Valmieras Ziņas

Melbārdis PK desmitajās divnieku sacensībās ierindojas sestajā vietā

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis/Matīss Miknis sestdien Šveicē Pasaules kausa (PK) desmitajā posmā ierindojās sestajā vietā, taču vēl viena ekipāža Ralfs Bērziņš/Arnis Bebrišs sasniedza 16.ātrāko laiku.

Divu braucienu summā uzvaru svinēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas tuvāko sekotāju Johannesu Lohneru apsteidza par 0,45 sekundēm. Kanādas pilots Džastins Kripss iepalika 0,92 sekundes un izcīnīja bronzu.

Melbārža ekipāža otrajā braucienā startā bija devītā, bet trasi kopumā veica “tīri” un sasniedza jaunu trases rekordu – viena minūte un 6,23 sekundes. Latvijas pilota rezultātu drīz vien laboja konkurenti, bet otrajā braucienā uzrādīts sestais laiks, šādu pašu vietu ieņemot arī summā. Melbārdis līderim zaudēja 1,26 sekundes.

Bērziņš otrajā braucienā startā uzrādīja 12.ātrāko laiku, bet finišā 13.vieta, kas divu braucienu summā ļāva ieņemt 16.vietu.

Melbārdis/Miknis pirmajā braucienā sasniedza starta un trases rekordu, bet sacensību turpinājumā abus rezultāti vairākkārt tika uzlaboti. Pirmajā braucienā Melbārdim startā desmitais laiks, bet finišā sasniegta septītā vieta. Viņš līderim Frančesko Frīdriham no Vācijas zaudēja 0,68 sekundes.

Bērziņš/Bebrišs pirmajā braucienā kļūdījās gan trases augšdaļā, gan arī turpinājumā un finišēja ar 1,48 sekundes aiz līdera, ierindojoties 20.pozīcijā. Startā Bērziņa ekipāžai 12.ātrākais laiks. Bērziņa ekipāža bija pēdējā, kas sasniedza otro braucienu.

Vācietis Johanness Lohners startēja pašās beigās un sasniedza jaunu trases rekordu, taču viņa tautietis Frīdrihs bija ātrāks par 0,19 sekundēm.

Šobrīd vadošais Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ārstē savainojumu un šonedēļ vēl neatgriezīsies trasē. Gadu mijā Latvijas komandā tika konstatēti daži inficēšanās gadījumi ar Covid-19 – šī iemesla dēļ latvieši nepiedalījās iepriekšējā posmā Vinterbergā, kas vienlaikus bija Eiropas čempionāts.

Melbārdis šosezon piedalījies sešās divnieku sacensībās, labāko rezultātu sasniedzot vienā no Siguldas posmiem, kurā bija ceturtais. Bērziņš sezonu iesāka ar divām piektajām vietām Siguldā un arī turpmākajās sešās sacensībās viņš bija pirmajā desmitniekā.

Titulētais Melbārdis Sanktmoricā uzvarējis četras reizes, pirmo no tām 2008.gadā kā stūmējs Jāņa Miņina četrinieku ekipāžā. 2015.gada janvārī nedēļas nogalē viņš bija nepārspēts abās disciplīnās, bet gadu pirms tam uzvarēja četriniekos. Bērziņš šajā trasē startējis tikai Eiropas kausā un pasaules junioru čempionātā, nevienā no sacensībām nekāpjot uz goda pjedestāla.

Īpaša Sanktmoricas trase ir titulētajam vācietim Frančesko Frīdriham, kurš šeit 2012.gadā debitēja Pasaules kausa apritē. Par debiju gan viņam ir dalītas jūtas, jo viņa divnieku ekipāžas stūmējas Jannis Bekers startā paslīdēja un neielēca kamanās, kā dēļ vācieši tika diskvalificēti. Gadu vēlāk šajā pašā trasē Frīdrihs nodrošināja savu pirmo no sešiem pasaules čempiona tituliem divniekos.

Svētdien turpat Sanktmoricā notiks sezonas otrās četrinieku sacensības.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc posma Sanktmoricā sportisti dosies uz Kēnigszē trasi, bet Pasaules kausa noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā lietvedības sekretāru/-i uz noteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: noformēt, veidot, kārtot, uzglabāt dokumentus atbilstoši nomenklatūrai, dokumentu pārvaldības kārtībai; pārvaldīt Iestādes arhīvu; veikt personāla lietvedību (darba līgumu slēgšana, rīkojumu sagatavošana); veikt ierobežotas pieejamības dokumentu apstrādi (reģistrācija un nosūtīšana adresātiem); sagatavot Iestādes personāla atvaļinājuma grafikus, kontrolēt to izpildi; nodrošināt savlaicīgu informācijas un dokumentu apriti ar Iestādes administrāciju, darbiniekiem, Valmieras pilsētas pašvaldību un citām institūcijām; un ja Tev ir: vidējā profesionālā vai augstākā izglītība lietvedības jomā; iepriekšēja pieredze lietveža amatā izglītības iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; prasme strādāt ar datoru Windows vidē, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāte, augsta atbildības sajūta; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: atalgojumu 720 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi „Lietveža vakancei” uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas lietvedībā (108.kabinetā, Viestura alejā 3, Valmierā) līdz 2021.gada 15 martam (ieskaitot). Tālrunis informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: LIETVEDĪBAS SEKRETĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi iesniegt pers. vai sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv, t. 29286619.

Mūsu partneri