Valmieras Ziņas

Mazsalacā viesojas Romāns Naudiņš (papildināta)

(pievienota 5.-7. rindkopa)

Ceturtdien, 10.aprīlī Mazsalacas novada pašvaldībā viesojās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), lai tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem un pārrunātu aktuālos ministrijas un pašvaldības sadarbības jautājumus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Mitāne.

Pēc viņas teiktā, ministrs pašvaldības deputātiem un domes vadībai izklāstījis savas darbības īstermiņa plānus, informējis pašvaldību par plānotajiem struktūrfondu atbalstiem mazajām pašvaldībām, kā arī par šī brīža aktualitātēm ministrijā. Īpaši ministrs uzsvēris nepieciešamību pēc uzņēmējdarbības atbalsta instrumentu ieviešanas novados un to, ka tieši šī būs viena no viņa prioritātēm tuvākajā nākotnē.

Kā tikšanās laikā atzina ministrs: “Uzskatu, ka mazajām pašvaldībām īpaši jāfokusējas uz uzņēmējdarbības attīstīšanu, tomēr, ja netiks ieviesta diferencētā nodokļu politika un atbalsta instrumenti mazajām pašvaldībām, Latvijā nekāda reģionu attīstība nenotiks. Šo lietu esmu nospraudis sev par prioritāti.”

R.Naudiņš ar pašvaldības pārstāvjiem diskutējis arī vietējiem jautājumiem, tostarp bijušā dzelzceļa pārvada tehniskā stāvokļa uzlabošanas nepieciešamību, “Ziemeļu stīgas” posma Mazsalaca – Staicele asfaltēšanu un citiem pašvaldībai nozīmīgiem jautājumiem.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” atzina Mazsalacas novada pašvaldības priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis (“Mazsalacas novadam”), saruna ar ministru bijusi ļoti produktīva un interesanta. “Ļoti novērtēju, ka ministrs atrada laiku, lai viesotos pie mums un pārrunātu gan valstij gan Mazsalacas novadam būtiskos jautājumus,” atzina pilsētas mērs.

R.Naudiņš rosinājis pašvaldību dzelzceļa pārvada tehniskā stāvokļa uzlabošanas darbu finansējuma risinājumu meklēt struktūrfondos, savukārt jautājumu par “Ziemeļu stīgas” posma asfaltēšanu ministrs ieteicis censties risināt, nosūtot ministrijai vienotu Mazsalacas, Alojas, Salacgrīvas un Burtnieku novadu pašvaldību vēstuli.

Pēc pilsētas mēra teiktā, tikšanās laikā saņemts apstiprinājums, ka arī mazajiem novadiem būs pieejami līdzekļi pilsētvides uzlabošanai, tajā skaitā arī degradēto teritoriju revitalizācijas pasākumiem.

Jau ziņojām, ka marta nogalē Romāns Naudiņš tika apstiprināts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā. Viņa amata priekšgājējs Einārs Cilinskis (NA-TB/LNNK) amatu atstāja pēc Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) šī gada 14.marta rīkojuma.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri