Valmieras Ziņas

Noslēgts līgums par Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību (6)

Lasīšanas laiks: 3 min

18.jūnijā Valmieras pilsētas pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA “R.K.C.F.Renesanse” par Valmieras pils kultūrvides centra Bruņinieku ielā 1 būvniecību. Būvdarbu laikā tiks veikta esošo pils ZR mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem būvdarbu līgumsumma ir 3 198 259,49 EUR ar PVN. Darbu izpildes termiņš ir 14 mēneši. Darbu būvuzraudzību objektā atbilstoši iepirkuma rezultātiem nodrošinās SIA “BŪVĒLOGS projekti” par kopējo līgumsummu 23 474,00 EUR ar PVN. Savukārt būvdarbu autoruzraudzību atbilstoši iepirkuma rezultātiem veiks PS “zgt” par kopējo līgumsummu 32 670,00 EUR ar PVN.

Ideja par Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību aizsākās 2015.gada septembrī, kad pašvaldības dome lēma par atbalstu projekta īstenošanai, paredzot metu konkursa organizēšanu un piedāvājumu nozares speciālistiem izstrādāt arhitektonisko risinājumu idejas Valmieras pils kultūrvides centra ēkas būvniecībai.

No visiem metu konkursā saņemtajiem piedāvājumiem arhitektu – projektētāju Viktora Zarakovska, Antona Gondas un Andra Tomsona piedāvātais risinājums bija pašvaldības metu konkursu žūrijas un pieaicināto ekspertu visvairāk atbalstītais risinājums. To atbalstīja arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (šobrīd: Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde). Piedāvātais risinājums paredz saglabāt, aizsargāt un attīstīt kultūrvēsturisko mantojumu un vienlaikus to papildināt ar mūsdienīgām un līdzdalību rosinošām senās mūra pils norišu izzināšanas iespējām.

Ar Viktora Zarakovska, Antona Gondas un Andra Tomsona veidoto pilnsabiedrību “zgt” sekmīgi noritēja arī pašvaldības organizētā sarunu procedūra par Valmieras pils kultūrvides centra izbūves, Valmieras mūra pils ZR sienas un pagrabu konservācijas un restaurācijas būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību. Projektēšanas gaitā kā eksperts-konsultants tika piesaistīts arī arhitekts Andris Kronbergs. Savukārt Valmieras pils kultūrvides centra ekspozīcijas dizaina projekta autors ir SIA “H2E”.

Valmieras pils kultūrvides centra celtniecību plānots īstenot fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” projektu “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” un “Valmieras Vēsturiskā centra attīstība” ietvarā. 

Projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” plānota Valmieras pils Ziemeļu aizsargmūra un ZR daļas pagrabu atsegto mūru konservācija, jaunā Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība, pils vides un virtuālās ekspozīcijas izveide. Projektā paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1 032 900 EUR apjomā, papildus ieguldot finansējumu no valsts 38 823, 53 EUR un līdzfinansējumu no pašvaldības 155 294,12 EUR.

Projekta “Valmieras Vēsturiskā centra attīstība” ietvaros paredzēta Valmieras vecās aptiekas ēku ansambļa un ar to saistītās infrastruktūras pārbūve, atjaunošana un restaurācija, vecās aptiekas kompleksa ekspozīcijas un virtuālās ekspozīcijas izveide, arheoloģiskā izpēte vasaras estrādes būvniecības laukumā, kā arī Ziloņu ielas pārbūve. Arī šī projekta ieviešanai paredzēts piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu līdz 2 000 000,00 EUR un valsts budžeta dotāciju līdz 70 588,24 EUR.  

  marca - 03.07.2020

  Dūmeni vēl pieprojektējat lai pasvītrotu Valmieru kā rūpniecības flagmaņapilsētu.
  Ar virtuāliem dūmiem. Vispār Valmieras centra apbūvē sen viss zaudēts.Tā ka bliežat vien augšā.Nu kas traucē pielipināt to siltumnīcu pie bibliotēkas piemēram?

  Bubulis - 03.07.2020

  Man sāk likties, ka Valmieras pilsētai vairs nav labu ideju, kur tērēt naudu….pagaidiet, kad pievienos visus apkārtējos novadus, kur tiešām ir reālas vajadzības. Tas varbūt tikai ir mans personīgais viedoklis, bet nevajag pilsētai īstenot projektu tikai tāpēc, ka kādā no ES fondu katliņiem stāv nauda. Tagad tiks iztērēti pāris miljonu, lai cilvēki varētu apbrīnot krustnešu drupas. Es saprotu, vēsture utml., bet šīs kultūras ministrijas programmas, manuprāt, vajadzētu likvidēt, lai nemotivētu pilsētas izmest naudu lietās, kas tām pēc tam radīs vienīgi izdevumus uzturēšanai. Kādam tā stikla būda būs jāsilda, jāsargā, jāizgaismo. Un nebūsim naivi par milzīgajām tūrismu plūsmām.

   marca - 04.07.2020

   Bubulim jāpiekrīt.Tā nauda deg rokās nabagiem.Kautko ir jāielipina atlikušajās vietās.Jebko.Tas attiecas arī uz hanzas kioskiem pļavā pie valletas.Vecpuišu parkā tādi varbūt iederētos.Valletai pretim iederētos jūras konteineri.Bet ja nopietni tad atstātu brīvu vietu .

   DH - 05.07.2020

   Pilnīgi piekrītu. + labāk varēja sākt kustināt uz priekšu jaunu dzīvokļu būvniecību, kas jau bija ieplānota, kā esošie īres nami… Valmieras dzīvokļu piedāvājums ir vienkārši smieklīgs.

   domā līdzi - 06.07.2020

   DH – ēl īres nami ir laba ideja, bet tikai – kur dabūt naudu? ES fondi tādām lietām nav. Pašvaldībai pat nav reāli kur aizņemties. Varbūt tomēr ir vērts iedziļināties kapēc tiek kaut kas darīts vai nedarīts, nevis virspusēji izlasīt un izeikt viedokli.

  Klaviere - 04.07.2020

  Labāk mūzikas skolai pilnvērtīgi izmantojamu zāli būtu uzbūvējuši, lai var nest kultūru pasaulē.

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju (profesijas kods 2342 01), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (pilna darba likme, 40 stundas nedēļā) Ja Tev ir vēlme: • plānot un realizēt izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu, saskaņā ar Iestādē realizējamo pirmsskolas izglītības programmu; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamo adaptāciju Iestādē, sadarboties ar Iestādes izglītojamo vecākiem; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības mūzikas un sporta skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumos un citas aktivitātes; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID – 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (profesijas kods 2342 03), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes) Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt sporta svētkus un citas sporta aktivitātes; • plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Mūsu partneri