Valmieras Ziņas

Mazsalacas slimnīcā ar Covid-19 saslimuši pieci darbinieki un 22 aprūpējamie

Lasīšanas laiks: 2 min

Mazsalacas slimnīcā ar Covid-19 saslimuši pieci darbinieki un 22 Paliatīvās aprūpes nodaļas pacienti, aģentūru LETA informēja Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Gluha.

LETA jau ziņoja, ka no sestdien Latvijā reģistrētajiem 424 jaunajiem Covid-19 gadījumiem 28 jauni inficētie atklāti Mazsalacas novadā, kur pēdējās 14 dienās saslimušo kopskaits palielinājies līdz 40.

Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gluha pastāstīja, ka straujais Covid-19 izplatības pieaugums Mazsalacas novadā saistīts ar saslimušajiem pacientiem SIA “Mazsalacas slimnīca” Paliatīvās aprūpes nodaļā, taču izplatības tendence novērojama arī novada iedzīvotājiem, kuri nav saistīti ar šo ārstniecības iestādi.

11.februārī Mazsalacas slimnīcā atklāts pirmais Covid-19 saslimušais. Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) nekavējoties tika noteiktas kontaktpersonas un veikti siekalu testi, 13.februārī laboratoriski testēti visi darbinieki un stacionētie pacienti.

Vakar, saņemot pēdējās testu atbildes, kopumā Covid-19 saslimšana apstiprināta pieciem SIA “Mazsalacas slimnīca” darbiniekiem un 22 klientiem. Darbiniekiem un klientiem, kuriem ir negatīvs tests, šīs nedēļas beigās tiks veikta atkārtota testēšana, sacīja Gluha.

Viņa stāstīja, ka pēc rezultātu saņemšanas nekavējoties notika klientu grupēšana, lai saslimušos klientus nodalītu no nesaslimušajiem, veiktu telpu un virsmu papildu dezinfekciju un turpinātu personālam un klientiem drošu aprūpes nodrošināšanas procesu. Saslimšana klientiem pašlaik norit ar viegliem simptomiem, viens pacients ir hospitalizēts.

“Turpinām apzināt kontaktpersonas, lai apturētu Covid-19 izplatību. Akūtas nepieciešamības gadījumā slimnīcas ēkā esošie ģimenes ārsti ir pieejami, taču aicinām slimnīcu un citas iestādes bez vajadzības neapmeklēt. Aicinām sazināties ar nepieciešamajiem speciālistiem, tikai zvanot. Lūdzam iedzīvotājiem būt disciplinētiem, ievērot epidemioloģiskos noteikumus un būt piesardzīgiem,” sacīja slimnīcas direktors Edgars Grandāns.

Kopš Covid-19 izplatības sākuma šis ir pirmais saslimšanas gadījums “Mazsalacas slimnīca”. Gada sākumā vakcīnas pret Covid-19 saņēma daļa slimnīcas darbinieku, taču saskaņā ar valstī izstrādāto vakcinācijas kārtību slimnīcas pacientiem tās vēl nebija pieejamas. Slimnīcas vadība informē, ka visiem vakcinētajiem darbiniekiem Covid-19 tests ir negatīvs.

Gluha skaidroja, ka pagaidām citas iestādes novadā turpina darbu tāpat kā līdz šim, taču, ja iespējams, lūdz iepriekš piezvanīt un vienoties, ja nepieciešams to apmeklēt klātienē.

Mazsalacas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde ir atvērta, tomēr pašvaldība lūdz vecākus, kuriem ir tāda iespēja, pieskatīt bērnus mājās. Sazinoties ar audzinātājām, bērniem tiks nodrošināti materiāli, lai radoši un izglītojoši darbotos mājās apstākļos.

Pašvaldība lūdz iedzīvotājus turpmākās divas nedēļas būt īpaši piesardzīgiem, doties ārpus mājas tikai galējas nepieciešamības gadījumā un ievērot noteikumus – netikties ar cilvēkiem no citām mājsaimniecībām.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" (reģ.nr.40900035103; www.vsaczemgale.gov.lv) ir Labklājības ministrijas tiešās pakļautības iestāde, kas sniedz valsts apmaksātu ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu abu dzimumu pilngadīgām personām institūcijā ar smaga garīga rakstura traucējumiem (I un II invaliditātes grupa).  VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" kā  lielākais valsts ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzējs Latvijā AICINA DARBĀ  APRŪPĒTĀJU filiālē "Rūja" (uz noteiktu laiku, pilnu slodzi - 1 amata vieta) Mēs piedāvājam: sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam, algu (bruto) EUR 500 – EUR 608 atbilstoši noteiktajai kategorijai (pēc MK noteikumiem Nr.66), 10% ikmēneša piemaksa par darbu, kas saistīts ar īpašu risku (piemaksa 2022.gadā ir noteikta 25% apmērā), darba pieredzi valsts pārvaldē, labus darba apstākļus, draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus, veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem. Būtiskākie amata pienākumi: Veikt klientu aprūpi atbilstoši klientu funkcionālajam stāvoklim; Atbildēt par klientu drošību un sekot, lai klienti ievērotu iekšējās kārtības noteikumus; Nodrošināt tīrību un kārtību klientu dzīvojamās telpās, koplietošanas telpās, veicot mitro uzkopšanu ne retāk kā vienu reizi dienā; Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. Prasības pretendentam: Pamatizglītība vai vidējā izglītība; Sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Vēlama praktiskā darba pieredze šajā vai līdzīgā amatā. Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Valmieras novads Profesionālās darbības aprakstu (CV), izglītību apliecinošu dokumentu kopijas ar atzīmi "Aprūpētājs" sūtīt uz e-pastu: Janis.Flaksis@vsaczemgale.gov.lv. Tālrunis uzziņām: filiāles "Rūja" vadītāja Ligita Kāsena 29414379. Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/media/2279/download Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja trīs nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-30 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” aicina savā komandā māsu (vispārējās aprūpes māsa) uz nenoteiktu laiku, uz pilnu/nepilnu darba slodzi (pēc vienošanās). Tu saņemsi: atalgojumu -  stundas tarifa likme no 6.71 EUR līdz 7.46 EUR  pirms nodokļu nomaksas; papildus noteiktas piemaksas: par darbu kaitīgos apstākļos, par darba stāžu ārstniecībā, par izglītības līmeni; papildatvaļinājumu 6 dd; sociālās garantijas; iespējas profesionālai izaugsmei; Iespēja pretendēt uz kompensāciju Veselības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projektā “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” (strādājot pilnu darba slodzi). Darba pienākumi: Nodrošināt kvalitatīvu, nepārtrauktu pacientu veselības stāvokļa uzraudzību un aprūpi: Kvalitatīvi un precīzi veikt ārstu nozīmētās ordinācijas un norādījumus, aizpildīt māsu aprūpes dokumentāciju; Nodrošināt sanitāri epidemioloģiskā režīma ievērošanu nodaļā; Veikt pacientu un viņu piederīgo izglītošanu veselības veicināšanas un veselības aprūpes jautājumos; Spēt patstāvīgi pieņemt lēmumus, kas attiecas uz ārstnieciskā darba organizāciju, savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: 3.kursa students programmā “Māszinības” vai profesionālā vidējā, pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vai augstākā spēkā esošs ārstniecības personas reģistrs; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, orientētas uz darba pozitīvu rezultātu valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodu likum labas datorprasmes; Nepieciešams sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot motivācijas vēstuli un profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Medicīnas māsa”. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. 2) Personas datu apstrādes pārzinis ir VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”, kontaktinformācija: Valkas ielā 11, Strenčos, Valmieras novadā, LV -4730, e-pasts: info@strencupns.lv. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-18 Kontaktpersona: Mot.vēstuli un CV sūtīt pa pastu vai uz svetlana.karanikova@strencupns.lv, 25480530.

Mūsu partneri