Valmieras Ziņas

No 1. aprīļa mainīs braukšanas maksu Valmieras pilsētas maršrutu autobusos

Lasīšanas laiks: 3 min

20. februāra Valmieras novada pašvaldības domes sēde nolemts no 1. aprīļa paaugstināt braukšanas maksu Valmieras pilsētas maršrutu autobusos, ņemot vērā vairākus apsvērumus, piemēram, degvielas cenas un minimālās algas izmaiņas, kā rezultātā pašizmaksa palielinās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Jāuzsver, ka braukšanas maksas atvieglojumi netiks mainīti – joprojām bez maksas Valmieras pilsētas maršrutu autobusos varēs braukt: pirmsskolas vecuma bērni; bērni bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, uzrādot apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai; Valmieras novada administratīvajā teritorijā esošo vispārizglītojošo, profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu izglītojamie, uzrādot attiecīgās izglītības iestādes izsniegto skolēna apliecību; Valmieras novadā vismaz pēdējos 12 mēnešus dzīvesvietu deklarējušie pensionāri, kuri Valmieras novada pašvaldībā saņēmuši personalizētu braukšanas karti; I un II grupas invalīdi, bērni ar invaliditāti, kā arī personas, kuras pavada I grupas invalīdu vai bērnu invalīdu.

No 1. aprīļa Valmieras pilsētas maršrutu autobusos būs spēkā šāda maksa:

  • Vienreizēja braukšanas biļete – 1,00 EUR;
  • Vienas dienas braukšanas biļete – 3,50 EUR;
  • Abonementa biļete kalendārajai nedēļai (no pirmdienas līdz svētdienai) – 10,00 EUR;
  • Abonementa biļete (mēneša biļete) kalendārajam mēnesim ar laika ierobežojumu – izmantošanai tikai darba dienās (izņemot sestdienās, svētdienās un svētku dienās) – 25,00 EUR;
  • Abonementa biļete (mēneša biļete) kalendārajam mēnesim bez laika ierobežojuma – 30,00 EUR;
  • Līgumsoda apmērs par braukšanu bez biļetes – 10,00 EUR.

Vienreizēju braukšanas biļeti un vienas dienas braukšanas biļeti var iegādāties pie autobusa vadītāja. Abonementa biļeti kalendārajai nedēļai var iegādāties Valmieras autoostā Stacijas ielā 1. Abonementa biļeti (mēneša biļeti) kalendārajam mēnesim ar laika ierobežojumu un abonementa biļeti (mēneša biļeti) kalendārajam mēnesim bez laika ierobežojuma var iegādāties Valmieras autoostā Stacijas ielā 1 un “Narvesen” tirdzniecības vietās Valmierā: Rīgas ielā 4 , Rīgas ielā 10 un Stacijas ielā 1.

Jāpiemin, ka spēkā Valmieras pilsētas maršrutu autobusos paliek braukšanas maksas atvieglojumi studentiem mēnešbiļetes iegādei. Tiesības iegādāties mēnešbiļeti ar atvieglojumiem – 50 % apmērā mēnešbiļetes iegādei un 75 % apmērā mēnešbiļetes iegādei izmantošanai darba dienās – ir Valmieras novadā dzīvesvietu deklarējušiem vai uz mācību laiku faktiski dzīvojošiem, tajā skaitā dienesta viesnīcā, augstāko izglītības iestāžu dienas nodaļu studentiem mācību gada laikā, no septembra līdz jūnijam (ieskaitot). Uzrādot izziņu, kas apliecina Valmieras novadā deklarēto dzīvesvietu, vai mācību iestādes izsniegtu rakstisku apliecinājumu par faktisko dzīves vietu uz mācību laiku Valmieras novadā un attiecīgi augstākās izglītības iestādes izsniegto dienas nodaļas studenta apliecību, mēnešbiļeti var iegādāties Valmieras autoostā, sākot ar iepriekšējā mēneša 20. datumu līdz kārtējā mēneša 10. datumam. Mēnešbiļete ir derīga, ja autobusā uzrādīta kopā ar izglītības iestādes izsniegto studenta apliecību.

Iemesls maksas pieaugumam ir sabiedriskā transporta pakalpojuma augstā pašizmaksa. Biļetes cena pēdējo reizi tika mainīta 2015. gadā.

Tāpat braukšanas maksu ietekmē nepieciešamība noteikt vienotu tarifu braucieniem Valmieras valstspilsētā. Valsts SIA “Autotransporta direkcija” ir izstrādājusi vienotu reģionālās nozīmes maršrutu braukšanas maksas (tarifu) aprēķināšanas sistēmu, kur Vidzemes reģionam ir izveidots valstspilsētas un pilsētu pieturu zonu saraksts. Biļetes minimālā cena braucienam no un uz pieturu, kura ir iekļauta valstspilsētas zonā, ir 1,00 EUR, bet ārpus valstspilsētas – 0,70 EUR.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri