Valmieras Ziņas

Notiek Zemes stundai veltīta lekcija par kosmosu

Šodien Valmieras muzeja Izstāžu namā notika Zemes stundai veltīta “StarpSpace” observatorijas pārstāvju Arņa un Annas Ginteru lekcija par kosmosu un mākslīgā apgaismojuma ietekmi uz to.

Lekcijas laikā viesi pastāstīja par mākslīgās gaismas piesārņojumu, kas būtiski ietekmējot vairāku dzīvo būtņu esamību, labsajūtu un veselību. Observatorijas pārstāvji norādīja, ka vairāki dzīvnieki, tostarp sikspārņi, pūces, bruņurupuči un citi mākslīgo apgaismojumu nereti mēdz uzskatīt par dienas gaismu, kā rezultātā rodas vairākas problēmas. Arī cilvēka organismam pārlieku liels gaismas daudzums esot veselībai un labsajūtai kaitīgs, nereti izraisot papildu stresu, migrēnu un citus veselības sarežģījumus.

Kā norādīja lektori, nereti gaismas un enerģijas resurss, ko uzstāda pilsētu ielās, ir vērsts uz visām pusēm, tādējādi novirzot gaismu arī uz augšu, kur tam nav pielietojuma, turpretim tas ar gaismu piesārņo debesis. Savukārt labais piemērs esot ielu laternas, kas koncentrē gaismas resursu uz leju, izgaismojot tikai ielu un tuvākās apmales, lai nodrošinātu ceļa pārskatāmību, vienlaikus nepatērējot gaismas resursu lieki.

Lekcijas laikā observatorijas pārstāvji atbildēja uz vairākiem apmeklētāju jautājumiem par svešķermeņiem kosmosā, zvaigžņu īpašībām un gaismas piesārņojuma mazināšanas iespējām, taču pēc nodarbības ap plkst.20 muzeja pagalmā notika svešu darbnīca, kur, gatavojoties Zemes stundai, ikviens varēja izveidot pats savu sveci. Savukārt Zemes stundas laikā pie muzeja notika kopīga zvaigžņu vērošana ar teleskopu.

Jau ziņots, ka šodien no plkst.20.30 līdz 21.30 notika vispasaules Zemes stunda, kuras laikā ikviens bija aicināts izslēgt mākslīgos gaismekļus, simboliski paužot savu atbalstu vides aizsardzībai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJU  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-26 Kontaktpersona: CV sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Rūjienas novada pašvaldības Sociālais aprūpes centrs “Lode ”, “Liepkalni”, Lode, Lodes pagasts, Rūjienas novads LV-4248, tālrunis 64219009, e pasts: saclode@rujiena.lv, Aicina darbā sociālo rehabilitētāju (profesijas kods 341202) uz nenoteiktu laiku. Amata pienākumi: - Plānot un realizēt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanu klientiem; - Veikt klienta funkcionālo spēju izvērtēšanu sadarbībā ar starpprofesionāļu komandu; - Palīdzēt klientam realizēt sociālās aktivitātes dažādos pasākumos un nodarbībās, specializētās un radošās darbnīcās, kultūras un sporta pasākumos. Prasības pretendentam: - Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālās rehabilitācijas jomā. - Iniciatīva un patstāvība, spēja strādāt komandā. - Augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē. Prasmes un zināšanas: - Komunikācijas prasmes latviešu un krievu valodā; - Labas datorlietotāja prasmes (MS Word, MS Excel); - Augsta saskarsmes kultūra un komunikācijas prasmes. Piedāvājam: - Stabilu darba vietu; - Sociālās garantijas; - Apmācības un izaugsmes iespējas. Darba laiks – normālais darba laiks. Slodzes tips - viena vesela slodze. Darba samaksa - no 552,00 līdz 802,00 EUR. Pretendentiem līdz 25.11.2019. plkst. 17.00 iesniegt SAC “Lode”: “Liepkalni”, Lode, Lodes pagasts, Rūjienas novads, LV- 4248, e-pasts: saclode@rujiena.lv ar norādi “Sociālā rehabilitētāja amatam”: • profesionālo aprakstu (CV); • izglītību apliecinošo dokumentu. Kontakttālrunis papildus informācijai: tālr. 64219009; 29185239 Sazināsimies ar atbilstošajiem pretendentiem pēc CV izskatīšanas. Profesija: SOCIĀLAIS REHABILITĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Liepkalni, Lode, Lodes pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-25 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: saclode@rujiena.lv

Mūsu partneri