Valmieras Ziņas

NMPD: Drošības pasākumi Covid-19 testēšanas laikā aprūpes centrā “Mārsnēni” tika ievēroti

Lasīšanas laiks: 3 min

Nepieciešamie drošības pasākumi Covid-19 testēšanas laikā sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni” tika ievēroti, līdzīgi kā tas notiek arī citviet, kur tiek ņemti analīžu paraugi, reaģējot uz dienestam veltīto kritiku, aģentūrai LETA pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Pirmdien “ReTV” “Latvijas ziņām” centra vadītāja Evija Jēkabsone apgalvoja, ka NMPD brigāde, kura veica testēšanu, neveica atbilstošus drošības pasākumus – nemainīja vienreizlietojamos cimdus un netika veikta roku dezinfekcija.

Savukārt NMPD kategoriski noraida Jēkabsones paustos izteikumus par nepietiekamu drošības pasākumu ievērošanu Covid-19 testēšanas laikā iestādē un uzskata, ka dienests tiek apmelots.

Bukša klāstīja, ka jau no Covid-19 pandēmijas sākuma brigāžu darbā tiek piemēroti visaugstākie aizsardzības pasākumi gan individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanā, gan rīcībās, sniedzot palīdzību pacientiem vai veicot Covid-19 analīžu paraugu paņemšanu mobilajos punktos, lidostā, ostā, patversmēs un sociālās aprūpes iestādēs.

“Dienestā jau no janvāra ir īpaši izstrādāti Covid-19 darbības algoritmi, kas atbilst starptautiskajām Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību un profilakses kontroles centra rekomendācijām un pēc tiem dienesta mediķi vadās izsaukumos un testēšanas vietās,” informēja Bukša.

Pēc viņas paustā, uz patversmēm un sociālās aprūpes iestādēm brigādes dodas, ievērojot maksimāli visaugstāko aizsardzības līmeni – ģērbušies kombinezonos, aizsargbrillēs, ar respiratoru, savukārt uz rokām testēšanas laikā tiek uzvilkti divi pāri cimdu un pirms katra pacienta tiek nomainīti virsējie cimdi, kas nonāk kontaktā ar pacientu un apkārtējo vidi. Ņemot vērā, ka izlietotie individuālās aizsardzības līdzekļi, satur, iespējams, inficēta bioloģiskā piesārņojuma materiālu, arī to savākšanai ir īpaša procedūra – brigāde tos ievieto speciālā maisā un nogādā atpakaļ dienestā, lai nodotu tos utilizēšanai kā bīstamos atkritumus.

Bukša arī apgalvoja, ka kopš marta beigām, kad NMPD tika uzdots iesaistīties Covid-19 analīžu paraugu paņemšanā, dienests veicis ļoti apjomīgu un masveidīgu testēšanu un līdz šim brīdim nav saņēmis nevienu pretenziju par testēšanas procesu un kvalitāti.

NMPD veicis vairāk nekā 16 500 analīžu paraugu paņemšanu darbiniekiem un iemītniekiem 180 sociālās aprūpes centros un patversmēs visā Latvijā, turklāt vairākos no tiem veicot arī atkārtotas testēšanas. Tāpat kopš marta beigām gandrīz 8500 analīžu paraugu paņemti NMPD izveidotajos mobilajos punktos, lidostā un ostā.

Jau ziņots, ka pirmais Covid-19 pacients saistībā ar uzliesmojumu sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni” sākotnēji tika izrakstīts no “Cēsu klīnikas” pēc tam, kad Covid-19 tests uzrādījis negatīvu rezultātu. Tiek pieļauts, ka pacients tajā brīdī bijis Covid-19 inkubācijas periodā jeb laikā, kad vīruss vēl tikai nostiprinās ķermenī. Inkubācijas perioda vidējais ilgums Covid-19 gadījumā parasti ir aptuveni piecas dienas, bet atsevišķos gadījumos tas var ilgt pat divas nedēļas.

Tomēr epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās un patlaban tiek izvērtas vairākas versijas par to, kā tieši aizsākās uzliesmojums aprūpes centrā “Mārsnēni”.

Pagājušās nedēļas nogalē bija zināms par kopumā 47 inficētajiem “Mārsnēnos” – astoņi ir darbinieki, bet 39 iemītnieki, no kuriem divi ir miruši.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri