Valmieras Ziņas

Mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem karstajā laikā

Ņemot vērā meteorologu prognozēto karstumu tuvākajās dienās, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību, lai izvairītos no karstuma dūriena, portālu “Valmieras Ziņas” informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Apstākļos, kad karstums pārsniedz 25 – 30 grādus pēc Celsija, iedzīvotāji aicināti pēc iespējas mazāk uzturēties tiešajā saulē dienas viskarstākajā laikā no plkst.11 līdz plkst.15, izvēlēties atbilstošu apģērbu, uzņemt pietiekamā daudzumā šķidrumu, kā arī parūpēties par bērniem un sirmgalvjiem.

I.Bukša norādīja, ka cilvēks cieš no karstuma ietekmes tad, ja organisms nespēj atdzist un pats regulēt ķermeņa temperatūru. NMP dienesta mediķi atgādina, ka karstajās dienās riskam īpaši būs pakļauti gados vecāki cilvēki, mazi bērni, slimnieki, kuri ir piesaistīti pie gultas un ikdienā ir spiesti paļauties uz apkārtējo palīdzību, cilvēki, kuri slimo ar hroniskām slimībām, cilvēki, kuri lieto noteiktus medikamentus un tie, kuri veic fiziskas aktivitātes.

Karstā laikā NMPD mediķi iesaka rīkoties šādi:

~ Plānot savu dienu tā, lai varētu izvairīties no karstuma un pēc iespējas vairāk atrastos labi vēdināmās telpās. Ja iespējams, neuzturēties atklātā saulē un nestrādāt, nesportot laikā, kad karstums ir visintensīvākais.

~ Ja tomēr jādodas ārā, valkāt cepuri un gaišas, vieglas, elpojošas drēbes, ieteicams no kokvilnas auduma, uz ielām turēties vairāk ēnas pusē, paņemt līdzi pietiekamu daudzumu ūdens.

~ Palielināt izdzertā šķidruma daudzumu un lietot to pirms sāk mocīt slāpes. Pamīšus lietot vēsu ūdeni ar augļu sulu vai minerālūdeni, dzeramo ūdeni. Nelietot alkoholu, stipru kafiju un tēju, jo šie dzērieni pastiprina dehidratāciju jeb ķermeņa atūdeņošanos.

~ Ja uz ielas paliek pārāk karsti, meklēt atvēsinājumu veikalos, kafejnīcās un citās telpās ar kondicionēšanas iekārtām.

~ Lai atvēsinātos, ieteicams iet vēsā dušā, vannā vai norīvēties ar slapju dvieli.

Pirmā palīdzība pārkaršanas gadījumā:

~ Novietot cietušo vēsākā vietā vai ēnā pusguļus. 

~ Atģērbt cietušo.

~ Mitrināt ar vēsu ūdeni cietušā pieri, kaklu, krūtis.

~ Dot dzert vēsu ūdeni.

~ Vēdināt, dzesēt, radot gaisa plūsmu.

I.Bukša atzīmēja, ka pārkaršana var izraisīt smagus veselības traucējumus un apdraudēt dzīvību. Ja karstajā laikā pēc uzturēšanās saulē rodas veselības problēmas, ieteicams konsultēties ar savu ģimenes ārstu, savukārt, ja veselības stāvoklis pasliktinās un parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji vai samaņas zudums – zvanīt 113 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri