Valmieras Ziņas

NMPD: Drošības pasākumi Covid-19 testēšanas laikā aprūpes centrā “Mārsnēni” tika ievēroti

Nepieciešamie drošības pasākumi Covid-19 testēšanas laikā sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni” tika ievēroti, līdzīgi kā tas notiek arī citviet, kur tiek ņemti analīžu paraugi, reaģējot uz dienestam veltīto kritiku, aģentūrai LETA pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Pirmdien “ReTV” “Latvijas ziņām” centra vadītāja Evija Jēkabsone apgalvoja, ka NMPD brigāde, kura veica testēšanu, neveica atbilstošus drošības pasākumus – nemainīja vienreizlietojamos cimdus un netika veikta roku dezinfekcija.

Savukārt NMPD kategoriski noraida Jēkabsones paustos izteikumus par nepietiekamu drošības pasākumu ievērošanu Covid-19 testēšanas laikā iestādē un uzskata, ka dienests tiek apmelots.

Bukša klāstīja, ka jau no Covid-19 pandēmijas sākuma brigāžu darbā tiek piemēroti visaugstākie aizsardzības pasākumi gan individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanā, gan rīcībās, sniedzot palīdzību pacientiem vai veicot Covid-19 analīžu paraugu paņemšanu mobilajos punktos, lidostā, ostā, patversmēs un sociālās aprūpes iestādēs.

“Dienestā jau no janvāra ir īpaši izstrādāti Covid-19 darbības algoritmi, kas atbilst starptautiskajām Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību un profilakses kontroles centra rekomendācijām un pēc tiem dienesta mediķi vadās izsaukumos un testēšanas vietās,” informēja Bukša.

Pēc viņas paustā, uz patversmēm un sociālās aprūpes iestādēm brigādes dodas, ievērojot maksimāli visaugstāko aizsardzības līmeni – ģērbušies kombinezonos, aizsargbrillēs, ar respiratoru, savukārt uz rokām testēšanas laikā tiek uzvilkti divi pāri cimdu un pirms katra pacienta tiek nomainīti virsējie cimdi, kas nonāk kontaktā ar pacientu un apkārtējo vidi. Ņemot vērā, ka izlietotie individuālās aizsardzības līdzekļi, satur, iespējams, inficēta bioloģiskā piesārņojuma materiālu, arī to savākšanai ir īpaša procedūra – brigāde tos ievieto speciālā maisā un nogādā atpakaļ dienestā, lai nodotu tos utilizēšanai kā bīstamos atkritumus.

Bukša arī apgalvoja, ka kopš marta beigām, kad NMPD tika uzdots iesaistīties Covid-19 analīžu paraugu paņemšanā, dienests veicis ļoti apjomīgu un masveidīgu testēšanu un līdz šim brīdim nav saņēmis nevienu pretenziju par testēšanas procesu un kvalitāti.

NMPD veicis vairāk nekā 16 500 analīžu paraugu paņemšanu darbiniekiem un iemītniekiem 180 sociālās aprūpes centros un patversmēs visā Latvijā, turklāt vairākos no tiem veicot arī atkārtotas testēšanas. Tāpat kopš marta beigām gandrīz 8500 analīžu paraugu paņemti NMPD izveidotajos mobilajos punktos, lidostā un ostā.

Jau ziņots, ka pirmais Covid-19 pacients saistībā ar uzliesmojumu sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni” sākotnēji tika izrakstīts no “Cēsu klīnikas” pēc tam, kad Covid-19 tests uzrādījis negatīvu rezultātu. Tiek pieļauts, ka pacients tajā brīdī bijis Covid-19 inkubācijas periodā jeb laikā, kad vīruss vēl tikai nostiprinās ķermenī. Inkubācijas perioda vidējais ilgums Covid-19 gadījumā parasti ir aptuveni piecas dienas, bet atsevišķos gadījumos tas var ilgt pat divas nedēļas.

Tomēr epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās un patlaban tiek izvērtas vairākas versijas par to, kā tieši aizsākās uzliesmojums aprūpes centrā “Mārsnēni”.

Pagājušās nedēļas nogalē bija zināms par kopumā 47 inficētajiem “Mārsnēnos” – astoņi ir darbinieki, bet 39 iemītnieki, no kuriem divi ir miruši.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri