Valmieras Ziņas

NBS dibinās profesionālo mehanizēto kājnieku vienību Valmierā

Februāra nogalē Valmierā plānots atklāt profesionālu mehanizēto kājnieku vienību, kurai būs pieejamas arī artilērijas uguns spējas. Tā, iepazīstinot ar šā gada būtiskākajiem projektiem, aizsardzības nozares portālam “Sargs.lv” pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš informēja, ka šobrīd Nacionālajos bruņotajos spēkos turpinās mehanizācijas projekts, iegādājoties bruņoto transportu kājniekiem, kā arī artilērijas spēju attīstībai. Ir nolemts Valmierā izvietot M109 pašgājējhaubices, lai apbruņotu vienu artilērijas bateriju, kā arī sākt kaujas atbalsta rotas izveidi, kura būs nokomplektēta ar profesionālā dienesta karavīriem.  

“Pirmā tāda vienība tika veidota Lūznavā, kura aizsākās manas pirmās kadences laikā 2013. gadā, kur mēs domājām par vienas profesionālās rotas izvietošanu Latgalē. Gala rezultātā šī viena rota ir izaugusi līdz piecām rotām. [..] Šīs vienības izveide nekādā gadījumā nenotiks uz Ādažos dislocēto Sauszemes spēku mehanizētās brigādes rēķina. Tas būs paralēli. Svarīgi, lai šī uguns jauda būtu ne tikai Ādažos, bet arī Vidzemē,” stāstīja aizsardzības ministrs, piebilstot, ka šobrīd ar Austriju tiek vestas sarunas par vēl 18 pašgājējhaubiču M109 iegādi.

A.Pabriks sacīja, ka pēc profesionālās vienības izvietošanas Valmierā Nacionālajos bruņotajos spēkos būs trīs vietas, kur dienestu varēs turpināt mehanizētie kājnieki.  “Agrāk bija tikai Ādaži, tad nāca klāt Lūznava Latvijas Dienvidaustrumos un tagad būs arī Valmiera – Ziemeļvidzemē. Tie ir tie stratēģiskie virzieni, kuros mums jāpastiprina aizsardzība,” viņš teica.

Šobrīd Valmierā ir izvietots Zemessardzes 22. kājnieku bataljons. Plānots, ka jaunā vienība dienestu Valmierā uzsāks 20. februārī, kad turp tiks nogādātas haubices.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” A.Upīša iela 10, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, A.Upīša ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Andreja Upīša iela 10, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri