Valmieras Ziņas

“Moto Valmiera” – grupa, kurā apvienojas motociklu entuziasti

Lasīšanas laiks: 3 min

Arvien zināmāka motociklistu vidū un ne tikai kļūst Facebook grupa “Moto Valmiera”. Vēl nesen, 24. septembrī Naukšēnu brūža svētkos viņi uzņēmās galveno lomu motobraucēju parādes dalībnieku piesaistē. “Moto Valmiera” nav ne klubs, ne asociācija ne kas cits kā vien motociklu entuziasti, kuri uztur šo grupu un sanāk kopā vienkārši prieka un hobija pēc. Šoreiz uz sarunu esam aicinājuši vienu no grupas administratoriem un apņēmīgākajiem biedriem Robertu Ziediņu. 

Pirms pāris gadiem kāds iesācēju motobraucēju bariņš, sapratuši, ka Valmieras pusē nav tāda motociklistu grupa, ar kuras palīdzību sazināties ar citiem entuziastiem un vienotos kopīgos braucienos, izveidoja “Moto Valmiera”. Paralēli tam tapa arī Whatsapp grupa. Laika gaitā viņi kļuva par draugiem un kopīgi sāka attīstīt savus komunikāciju kanālus. “Kopš mēs, aktīvākie biedri, sākām vairāk rakstīt Facebook grupā, sekotāju skaits ir pakāpeniski pieaudzis” stāsta Roberts, izceļot to, ka grupai nu jau ir vairāk kā 500 sekotāju Facebook. Viņš atklāja, ka pievienošanās Whatsapp grupā notiek tomēr satiekoties dzīvē – “saskrienoties” kādā degvielas uzpildes stacijā. 

Šī gada pilsētas svētki “Moto Valmiera” grupai nesa augļus, jo tā dēļ tika izveidots ne tikai logo, bet tas tika izmantots arī karoga un uzlīmju izveidē. Pilsētas svētku gājiens ir emocijām bagāts svētku iesākums, tādēļ grupa saprata, ka nepieciešams nopietnāk pieiet dalībai gājienā. Roberts atzīst: “Kā tas būs, ja brauks vienkāršs motociklu bariņš? Tadēļ mēs sapratām, ka vajag atpazīstamības zīmi.” Sazinoties ar dizaineri Patrīciju Jolkinu, viņa izveidoja motogrupai logo. Tajā attēlots “V” burts motocikla stūres formā, kas simbolizē Valmieru, kā arī ķivere, kas neapšaubāmi norāda uz motobraucējiem. 

“Moto Valmiera” Facebook grupa tiek izmantota dažādas informācijas nodošanai, sludinājumu ievietošanai, tehnisku jautājumu uzdošanai u.c. Roberts saka, ka grupa ir ļoti atsaucīga, tādēļ var arī lūgt palīdzību nepieciešamības gadījumā dažādos jautājumos saistītos ar motocikliem. “Whatsapp grupā vairāk ir neformālas un muļķīgākas sarunas, piemēram, par radariem,” smejas Roberts. Viņš ar smaidu atzīst, ka vērtīgākā komunikācija tomēr ir dzīvē – motociklistam satiekot citus motobraucējus. 

Roberts uzskata, ka jaunajiem braucējiem ir nozīmīgi pievienoties šāda veida grupām, jo tajās var pats augt un attīstīties kā motobraucējs, mācoties no citu kļūdām un uzklausot citu padomus. “Ir cilvēki, kuri varēs pastāstīt kā ir, ja nokrīt ar vai bez ekipējuma,” saka Roberts. Tādējādi jaunie braucēji var izprast ekipējuma nozīmi, pārvietojoties ar augstākas bīstamības transportlīdzekli.

Sevišķu nosacījumu, lai pievienotos Facebook grupai nav. Roberts stāsta, ka dažreiz gan izskata profilu, lai nebūtu jāsaskaras ar pārspīlētas politiskās informācijas un sazvērestību teoriju piekritējiem, taču citādi nekādu ierobežojumu nav. 

Tā kā Roberts pats jau trešo sezonu brauc ar motociklu, viņš spēja pastāstīt arī par to, kāda ir motokultūra Latvijā. Viņš saka: “Ikviens nokļūst kopienā, kad nopērk motociklu. To sajūt uzreiz, kad saņem pirmos sveicienus no pretim braucošajiem motociklistiem.” Sarunas veidojas arī degvielas uzpildes stacijās, kad kāds piebrauc, tādēļ var sacīt, ka šī kopiena ir ļoti atvērta un draudzīga.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri