Valmieras Ziņas

Norisinājies Meža dienu seminārs

Lasīšanas laiks: 3 min

19. septembrī Kocēnu Kultūras namā norisinājās seminārs “Sabiedrības līdzlemta pilsētvides zaļo zonu attīstība”. Semināra mērķis bija dalīties ar Valmieras novada pašvaldības pieredzi sabiedrības līdzdalības nodrošināšanā pašvaldības dabas un apstādījumu teritoriju attīstībā un apsaimniekošanā, iepazīstināt Latvijas pašvaldību speciālistus ar labās prakses piemēriem Valmieras novada pašvaldībā, apskatīt tos dabā, apmainīties ar dažādām pieredzēm un veicināt kopēju izpratni par dabas daudzveidību, ilgtspējīgu apsaimniekošanu un iespējām apsaimniekot dabas objektus, sabalansējot sociālās, ekonomiskās un vides funkcijas, un reizē arī tuvoties klimatneitralitātei, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Semināra ievaddaļā tika prezentēti Valmieras pilsētā realizētu projektu piemēri, ņemot vērā sabiedrības ieteikumus, idejas un arī kritiku. Valmieras novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja vietniece, attīstības plānotāja Līga Bieziņa minēja, ka ik reizi iedzīvotāju iesaiste ir dažāda. Pašvaldība sabiedrības līdzdalību attīstības plānošanā realizē saskaņā ar normatīvo aktu regulējumu. Taču vienlaikus sabiedrības iesaiste tiek organizēta, stratēģiski izvērtējot katru individuālo projekta situāciju, tā posmus un vajadzības, kur, kad un kāda sabiedrības līdzdalība ir nepieciešama.

Prezentācijā kā viens no piemēriem tika minēts Sporta un aktīvās atpūtas parka “Mežs” (SAAP “Mežs”), kura plānošanas procesā pašvaldība saņēma teju 100 ideju un ieteikumu, kā izvēlēto lokāciju padarīt iedzīvotājam noderīgu. Tāpat arī kā spilgti piemēri tika minēta Vecpuišu parka un Jāņparka attīstība. Īpaši pēdējos gados Jāņparka apkaimē dzīvojošie ir izrādījuši interesi parka attīstībā, ieteikumi ir bijuši ilgtermiņā pārdomāti, lai padarītu parku arvien pievilcīgāku. Pāris gadu laikā Jāņparkā ir ne tikai sakopti celiņi, iestādīti stādījumi un ierīkots apgaismojums, šeit norisinās arī kultūras un citi pasākumi, kurus apmeklē ne tikai vietējās apkaimes iedzīvotāji. Šis ir lielisks piemērs, kā vietējā kopiena var padarīt savu apkārtni pievilcīgāku un patīkamāku!

Semināra otrajā daļā dalībnieki devās apskatīt dažādus objektus Valmierā – SAAP “Mežs”, Ziloņu ielu un Valmieras muzeja jauno ekspozīciju “de Woldemer”. Viena no grupām devās apskatīt arī nesen renovēto dienesta viesnīcu “Auseklis”, savukārt otra grupa apskatīja Valmieras Rūpniecības un eksporta parku. Katrā objektā dalībnieki varēja noskaidrot nianses par projektu tapšanu, sarunājoties ar darbu īstenotājiem. Īpaši augstu tika novērtētas SAAP “Mežs” zaļās zonas, iestādītie koki un apstādījumi, kas veido pārdomātu ainavu. Dienesta viesnīcā “Auseklis” visi novērtēja moderno vidi un viesnīcā pieejamās iespējas – velosipēdu novietnes pagrabā, plaša veļas telpa un atkritumu šķirošanas konteineri koplietošanas virtuvēs.

Seminārā piedalījās vairāk nekā 70 pašvaldību darbinieki no visas Latvijas, vistālāko ceļu mērojot no Ventspils, Ludzas un citiem novadiem. Plaši apmeklētais pasākums liecina, ka seminārā apskatītā tēma ir aktuāla katrā pašvaldībā, tādēļ uzzināt vairāk par sabiedrības iesaisti un pēc tam redzēt dabā piemērus ar projektiem, kuros šie ieteikumi tika ņemti vērā, bija īpaši vērtīgi.

Semināru Valmieras novada pašvaldība organizēja kā vienu no Latvijas Pašvaldību savienības ieviestā Meža attīstības fonda projekta “Meža dienas 2023 Latvijas pašvaldībās – veidosim zaļāku, košāku un daudzveidīgāku vidi sev apkārt!” semināriem, kuru mērķis ir  izglītot par meža apsaimniekošanu, meža un koku nozīmi klimata mērķu sasniegšanā, kā arī par koku, krūmu, parku, aleju, skvēru, meža parku, koku rindu nozīmi ainavā un arhitektūrā.

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri