Valmieras Ziņas

Līgo un Jāņu dienā Vidzemē pieķerti vairāki dzērājšoferi (1)

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 21.jūnija līdz 25.jūnijam policija Vidzemē aizturēja 32 dzērājšoferus un noformēja 256 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, lai rūpētos par drošību un kārtību uz ceļiem. Profilaktisko pasākumu laikā īpaša uzmanība tika pievērsta tam vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola, vai citu apreibinošos vielu ietekmē, kā arī tam, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums un citi ceļu satiksmes noteikumi.

Nedēļas nogalē Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas un Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas par braukšanu reibumā aizturēja 13 automašīnu vadītājus. Valmieras policijas iecirkņa (PI) apkalpojamā teritorijā tika apturēti trīs autovadītāji alkohola reibumā, Valkas un Cēsu PI – divi šoferi, Madonas PI – seši autovadītāji reibumā, savukārt Limbažu, Alūksnes un Gulbenes PI apkalpojamā teritorijā nav konstatēts neviens autovadītājs reibumā.

Pieciem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā divas promiles, savukārt vienā gadījumā Rūjienas novadā, kāds automašīnas vadītājs pie stūres sēdies 3,30 promiļu reibumā, bet trīs vadītāji pie stūres sēdušies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Alūksnes apkalpojamā teritorijā, kāds autovadītājs nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām apstāties un bēga, kā arī vadītājs atteicās no alkoholisko dzērienu lietošanas fakta noteikšanas izelpā, nogādāts medicīnas iestādē pārbaudei.

Vidzemes reģiona apkalpojamā teritorijā noformēti 517 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 256 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu, reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi, kur astoņos no gadījumiem ir deviņas cietušas personas.

Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks atklāj:

„Aizvadītās svētku brīvdienas uz Vidzemes ceļiem bijušas mierīgas, ceļu satiksmes negadījumos nav gājis bojā neviens cilvēks. Tiesa, arī šajās svētku brīvdienās aizturēti vairāki iereibuši autovadītāji, Līgo vakarā un Jāņu dienā aizturēti deviņi autovadītāji, bet to nav bijis vairāk kā citās nedēļas nogalēs. Autovadītāji kļūst apzinīgāki, savu artavu dod policijas darbs satiksmes uzraudzībā un regulārās kampaņas.”

Kopumā aizvadītās svētku brīvdienas Vidzemē, policijas skatījumā, vērtējamas kā mierīgas. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    agrāk - 26.06.2019 Atbildēt

    sēdam bariņā sīkači, dzirdam iztālēm valda jautrība un līksmība pie galdiem runā runas, mums skumji a naudas ta nauv, ko sasvinēt, tik to vien kā līdz skolai tikti, līdzgaitnieks nosaka, mēs nemākam sivnēt svētkus, nu neko paaugās, samācijās, valodas, tagad tulko tekstus

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri