Valmieras Ziņas

Nodokļu reforma Latvijas gaumē: pelni vairāk – saņem mazāk (5)

Lasīšanas laiks: 2 min

Ar mūsu portālu sazinājās kāda valmieriete, kura pauda sašutumu par nodokļu reformu, kas ieviesta ar šo gadu. Kā liecina viņas iesūtītie dati par reāliem darbiniekiem, cilvēks ar algu, kas ir nedaudz virs vidējās algas valstī (2017.gada 3.ceturksnī vidējā alga Latvijā  – 925 eiro bruto, CSP dati) un ar vienu apgādājamo, janvārī saņēmis mazāk, nekā decembrī.

  ALGA SOC DŅ SOC DD Neapliekamais minimums Atvieglojumi par apgādājamiem IIN Alga uz rokas
2017 1000,00 105,00 235,90 60,00 175,00 151,80 743,20
2018 1000,00 110,00 240,90 0,00 200,00 158,70 731,30

Savukārt tādas pašas algas saņēmējs, kuram nav apgādājamie, var priecāties par nelielu algas pielikumu.

  ALGA SOC DŅ SOC DD Neapliekamais minimums Atvieglojumi par apgādājamiem IIN Alga uz rokas
2017 1000,00 105,00 235,90 60,00 0,00 192,05 702,95
2018 1000,00 110,00 240,90 0,00 0,00 178,00 712,00

Tātad, bez bērniem izdevīgāk! Jautājums mūsu valdībai – vai šādā veidā mēs plānojam atbalstīt ģimenes un risināt demogrāfijas problēmas?

jautā mūsu lasītāja.

Protams, nodokļu reformas rezultātā ir arī lielāki ieguvēji – minimālās algas saņēmēji un tie, kuriem alga nesasniedz vidējo valstī. Taču aprēķini liecina, jo lielāka alga, jo mazāks pieaugums.

  ALGA SOC DŅ SOC DD Neapliekamais minimums Atvieglojumi par apgādājamiem IIN Alga uz rokas
2017 380,00 39,90 89,64 60,00 0,00 64,42 275,68
2018 430,00 47,30 103,59 200,00 0,00 36,54 346,16

 

  ALGA SOC DŅ SOC DD Neapliekamais minimums Atvieglojumi par apgādājamiem IIN Alga uz rokas
2017 380,00 39,90 89,64 60,00 175,00 24,17 315,93
2018 430,00 47,30 103,59 200,00 200,00 0,00 382,70

Taču prieki par algas pielikumu izrādījušies visai īsi. Kā vēsta paruna: ar vienu roku dod, ar otru ņem. 2018.gadā dzīve kļuvusi dārgāka. Valmierā siltumenerģijas tarifs pieaudzis par 25,45%. Līdz ar to palielinājies ne tikai apkures, bet arī karstā ūdens tarifs. No 1.janvāra Valmierā pieaugusi atkritumu apsaimniekošanas maksa par 1,62 EUR/m3, sasniedzot 14,04/m3.

Šogad pieaugušas arī degvielas cenas – par 4,8 centiem benzīnam, par 3,8 centiem dīzeļdegvielai, bet šķidrajai propāna gāzei par 4,6 centiem litrā. Tas sadārdzina dzīvi ne tikai autobraucējiem, bet ikvienam iedzīvotājam, jo degvielas cenas pieaugums izraisa arī preču un pakalpojumu sadārdzināšanos. Daļai patērētāju OIK reformas rezultātā pieaudzis arī elektrības tarifs.

Katrs pats var aprēķināt, cik no iegūtā algas palielinājuma paliek pāri, ņemot vērā preču un pakalpojumu cenu pieaugumu. Lielākā daļai rezultāts varētu būt ar mīnusa zīmi,

pauda portāla lasītāja.

    Anna - 06.03.2018

    Jautājumsnpie reizes, kāpēc Valmierā jāpaugstina bija siltuma tarifi, ja jau tā tie ir lieli un dažubrīd pat lielāki kā Rīgā?

    Anna - 06.03.2018

    Jautājums pie reizes, kāpēc Valmierā jāpaugstina bija siltuma tarifi, ja jau tā tie ir lieli un dažubrīd pat lielāki kā Rīgā?

    >:-) - 06.03.2018

    Cik daudz to , savišķi “abižoto” nabadziņu, ar tūkstots € lielu algu Valmierā ir ? Daži desmiti ?

    Mans vārds - 06.03.2018

    Tas saucas – Neklausies manos vārdos , skaties manos darbos !
    Cienījamā ”portāla lasītāja” taču nedomāja , ka tā nodokļu reforma ir vērsta uz to lai strādājošie saņemtu vairāk . Jebkura reforma Latvijā šobrīd un laikam arī tuvākajā nākotnē , būs vērsta uz to , lai vairāk iekasētu , un tikai …
    Lai strādājošie saņemtu vairāk , kungiem nāktos no kaut ka atteikties – no ikmēneša vai ikgadējām prēmijām , no bezmaksas transporta vai dzīvesvietas , no padomniekiem vai konsultantiem , no ārzemju ceļojumiem , ko sauc par komandējumiem vai no jebkā cita .. Kā jūs domājat – no kā viņi būtu gatavi atteikties , lai jūs saņemtu vairāk ? Pareizi ! Ne no kā !!!

    Pilnīgas muļķības. Tajā aprēķinā ir kļūda, kas tikai musina cilvēkus un “zombē” par to, ka viss ir slikti. Konkrētajā gadījumā aprēķinā ir nepareizi lietota IIN likme un gala rezultātā uz to 1000e algas piemēru būtu jābūt +6.99e vairāk uz rokas. Bet tad jau nevarētu tik “skanīgu” un sašutuma pilnu rakstu uztaisīt!

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

reģ.Nr.LV90001342592 izsludina konkursu uz vakantajiem amatiem Vidzemes Augstskolas Zinātniskajā institūtā: vadošais pētnieks - 1 vieta; zinātnes nozare Plašsaziņas līdzekļi un komunikācija, apakšnozare Komunikācijas teorija Uz vadošā pētnieka amatu var pretendēt persona ar doktora grādu, kurai ir pētījumu profilam atbilstošas zinātniskās publikācijas un/vai patenti, kura spēj patstāvīgi veikt zinātniskos pētījumus, veidot zinātnisko projektu pieteikumus, vadīt citu zinātnieku pētniecisko darbu un kuram zinātniskā un akadēmiskā darba stāžs kopumā nav mazāks par pieciem gadiem. Pretendentu zinātnisko kvalifikāciju izvērtē institūta zinātniskā padome atbilstoši “Nolikums par vēlēšanām akadēmiskajos amatos Vidzemes Augstskolā” (https://va.lv/dokumenti). Pretendentiem uz vakantajiem amatiem līdz 2025.gada 19.decembrim (ieskaitot) jāiesniedz institūta zinātniskajai padomei adresēts iesniegums-motivācijas vēstule par dalību konkursā, norādot, uz kādu amatu un kādā zinātņu nozarē/apakšnozarē kandidāts pretendē, izglītību un zinātnisko grādu apliecinošu dokumentu kopijas, publicēto zinātnisko darbu saraksts, CV ar iekļautu informāciju par angļu valodas zināšanu līmeni. Pieteikumu sūtīt Vidzemes Augstskolas juristei-personāla speciālistei: kabinets Nr.222, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4202 vai pa e-pastu agrita.somase@va.lv ar norādi „Konkurss uz zinātnisko amatu”; tālr.: 26442256. Samaksa vadošajam pētniekam: 17,54-52,62 EUR/h,atbilstoši konkrētajam veiktajam darbam. Profesija: VADOŠAIS PĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-19 Kontaktpersona: CV,mot.vēst.,lūdzam sūtīt uz e-pastu: agrita.somase@va.lv

reģ.Nr.LV90001342592 izsludina konkursu uz vakantajiem amatiem Vidzemes Augstskolas Zinātniskajā institūtā: vadošais pētnieks - 1 vieta; zinātnes nozare Elektrotehnika, elektronika, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, apakšnozare Sistēmu analīze, modelēšana un projektēšana. Uz vadošā pētnieka amatu var pretendēt persona ar doktora grādu, kurai ir pētījumu profilam atbilstošas zinātniskās publikācijas un/vai patenti, kura spēj patstāvīgi veikt zinātniskos pētījumus, veidot zinātnisko projektu pieteikumus, vadīt citu zinātnieku pētniecisko darbu un kuram zinātniskā un akadēmiskā darba stāžs kopumā nav mazāks par pieciem gadiem. Pretendentu zinātnisko kvalifikāciju izvērtē institūta zinātniskā padome atbilstoši “Nolikums par vēlēšanām akadēmiskajos amatos Vidzemes Augstskolā” (https://va.lv/dokumenti). Pretendentiem uz vakantajiem amatiem līdz 2025.gada 19.decembrim (ieskaitot) jāiesniedz institūta zinātniskajai padomei adresēts iesniegums-motivācijas vēstule par dalību konkursā, norādot, uz kādu amatu un kādā zinātņu nozarē/apakšnozarē kandidāts pretendē, izglītību un zinātnisko grādu apliecinošu dokumentu kopijas, publicēto zinātnisko darbu saraksts, CV ar iekļautu informāciju par angļu valodas zināšanu līmeni. Pieteikumu sūtīt Vidzemes Augstskolas juristei-personāla speciālistei: kabinets Nr.222, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4202 vai pa e-pastu agrita.somase@va.lv ar norādi „Konkurss uz zinātnisko amatu”; tālr.: 26442256. Samaksa vadošajam pētniekam: 17,54-52,62 EUR/h,atbilstoši konkrētajam veiktajam darbam. Profesija: VADOŠAIS PĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-19 Kontaktpersona: CV,mot.vēst.,lūdzam sūtīt uz e-pastu: agrita.somase@va.lv

Viens no vadošajiem metālapstrādes uzņēmumiem Latvijā  aicina komandā  REMONTATSLĒDZNIEKU! GALVENIE DARBA UZDEVUMI: veikt gāzes balonu pārbaudes atbilstoši prasībām un instrukcijām ievērot un izpildīt tehnoloģisko procesu un iekārtu pareizu, drošu ekspluatāciju SAGAIDĀM KANDIDĀTU AR: vidējo, vidējo profesionālo vai arodizglītību, vēlams tehniskajā specialitātē fiziskam darbam atbilstošu veselības stāvokli pieredze darbā ar ražošanas iekārtām tiks uzskatīta par priekšrocību PIEDĀVĀJAM: stabilu darbu uz attīstību orientētā ražošanas uzņēmumā darba rezultātam, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 1500 bruto apmācības un atbalstu, uzsākot darbu veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Dažādus papildu labumus un bonusus sakārtotu darba vidi, darba apģērbu un nepieciešamo aprīkojumu atbalstu transporta izdevumu segšanā palīdzību dzīvesvietas atrašanai darba laiku 6.00-14.30 / 14.30-23.00. Bez nakts darba un vienmēr brīvām svētdienām un svētku dienām PIETEIKUMU SŪTĪT UZ E-PASTU: darbs@valpro.lv 64207235 | www.valpro.lv Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA VALPRO (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: REMONTATSLĒDZNIEKS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 12A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-20 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera.

Mūsu partneri