Valmieras Ziņas

Nākamgad Latvijas Banka emitēs 2 eiro monētu ar stārķa attēlu

Nākamajā gadā Latvijas Banka emitēs atšķirīga dizaina divu eiro piemiņas monētu ar stārķa attēlu, aģentūrai BNS apstiprināja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

“Patiešām, plānojam, ka 2015.gada otrā divu eiro piemiņas monēta būs ar stārķa simbola attēlu,” sacīja Silakalns, atgādinot, ka nākamgad paredzētā pirmā atšķirīgā dizaina divu eiro piemiņas monēta būs veltīta Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā un tā tiks izdota 2015.gada februārī.

Latvijas Bankas preses sekretārs arī atzina, ka uz divu eiro monētas attēlotā stārķa attēls plānots ļoti līdzīgs tam, kāds savulaik bija uz viena lata monētas.

Silakalns pastāstīja, ka iecere izlaist divu eiro piemiņas monētu ar stārķa attēlu radās, jo nākamgad stārķu aizsardzības jomā paredzēti vairāki zīmīgi notikumi ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas kontekstā.

“Šāda iecere radās, jo 2015.gadā putnu, un konkrēti stārķu, aizsardzības jomā ir vairāki zīmīgi notikumi ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas mērogā. Nākamgad 30 gadu jubileju svinēs Latvijas Ornitoloģijas biedrība, bet pirmajam Latvijas sarkanās grāmatas izdevumam, kurā atrodams arī Latvijas un visas Eiropas mērogā apdraudētais melnais stārķis, apritēs 10 gadu. 2014. un 2015.gadā visā Eiropā notiek vērienīgs balto stārķu uzskaites projekts,” klāstīja Latvijas Bankas preses sekretārs.

Viņš arī norādīja, ka Latvijas Banka, lai īstenotu šo ieceri, ir jau sākusi priekšdarbus, tostarp tiek strādāts pie minētās monētas grafiskā dizaina, iecere saskaņota ar eiro zonas dalībvalstīm, kā arī decembra sākumā izsludināts konkurss kaltuvēm par monētu kalšanu un piegādi.

Paredzēts, ka monētas tirāža būs viens miljons eksemplāru, taču papildu tiks nokalti arī 10 tūkstoši monētu īpašā suvenīriesaiņojumā.

Ikviena eiro zonas valsts katru gadu var izlaist divas īpaša dizaina 2 eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu 2 eiro piemiņas monētu kādas kopējas Eiropas Savienības valstu tēmas ietvaros. Īpašā dizaina eiro piemiņas monētas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis visā eiro zonā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri