Valmieras Ziņas

Nedēļas nogalē Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem bijuši 32 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 10.jūlija plkst. 6.30 līdz 13.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 32 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji 10 reizes likvidēja spēcīgā vēja radītās sekas.  Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, Alojas novada Alojas pagastā, Gulbenes novada Daukstu pagastā, Strenču novada Jērcēnu pagastā, Naukšēnu novada Ķoņu pagastā, Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, Alojas novada Brīvzemnieku pagastā, Mazsalacas novada Ramatas pagastā, Pārgaujas novada Raiskuma pagastā un Vienības gatvē Valkā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušus kokus un atbrīvoja brauktuvi.

Piektdien Dārza ielā Limbažos ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja kaķi, kas bija iestrēdzis logā, kas bija atvērts vēdināšanas režīmā. 

Piektdien vakarā Smiltenes novadā uz autoceļa Liepa – Smiltene ugunsdzēsēji glābēji pēc ceļu satiksmes negadījuma no vienas automašīnas ar hidraulisko instrumentu palīdzību atbrīvoja vienu cietušo, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Sestdien plkst. 16.11 Gulbenes un Alūksnes ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka saimniecības ēka, kurā glabājas siens un malka, deg pilnā 120 m2 platībā un stiprā vēja dēļ liesmas ir pārmetušās arī uz blakus esošā šķūņa sienu, kas dega 10 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 19.58.

Naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 01.57 Gulbenes, Cesvaines un Balvu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Līko ielu Gulbenē, kur neapsaimniekotā divstāvu ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas jumts un mansards deg pilnā 130 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 04.58.

Svētdienas vakarā ugunsdzēsēji glābēji Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma palīdzēja no automašīnas izkļūt trīs cilvēkiem. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji ar vinčas palīdzību automašīnu izvilka atpakaļ uz ceļa braucamo daļu.

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri