Valmieras Ziņas

Norisināsies pastaigu seriāls “Valmieras runājošās ielas”

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmierā, 19. maijā no plkst. 17:00 norisināsies piecu pastaigu seriāls pa Valmieras pilsētas ielām. Pastaigu maršruts aptver Rūpniecības ielu – Linarda Laicena ielu – Cēsu ielu – Mazo Stacijas ielu un Leona Paegles ielu, un sniegs iespēju ieraudzīt Valmieras ielu un māju neparastās detaļas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja pasākuma sabiedrisko attiecību speciālistes Una Balode un Evita Lībāne.

Pastaigu seriāls tapis sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un piedāvā iespēju iepazīties ar Valmieras it kā pazīstamajām, tomēr neizpētītajām ieliņām, to arhitektūru, mītiem un cilvēkstāstiem. Maršruts iekļaus šādas pastaigas: “Ugunsdzēsēju bulciņas”, “Linarda Laicena ielas lādes atverot”, “Rūpniecības ielas sētu klačas”, “Leona Paegles iela laika griežos” un “Šausmu Valmiera”. Katra pastaiga ilgs apmēram stundu un būs vienu līdz divus kilometrus gara. Maršruts saplānots tā, lai Valmieras aktīvie iedzīvotāji varētu izstaigāt visas pastaigas sērijas. Pasākuma apmeklējums ir bezmaksas.

Šāda veida notikums Valmierā notiks pirmo reizi, un tas ir viens no daudzajiem pasākumiem, kas norisināsies Valmierai dodoties ceļā uz “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” titulu. Pastaigu seriāls izstrādāts ar mērķi pierādīt vietējiem valmieriešiem, kā arī Valmieras viesiem, ka šeit ir, ko redzēt – ikkatrai vietai, mājai, soliņam vai pat šķūnītim ir savs stāsts, kas ir pilns ar emocijām, atmiņām un vēsturi. Pastaigu laikā Valmieras iedzīvotājiem būs iespēja kopā ar gidiem gūt jaunas zināšanas, atklāt vēl nedzirdētus stāstus un faktus par tām Valmieras vietām, kuras parasti kartē vai ceļvedī neizceļ. Pastaigu seriāls “Valmieras runājošās ielas” izstrādāts tā, lai ikvienam tas būtu interesants un viegli paveicams. Maršrutus tiek aicināti izstaigāt gan pieaugušie, gan bērni, gan pensionāri, un, galvenokārt, tie cilvēki, kuriem jau sen šķiet, ka Valmiera ir iepazīta līdz sirds dziļumiem. Tāpat aicināti tie, kas nupat pārvākušies uz Valmieru un vēlas apskatīt pilsētu no netradicionāla un atsvaidzinoša skata punkta.

Precīzus pastaigu laikus, aprakstus un citu papildu informāciju par pasākumu iespējams meklēt Facebook lapā “Valmieras runājošās ielas”.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri