Valmieras Ziņas

Muzeju naktī atklās divas izstādes

Muzeju naktī, 19.maijā, Valmieras muzeja Izstāžu nama pirmajā stāvā plkst.19.00 atklās tekstilmākslinieces Dzintras Vilks darbu izstādi “Gadalaiki”, savukārt otrajā stāvā plkst.19.30 – keramiķes Eleonoras Pastares izstādi “Meditācijas”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Tekstilmāksliniece Dzintra Vilks jau 14 gadus dzīvo lauku mājās “Tīrumjānēni” Jaunpiebalgā, kur daba ir visur esoša. Tās ritums iespaidojis darbu tapšanu. Pavasarī māksliniece iekopj un stāda, vasarā – bauda un rūpējas, rudenī un ziemā – ievāc ražu, gaida, vēro un rada mākslu. “Gadalaiki” ir mākslinieces mīlestība pret dabu un arī pret savu dzīvi, atmetot to, kas nav jāpatur, un iepazīstot to, kas ir tuvs un skaists.

Dz.Vilks absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, kur viņas pasniedzēji tekstilmākslā bija Edīte Pauls-Vīgnere un Rūdolfs Heimrāts. Dzintras Vilks darbi iemīļoti gan Latvijā, gan arī izstādīti privātās un muzeju kolekcijās visā pasaulē. 2001.gadā dzīvojusi Florencē, strādājot pie personālizstādes Gvelfu pilī, 2010.gadā Starptautiskajā tekstilmākslas triennālē Lodzā (Polija) ieguvusi godalgu par politiski uzlādēto un mākslinieciski meistarīgo darbu “Cauro vēju samits”.

Izstāžu nama 2.stāvā būs apskatāmi keramiķes Eleonoras Pastares darbi. Māksliniece norāda, ka, lai “savaldītu” sarežģītāko keramikas materiālu porcelānu, ir nepieciešams meditatīvs spēks un pilnīga materiāla kontrole. E.Pastare ir strādājusi ar mālu, šamotu un citiem keramikas materiāliem, bet pēdējā laikā pievērsusies porcelānam. Jaunākie darbi ir sievišķīguma un spēka manifestācija, radot trauslus, gaisīgus un apburošus porcelāna izstrādājumus. Māksliniece par saviem iedvesmas avotiem stāsta: “Diena un nakts, krāsaini gadalaiki. Sapņi un īstenība. Visam, ar ko mēs konkrētā mirklī saskaramies, īpaši sīkumiem, kurus, pamanām citādāk vai dažreiz nepamanām nemaz, ir pietiekami liela nozīme ideju un radošu domu lidojumā. Dabas mainīgums un pastāvīgums ir nebeidzams iedvesmas avots.”

E.Pastare dzimusi Daugavpilī, dzīvo un strādā Līvānos. Absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, Daugavpils Universitātē ieguvusi maģistra grādu mākslā. E.Pastare piedalās izstādēs un citos mākslas projektos Latvijā un ārvalstīs kopš 1977.gada. Māksliniecei ir vairāk nekā divdesmit gadu pieredze pedagoģiskajā darbā keramikas specialitātē.

Izstādes apskatāmas līdz 24.jūnijam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri