Valmieras Ziņas

Noslēgts līgums par Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību (6)

18.jūnijā Valmieras pilsētas pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA “R.K.C.F.Renesanse” par Valmieras pils kultūrvides centra Bruņinieku ielā 1 būvniecību. Būvdarbu laikā tiks veikta esošo pils ZR mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem būvdarbu līgumsumma ir 3 198 259,49 EUR ar PVN. Darbu izpildes termiņš ir 14 mēneši. Darbu būvuzraudzību objektā atbilstoši iepirkuma rezultātiem nodrošinās SIA “BŪVĒLOGS projekti” par kopējo līgumsummu 23 474,00 EUR ar PVN. Savukārt būvdarbu autoruzraudzību atbilstoši iepirkuma rezultātiem veiks PS “zgt” par kopējo līgumsummu 32 670,00 EUR ar PVN.

Ideja par Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību aizsākās 2015.gada septembrī, kad pašvaldības dome lēma par atbalstu projekta īstenošanai, paredzot metu konkursa organizēšanu un piedāvājumu nozares speciālistiem izstrādāt arhitektonisko risinājumu idejas Valmieras pils kultūrvides centra ēkas būvniecībai.

No visiem metu konkursā saņemtajiem piedāvājumiem arhitektu – projektētāju Viktora Zarakovska, Antona Gondas un Andra Tomsona piedāvātais risinājums bija pašvaldības metu konkursu žūrijas un pieaicināto ekspertu visvairāk atbalstītais risinājums. To atbalstīja arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (šobrīd: Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde). Piedāvātais risinājums paredz saglabāt, aizsargāt un attīstīt kultūrvēsturisko mantojumu un vienlaikus to papildināt ar mūsdienīgām un līdzdalību rosinošām senās mūra pils norišu izzināšanas iespējām.

Ar Viktora Zarakovska, Antona Gondas un Andra Tomsona veidoto pilnsabiedrību “zgt” sekmīgi noritēja arī pašvaldības organizētā sarunu procedūra par Valmieras pils kultūrvides centra izbūves, Valmieras mūra pils ZR sienas un pagrabu konservācijas un restaurācijas būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību. Projektēšanas gaitā kā eksperts-konsultants tika piesaistīts arī arhitekts Andris Kronbergs. Savukārt Valmieras pils kultūrvides centra ekspozīcijas dizaina projekta autors ir SIA “H2E”.

Valmieras pils kultūrvides centra celtniecību plānots īstenot fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” projektu “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” un “Valmieras Vēsturiskā centra attīstība” ietvarā. 

Projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” plānota Valmieras pils Ziemeļu aizsargmūra un ZR daļas pagrabu atsegto mūru konservācija, jaunā Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība, pils vides un virtuālās ekspozīcijas izveide. Projektā paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1 032 900 EUR apjomā, papildus ieguldot finansējumu no valsts 38 823, 53 EUR un līdzfinansējumu no pašvaldības 155 294,12 EUR.

Projekta “Valmieras Vēsturiskā centra attīstība” ietvaros paredzēta Valmieras vecās aptiekas ēku ansambļa un ar to saistītās infrastruktūras pārbūve, atjaunošana un restaurācija, vecās aptiekas kompleksa ekspozīcijas un virtuālās ekspozīcijas izveide, arheoloģiskā izpēte vasaras estrādes būvniecības laukumā, kā arī Ziloņu ielas pārbūve. Arī šī projekta ieviešanai paredzēts piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu līdz 2 000 000,00 EUR un valsts budžeta dotāciju līdz 70 588,24 EUR.  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  marca - 03.07.2020 Atbildēt

  Dūmeni vēl pieprojektējat lai pasvītrotu Valmieru kā rūpniecības flagmaņapilsētu.
  Ar virtuāliem dūmiem. Vispār Valmieras centra apbūvē sen viss zaudēts.Tā ka bliežat vien augšā.Nu kas traucē pielipināt to siltumnīcu pie bibliotēkas piemēram?

  Bubulis - 03.07.2020 Atbildēt

  Man sāk likties, ka Valmieras pilsētai vairs nav labu ideju, kur tērēt naudu….pagaidiet, kad pievienos visus apkārtējos novadus, kur tiešām ir reālas vajadzības. Tas varbūt tikai ir mans personīgais viedoklis, bet nevajag pilsētai īstenot projektu tikai tāpēc, ka kādā no ES fondu katliņiem stāv nauda. Tagad tiks iztērēti pāris miljonu, lai cilvēki varētu apbrīnot krustnešu drupas. Es saprotu, vēsture utml., bet šīs kultūras ministrijas programmas, manuprāt, vajadzētu likvidēt, lai nemotivētu pilsētas izmest naudu lietās, kas tām pēc tam radīs vienīgi izdevumus uzturēšanai. Kādam tā stikla būda būs jāsilda, jāsargā, jāizgaismo. Un nebūsim naivi par milzīgajām tūrismu plūsmām.

   marca - 04.07.2020 Atbildēt

   Bubulim jāpiekrīt.Tā nauda deg rokās nabagiem.Kautko ir jāielipina atlikušajās vietās.Jebko.Tas attiecas arī uz hanzas kioskiem pļavā pie valletas.Vecpuišu parkā tādi varbūt iederētos.Valletai pretim iederētos jūras konteineri.Bet ja nopietni tad atstātu brīvu vietu .

    DH - 05.07.2020

    Pilnīgi piekrītu. + labāk varēja sākt kustināt uz priekšu jaunu dzīvokļu būvniecību, kas jau bija ieplānota, kā esošie īres nami… Valmieras dzīvokļu piedāvājums ir vienkārši smieklīgs.

    domā līdzi - 06.07.2020

    DH – ēl īres nami ir laba ideja, bet tikai – kur dabūt naudu? ES fondi tādām lietām nav. Pašvaldībai pat nav reāli kur aizņemties. Varbūt tomēr ir vērts iedziļināties kapēc tiek kaut kas darīts vai nedarīts, nevis virspusēji izlasīt un izeikt viedokli.

  Klaviere - 04.07.2020 Atbildēt

  Labāk mūzikas skolai pilnvērtīgi izmantojamu zāli būtu uzbūvējuši, lai var nest kultūru pasaulē.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

PALĪGSTRĀDNIEKS/-CE 932909, VALMIERA, RĪGAS IELA 46 NEPILNA DARBA SLODZE Darba vieta piemērota arī pensionāriem. Mēs Tev uzticēsim - gatavot produktus atbilstoši tehnoloģiskajam procesam veikala darbinieku ēdināšanai. Ko Mēs gaidām - darba pieredzi pavāra amatā, - vēlams vidējo speciālo izglītību, - latviešu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī, - vēlmi un spēju aktīvi strādāt. Ko Tu iegūsi - stabilu atalgojumu vienmēr laikā, - bezmaksas pusdienas, - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai, - veselības apdrošināšanu (pēc 1 nostrādāta gada), - apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi. Amata darba alga bruto 2.75 - 2.90 EUR stundā Darba laika veids un režīms Normālais darba laiks, darba dienās 8:00-12:00, brīvdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikties vari Sūtot CV ar norādi "Pavārs" uz e-pastu: direktors.r264@maxima.lv. Ja ir kādi jautājumi, zvani veikala direktorei uz tālruni 28440002. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai. SIA Maxima Latvija, reģ.nr. LV40003520643. Profesija: PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 46, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-09-10 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz direktors.r264@maxima.lv, t. 28440002.

Mūsu partneri