Valmieras Ziņas

Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos gatava vērienīgajam pasākumam “Dziesmu svētkiem – 150”

Sestdien, 7.jūnijā Dikļu Neikenkalna dabas koncertzālē notiks vērienīgais pasākums “Dziesmu svētkiem – 150”, kuram par godu iekārtota pati dabas koncertzāle, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Eva Eglīte.

Šovasar aprit 150.gadskārta kopš pirmajām dziesmu dienām Dikļos – Dziesmu svētku tradīcijas aizsākumiem, kad 1864.gadā Dikļu mācītājmuižas parkā jeb tagadējā Neikenkalnā draudzes mācītājs un rakstnieks Juris Neikens noorganizēja pirmos kopā dziedāšanas svētkus, tādējādi liekot pamatus latviešu tradīcijai.

Pērn jūnijā Neikenkalnā ar dziesmām un Kocēnu novada pašdarbības kolektīvu talku tika nojaukta vecā estrāde, lai tās vietā taptu jauns, Latvijā vēl nebijis projekts – dabas koncertzāle. Veiksmīgi

noslēgušies apjomīgie darbi, lai 7.jūnijā jaunizveidotajā dabas koncertzālē, kas izceļ Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku šūpulim, varētu norisināties vērienīgais Dziedāšanas svētku 150.gadskārtai veltītais pasākums.

Kā pastāstīja E.Eglīte, Dikļu dabas koncertzāles projektētājs ir arhitekts Uģis Šēnbergs, kurš par projektu stāsta: “Gan koristu, gan skatītāju rindu sengrieķiskais amfiteātris no trim debess pusēm ieskauj gan Mazbriedes upi, gan skatuvi.

Amfiteātra skatuves grīda novietota ielejā, uzsverot saiešanas kalna tūkstošgadīgo nozīmību. Milzu simtgadīgais ozols mežā pretī teātra skatuvei – kā atzinības žests tautasdziesmai.

Grīda no Vidzemes egles koka – kordziedāšanai un tautas dejām, Dziesmu svētkiem un profesionālu kolektīvu izrādēm Jāņu, Vasaras svētkiem, zaļumballēm. [..] Simts metru platais ūdens spogulis starp dziedātāju un skatītāju kalpos kā akustisks skaņas pastiprinātājs, ņemot vērā valdošo vēju, stādījumu, terašu un nogāžu ietekmi.”

Šī gada janvārī Kocēnu novada dome pieņēma lēmumu noteikt Dikļu dabas koncertzāles būvniecību par Kocēnu novada pašvaldības 2014.gada prioritāro investīciju projektu, kura kopējās Kocēnu novada pašvaldības izmaksas ir 250 000 eiro. Būvdarbus veica SIA “Ekers”.

Kā norādīja E.Eglīte, dabas

koncertzāle ir veidota atšķirīga no līdz šim pierastām šāda veida estrādēm lauku teritorijās – ar saudzīgu ekoloģisku būvniecību, izmantojot dabiskus, atjaunojamus elementus un materiālus, tostarp ūdeni, zemi, kokus un dzīvžogus.

Gan skatuve, gan amfiteātris ietver daudzfunkcionalitātes ideju – skatuvei paredzētas divas maināmas iespējas, kuras izmantojamas gan apjomīgo Dziesmu svētku pasākumu nodrošināšanai un ap 3000 dziedātāju un skatītāju uzņemšanai, gan jau ierasto ikdienas kultūras pasākumu rīkošanai – brīvdabas uzvedumiem, koncertiem, dažādiem svētkiem un zaļumballēm.

Īpaši lielu pasākumu gadījumos dabas koncertzālē varēs uzņemt līdz pat 5000 dalībnieku un skatītāju.

Tāpat pašvaldības pārstāve atzīmēja, ka Latvijas Nacionālais kultūras centrs Kocēnu novadam ir uzticējis XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētku galvenā mākslinieka Ivara Mailīša vides objektu “Sidraba birzs vainags”, kas svētku laikā bija centrālais objekts Rīgas centrā, bet šogad pavasarī tika uzstādīts pie Neikenkalna blakus jaunajai Dabas koncertzālei Dikļos. “Sidraba birzs vainags” otrās kārtas ietvaros tiks veidota par Skaņu birzi jeb dabas ērģelēm.

Jau ziņojām, ka 7.jūnijā dabas koncertzālē notiks dziesmu svētku 150 gadu jubilejai veltīti pasākumi. Visos pasākumos ieeja būs bez maksas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

MERKURITA LV SIA Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 10 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Latvijā, Lietuvā, Krievijas Federācijā. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti.  Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ! Darba pienākumi: Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas spējas Vidējā vai augstākā izglītība Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: Kvalitatīvas profesionālās apmācības Sakārtotu un labi organizētu darbu Augstu atalgojumu CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz 19. jūlijam. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzeme Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: info@merkurita.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri