktību pēdējā mēneša laikā ir izjutusi gandrīz puse (48,7%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas liecina, ka lielai daļai pastāv augsts risks saskarties ar pazeminātām darba spējām vai pat stresa izraisītām veselības problēmām.

Mirstība no ļaundabīgiem audzējiem ir otrs biežākais nāves cēlonis pēc sirds un asinsvadu slimībām Latvijā, kas liecina, ka sabiedrībā ir jāveicina lielāka izpratne par profilaktisko pārbaužu nepieciešamību. 

Semināru dalībniekus ārsti izglītos par psihisko veselību un tās nozīmi darba procesā, profesionālo izdegšanu, kā arī sniegs praktiskus padomus izdegšanas mazināšanai. Semināru otrā daļā auditoriju plānots iepazīstināt arī ar onkoloģisko saslimšanu riska faktoriem, profilaktiskajām pārbaudēm, kā arī onkoloģisko slimību ārstēšanas metodēm un atbalsta iespējām.

Seminārus uzņēmumos īstenos veselības centra „Vivendi” speciālisti – sertificēti ārsti psihoterapeiti, psihiatri, ģimenes ārsti un speciāli apmācīti psihologi.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VENDOR” aicina pievienoties komandai –  Klientu konsultantu/-i! SIA “VENDOR” ir ERGO apdrošināšanas oficiālais partneris klientu piesaistē, un šobrīd mēs paplašinām savu komandu. Ja vēlies strādāt attālināti, plānot savu darba dienu pats un attīstīt jaunas prasmes dinamiskā vidē – šī iespēja ir domāta tieši Tev!  ✅Tavi galvenie darba pienākumi: Konsultēt klientus par ERGO apdrošināšanas produktiem Piesaistīt jaunus klientus un sniegt tiem nepieciešamo informāciju Veidot individuālu komunikāciju ar potenciālajiem klientiem (telefoniski, tiešsaistē vai klātienē) Darbs ar uzņēmuma iekšējo sistēmu ✅Ko mēs piedāvājam: Elastīgu, brīvi plānojamu darba grafiku Iespēju strādāt attālināti visā Latvijā  Atbalstošu un uz sadarbību vērstu komandu Uz sasniegumiem balstītu atalgojuma sistēmu Iespēju attīstīt profesionālās prasmes un veidot karjeru ✅ Ko mēs sagaidām no Tevis: Gatavību mācīties un apgūt jaunas prasmes Proaktīvu pieeju un atbildību ikdienas darbā Ieinteresētību personīgajā un profesionālajā izaugsmē Pieredze apdrošināšanas jomā tiks uzskatīta par priekšrocību (bet nav obligāta) 📩 Sūti savu CV: vakances@vendorlatvija.lv Piesakies un kļūsti par daļu no mūsu komandas! Kopā mēs varam sasniegt vairāk!  Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2026-08-09 Kontaktpersona: Jānis Vanags Tālrunis: 28769949 E-pasts: vakances@vendorlatvija.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs Baltic Sales Solutions, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam Ko mēs meklējam: Tu labprāt komunicē un nebaidies uzsākt sarunu Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780 (bruto) + bonusi no pārdotā. Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: darbs@balticsalessolutions.lv Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-02 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@balticsalessolutions.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri