Valmieras Ziņas

Mēbeļu ražotāja “Daiļrade koks” apgrozījums pērn pieaudzis par 9,5%

Mēbeļu ražotājs SIA “Daiļrade koks” pagājušajā gadā strādāja ar 25,451 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 62,1% – līdz 1,26 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Pērn “Daiļrades koka” ieņēmumi eksportā veidoja 18,176 miljonus eiro, kas ir par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt Latvijā kompānija guva ieņēmumus 7,276 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 23,7%.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka būtisku ietekmi uz “Daiļrades koka” finanšu rādītājiem atstāja lielais pieprasījums pēc produkcijas 2020.gada otrajā pusē.

Tāpat kompānijas vadība atzīmē, ka lielu ietekmi deva diversificētais klientu portfelis. Pērn neviens no “Daiļrades koka” klientiem neatcēla pasūtījumus pandēmijas dēļ, kaut gan martā, aprīlī un maijā tirgū valdīja liela nenoteiktība.

Vadības ziņojumā minēts, ka kompānija pērn strauji kāpināja personāla izmaksas, ko diktē darbaspēka tirgus. Vienlaikus kompānijai izdevās noturēt galveno materiālu izmaksas 2019.gada līmenī, kaut gan gada beigās materiālu tirgū bija vērojams cenu pieaugums.

Pēc kompānijas vadības paustā, 2021.gada sākums iezīmējies ar bezprecedenta cenu pieaugumu praktiski visām materiālu grupām un lielām grūtībām daudzu pozīciju sagādē.

Pieaugot klientu pieprasījumam, “Daiļrade koks” pērn investējis 858 000 eiro pamatlīdzekļos un ēku remontā.

2021.gadā kompānija paredz palielināt apgrozījumu par vismaz 10%, tostarp šāds apgrozījuma pieaugums sasniegts jau pirmajā ceturksnī.

Tāpat kompānija paredz veikt ieguldījumus jaunu ražošanas tehnoloģiju ieviešanā, tostarp janvārī sākta Valmieras ražotnes apdares līnijas pilnīga nomaiņa, kur projekta kopējās izmaksas lēsts 1,8 miljonu eiro apmērā.

2019.gadā “Daiļrade koks” strādāja ar 23,238 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 4,7 reizes un bija 777 045 eiro.

Kompānija “Daiļrade koks” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,5 miljoni eiro. Kompānijas kapitālā 70% pieder Andrim Jansonam, savukārt 30% – Jurim Naglam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri