Valmieras Ziņas

Māra Štromberga BMX trasei “Valmiera” 3.vieta skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019”

Piektdien, 29.maijā, skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” žūrijas komisijas vadītājs,  Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs pasniedza Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam Jānim Baikam balvu par Māra Štromberga BMX trases “Valmiera” iegūto trešo vietu skatē, nominācijā “Publiskā jaunbūve”.

Normunds Grinbergs pastāstīja: “Skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” žūrija visus pieteiktos objektus vērtē klātienē, rūpīgi izvērtējot arī daudzos tehniskos parametrus un gala rezultātu. Žūrijā darbojas nozares profesionāļi, kuri strikti izvērtē ikviena pieteiktā objekta atbilstību kritērijiem. Mēs arī viesojāmies Valmierā un ļoti atzinīgi novērtējām Māra Štromberga BMX trases “Valmiera” būvniecības kvalitāti, piešķirot godpilno trešo vietu. Ir prieks, ka Valmierā tapusi šī būve, kas ir starptautiskas nozīmes sporta objekts. Līdz ar to Valmieras un Latvijas vārds izskan pasaules mērogā.

Šoreiz, atšķirīgi no citiem gadiem, kad tiek rīkota publiska, svinīga apbalvošanas ceremonija, notika balvu ieguvēju paziņošana, bet balvu pasniegšana notiek, apciemojot katru laureātu.”

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” nominācijā “Publiskā jaunbūve” Valmieras BMX trase konkurēja ar tādiem atpazīstamiem objektiem kā koncertzāle “Latvija” Ventspilī (1.vieta), Latvijas Universitātes Zinātņu māja (dalīta 2.vieta), tirdzniecības centrs “Akropole” (dalīta 3.vieta).

Skates žūrijas loceklis Juris Mellēns uzsvēra, ka pieteikto objektu izmēram nav nozīmes. Žūrija visus objektus vērtē stingri atbilstoši kritērijiem. Piemēram, pērn viens no skates laureātiem bija kapliča. Atbalstot kolēģi, Normunds Grinbergs piebilda, ka pirms vairākiem gadiem par 1.vietu skatē ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku nopietni cīnījās kādas pašvaldības uzbūvētais dienas centrs, kurš ierindojās augstajā otrajā vietā. “Tas apliecina, ka objekta izmēram nav nekādas nozīmes, galvenais ir būvniecības kvalitāte. Tas sasaucas ar skates ideju – parādīt sabiedrībai, ka būvnieki māk labi, kvalitatīvi veikt darbus un ka rezultāts ir konkurētspējīgs arī starptautiskā arēnā.”

Jānis Baiks norādīja, ka trases būvniecības ideja radusies domājot par to, kā izaudzināt jaunu sportistu paaudzi, kuri sekotu divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga pēdās un sasniegt tikpat augstus rezultātus. Sarežģītās, pasaulē unikālās trases būvniecība bijusi liels izaicinājums gan pasūtītājam, gan projektētājam, gan būvniekam. Mērs pauda gandarījumu, ka viss ir izdevies, un trase ir ieguvusi ne tikai starptautisku atpazīstamību, bet arī kļuvusi par vizuāli iespaidīgu arhitektūras objektu pilsētā.

Jāpiebilst, ka Valmiera jau vairākus gadus veiksmīgi piedalās skatē “Gada labākā būve Latvijā”. 2018.gadā nominācijā „Publiskā jaunbūve” pirmo vietu ieguva Valmieras peldbaseins, nominācija „Dzīvojamā jaunbūve” atzinību ieguva daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Ķieģeļu ielā 8 un Mālu ielā 1. Savukārt 2017.gadā nominācijā “Pārbūve” atzinību ieguva Vidzemes slimnīcas Bērnu slimību nodaļa, bet nominācijā “Inženierbūve” atzinība tika piešķirta Cempu un Paula Valdena ielas pārbūvei.

Jaunā pasaules līmeņa BMX trase tika nodota ekspluatācijā 2019.gada 17.jūnijā. Trases būvniecību veica SIA “SANART”, piesaistot speciālistus ar starptautisku pieredzi BMX trašu būvniecībā. Kopumā vairāk nekā 12 000 m2 lielajā teritorijā ir izbūvēta trase ar starta kalniem 5m un 8m augstumā, dodot iespēju jaunākajiem BMX braucējiem startēt arī no 3m augstuma. Starta ēkā paredzētas iekštelpu treniņu telpas, mehāniskās darbnīcas riteņu apkopes darbu veikšanai, lekciju un atpūtas telpas sportistiem, noliktavas, telpas treneriem un ģērbtuves.

BMX starta kalnu ēkas un trases būvniecības izmaksas ir EUR 1 177 777,00 bez PVN.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri