Valmieras Ziņas

Miglas lukturi ir noderīgi, tikai pareizi tos izmantojot

Redzamība ir viens no galvenajiem ceļu satiksmes drošības faktoriem, bet nav viegli vadīt automašīnu, ja ārā aiz loga līst lietus vai izveidojas bieza migla. Šādos gadījumos ir vērts zināt, kāda veida automobiļu lukturi ir jāieslēdz – tas ir viens no palīdzības līdzekļiem braukšanai nelabvēlīgos laika apstākļos, un to pienācīga izmantošana patiešām var palīdzēt, kad debesis rada izaicinājumu autovadītājiem.

Nepareiza miglas lukturu lietošana

Reizēm autovadītāji kļūdaini domā, ka automobiļu lukturi ir vajadzīgi, lai dekorētu transportlīdzekli. Protams, lukturu dizains ir svarīgs, taču drošība uz ceļa ir svarīgāka nekā automašīnas skaistums. Reizēm automašīnas īpašnieki miglas lukturus apvelk ar dzeltenu plēvīti: tiek uzskatīts, ka automobilis izskatās unikāli un izstarotā gaisma ir noslēpumaināka. Tomēr šāda darbība samazina gaismas daudzumu, tādēļ brauktuve var būt mazāk redzama.

Daudzi miglas lukturus ieslēdz tikai tumšajā diennakts laikā. Arguments – ka tā tiek izgaismota lielāka ceļa virsma. Bet arī tas ir nepareizi – miglas lukturi izstaro nelielu  apgaismojumu, to efektivitāte atklājas, braucot ļoti lēni un sliktos laika apstākļos. Miglas lukturi atšķirībā no citiem automobiļu lukturiem izstaro mazāk gaismas un gaismas staru novirza uz sāniem – tādēļ gaisma netraucē citiem satiksmes dalībniekiem. Tātad vajadzētu  parūpēties, lai Jūsu automobiļa lukturi būtu pareizi regulēti.

Vēl viens mīts – iegādājoties miglas spuldzes, nevis tuvo gaismu, ietaupīsiet. Patiesībā šīs spuldzes ir lētākas nekā tuvo gaismu spuldzes, taču to aizvietošana ir daudz sarežģītāka un aizņem vairāk laika un tas kaitē drošībai.

Regula

Patiešām – miglas lukturus var ieslēgt tikai tad, ja redzamība ir slikta. Izņēmums ir – priekšējos miglas lukturus var ieslēgt, ja kreisās puses tuvo gaismu lukturis sabojājas. Tomēr parasti ieteicams priekšējos miglas lukturus ieslēgt, kad snieg, līst vai ir migla.

Aizmugurējos miglas lukturus var ieslēgt, ja redzamība uz ceļa ir mazāka par 50 metriem. Taisnība, šajā gadījumā arī automobiļa ātrums ir ierobežots – var braukt  50 km / h. Tas ir saistīts ar faktu, ka aizmugurējie miglas lukturi ir 30 reižu intensīvāki par aizmugurējo lukturu izstaroto gaismu.

Redzamību nodrošināsiet, pareizi izmantojot miglas lukturus

Jūs, iespējams, piekrītat, ka ir svarīgi ne tikai redzēt, bet arī būt redzamiem uz ceļa. Vienmēr brauciet uzmanīgāk, ja laika apstākļi ir nelabvēlīgi.

Ir svarīgi saglabāt attālumu no priekšā braucoša automobiļa.  Bez iemesla pēkšņi bremzēt – tas ir ārkārtīgi bīstami, tādēļ mēģiniet neradīt ārkārtas situāciju vadītājiem, kas brauc aiz Jums.

Atcerieties, ka aizmugurējie automobiļu lukturi izstaro 30 reizes vājāku gaismu, nekā  aizmugurējie miglas lukturi – vajadzības gadījumā tos ieslēdziet, lai nodrošinātu Jūsu automašīnas redzamību.

Citi transportlīdzekļa lukturi (tālās, tuvās gaismas) ir jāizslēdz, braucot miglā. Ja ieslēgsiet tālās  gaismas, migla izskatīsies vēl biezāka. Taisnība – logu stikla tīrītāji var palīdzēt šajā gadījumā.

Miglas lukturi: kvalitāte un inovācijas

Kvalitāte ir ļoti svarīga, izvēloties izturīgus, efektīvus, legāli ražotus miglas lukturus vai citas spuldzes. Tie ir pareizi jānoregulē – tas nodrošinās labāku redzamību biezā miglā un ilgāku laika posmu kalpos. Miglas lukturi var būt zilā vai dzintara nokrāsā. Tādā veidā automobili uz ceļa var pamanīt vēl labāk. 

Miglas lukturi var aprīkot ar tradicionālajām spuldzēm, bet, attīstoties tehnoloģijām, rodas vairāk LED miglas lukturu, kas tiek uzstādīti vienā korpusā kopā ar DRL dienas lukturiem. LED miglas lukturi ir ne tikai rentablāki par parastajiem, bet arī izturīgi – spuldzes nav jāmaina visu ekspluatācijas laiku.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums aicina pievienoties komandai Autokrāvēja Vadītāju materiālu noliktavā (uz sezonas laiku). Realizēt amata misiju: Efektīvi, ātri, precīzi un savlaicīgi veicu materiālu un izejvielu kravu izkraušanu un iekraušanu, kā arī kvalitatīvi apkalpoju iekšējos un ārējos klientus. Rūpējos par kārtību atbildībā esošajā noliktavā / sektoros. Pienākumi: -ātri un efektīvi apkalpot izejvielu materiālu noliktavā ienākošo un izejošo kravu transportu, izkraujot un iekraujot kravas; -uzturēt atbilstošu kārtību materiālu noliktavā, ievērojot FIFO principu; -ievērot materiālu noliktavas izkārtojuma standartu, piedāvāt efektīvus risinājumus; -piedalīties materiālu noliktavas attīstības procesu realizācijā. Prasības kandidātiem: -spēja uzņemties atbildību par paveikto darbu; -spēja strādāt efektīvi; -vēlams autoiekrāvēja vadītāja apliecība (ja nav, mēs nodrošinām apmācības); -precizitāte, disciplīna un godīgums; -pabeigta vidējā izglītība. Tu saņemsi: -iespēju iegādāties produkciju par pievilcīgām cenām un nobaudīt produktu pirms tā nokļūšanas veikala plauktā; -interesantu un dinamisku darbu lielākajā alus darītavā Latvijā; -apmācību, kas nepieciešama darba pienākumu veikšanai; -labus darba apstākļus, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas un nelaimes gadījumu apdrošināšanu; -darba samaksu no 700 EUR (bruto) mēnesī (atbilstoši iegūtajai kvalifikācijai); -darba vietu Cēsīs uz noteiktu laiku, darba dienās 08:00-17:00. Piesakies sūtot CV uz norādīto e-pastu. Informēsim uz otro atlases kārtu izvirzītos kandidātus. https://www.ss.lv/msg/lv/work/are-required/loader/U3oJHEtgRVU=.html?1594642008

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola aicina darbā APKOPĒJU (divas amata vietas) (darba vietas adrese: Purva iela 12, Valmiera) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: uzkopt izglītības iestādes telpas; mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, slaucīt putekļus; veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām; novietot un papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu tualetēs; iztukšot atkritumu tvertnes; veikt paklāju tīrīšanu ar putekļu sūcēju; veikt telpaugu kopšanu; un ja Tev ir: valsts valodas prasmes; pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 430 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu profesionālā, radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2020.gada 14. augustam personīgi (adrese: Purva iela 12, Valmiera) ar norādi “Apkopēja vakancei” vai e-pastā: vdmv@valmiera.edu.lv. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-14

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola aicina darbā SĒTNIEKU (darba vietas adrese: Purva iela 12, Valmiera) uz nenoteiktu laiku 20 stundas nedēļā (0,5 slodze). Ja Tev ir vēlme: uzkopt izglītības iestādes teritoriju; pļaut zāli vasarā; tīrīt sniegu un kaisīt ietves ziemā; veikt labiekārtošanas darbus; veikt valsts karoga izkāršanu svētku un atceres dienās; un ja Tev ir: valsts valodas prasmes; pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu. mēs piedāvājam: atalgojumu 219 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par 0,5 slodzi); darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu profesionālā, radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2020.gada 14. augustam personīgi (adrese: Purva iela 12, Valmiera) ar norādi “Sētnieka vakancei” vai e-pastā: vdmv@valmiera.edu.lv. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-14

Mūsu partneri