Valmieras Ziņas

Nākotnes darbaspēks – kvalificēts, ar zināšanām vides izglītībā

Lasīšanas laiks: 3 min

Uzņēmums SIA “ZAAO” nākamajos piecos gados nodrošinās Valmieras tehnikuma skolēniem iespēju pilnveidot mācību procesā iegūtās zināšanas un meklēs iespējas, kā vides izglītībai kļūt par būtisku jomu ikvienā mācību programmā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala Sēne.

Lai nodrošinātu darba tirgus prasībām atbilstošu profesionālo izglītību, pilnveidotu skolēnu prasmes, kā arī kopīgi stiprinātu vides aizsardzības nozīmi izglītības procesā, š.g. 14.novembrī SIA “ZAAO” (turpmāk tekstā ZAAO) un Valmieras tehnikums noslēdza sadarbības līgumu, kas paredz nodrošināt Valmieras tehnikuma audzēkņiem prakses iespējas, sadarbību profesionālo mācību programmu izstrādē un karjeras izglītības aktivitāšu īstenošanā, piemēram, Ēnu dienās, mācību ekskursijās.

ZAAO nodrošina darba vietu vairāk nekā 170 Vidzemes iedzīvotājiem un, esot vienam no stabilākajiem darba devējiem, ir būtiska uzņēmuma iesaiste jauno speciālistu sagatavošanas procesā, jo tas ir kā ieguldījums ne tikai uzņēmuma, bet arī potenciālajā nākotnes darbaspēkā Vidzemē, kas ir svarīgi kopējai reģiona attīstībai.

Viens no galvenajiem savstarpējās sadarbības virzieniem, ko jau līdz šim ZAAO ir aktīvi īstenojis ar vairākām izglītības iestādēm, ir sadarbība mācību prakšu organizēšanā, kas jauniešiem sniedz ne tikai iespēju pilnveidot profesionālās kompetences, bet arī iegūt nepieciešamo pieredzi darba tiesisko attiecību uzsākšanā – sevis prezentēšanā darba intervijā, komunikācijas un sadarbības prasmju attīstībā. Savukārt ZAAO tā ir iespēja iepazīt nepārtraukti mainīgo nākotnes darbaspēku, lai spētu mainīties tam līdzi, jo kvalificēta darbaspēka piesaiste ir izaicinājums gan šobrīd, gan nākotnē.

Vides aizsardzība jau sen vairs nav tikai atkritumu apsaimniekošanas nozares darbības mērķis – tā ir sabiedrības atbildība, kopējas sadarbības virziens. Tādi pasākumi kā ilgtspējīga pārvaldība, aprites ekonomikas īstenošana, efektīva resursu izmantošana kļūst ar vien biežāka un pieprasītāka ikvienā nozarē. ZAAO var kļūt par vietu, lai to pilnveidotu, uzsver uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis:

“Ņemot vērā, ka ZAAO 25 gadu laikā ir spējis izveidot infrastruktūru, kurā uzskatāmi var redzēt vides aizsardzības pārvaldības procesus, sadarbības stiprināšana ar Valmieras tehnikumu ir būtisks solis, lai varētu ieviest praktiskā vidē balstītu mācību procesu, kā arī kopīgi rast iespēju pieaugušo profesionālās izglītības pilnveidē, uzlabojot Vidzemes uzņēmumu speciālistu zināšanas.”

Līdz šim abām pusēm veidojusies veiksmīga sadarbība ne tikai mācību prakšu un ekskursiju rīkošanā, bet ir sperts arī pirmais solis vides izglītības virzienu attīstībā, jo ZAAO kopīgi ar Valmieras tehnikumu pagājušajā nedēļā uzsāka Erasmus+ projekta “Green Pro” īstenošanu, kas paredz audzēkņu “zaļo prasmju” pilnveidi un izmantošanu.

ZAAO ir atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums, kura darbības nodrošināšanā iesaistīti dažādu jomu speciālisti. Lai nodrošinātu darba vidē balstītu zināšanu ieguvi nozares speciālistiem, ZAAO ir noslēgti sadarbības līgumi ar Valmieras tehnikumu, Smiltenes tehnikumu, Vidzemes Augstskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Daugavpils Universitāti, Latvijas Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmiju. Ikvienam skolēnam, studentam ir iespēja pilnveidot iegūtās zināšanas, piesakoties praksē ZAAO, sūtot pieteikumu un motivācijas vēstuli uz darbs@zaao.lv.

Foto: Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša un ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri