Valmieras Ziņas

Lieldienas – Kristus augšāmcelšanās laiks

Lasīšanas laiks: 3 min

Lieldienas ir laiks, kas daudziem asociējas ar olu krāsošanu, šūpošanos, zaķu karnevāliem, dančiem un citām svētku izdarībām, taču kristīgajā pasaulē šis ir Kristus augšāmcelšanās laiks, kas simbolizē jaunu dzīvību un jaunas iespējas. Portāls “Valmieras Ziņas” aicināja Valmierā esošo konfesiju līderus ar mūsu starpniecību nodot iedzīvotājiem vēsti par Lieldienu nozīmi.

Valmieras baptistu draudzes mācītājs Lauris Tartars teic: “Tas, kurš patiesi sastop Jēzu, kļūst par jaunu cilvēku, saņem grēku piedošanu un mūžīgo dzīvību. Kas var būt svarīgāks par šo?

Dārgie valmierieši, sastopiet šo svētku galveno Personu – Jēzu Kristu.

Neapstājieties tikai pie skaistajiem zaķīšiem un cālīšiem, kas rotā pilsētu. Tie nav galvenie. Galvenais un svarīgākais ir Jēzus. Tāpēc novēlu Jums šajos svētkos piedzīvot satikšanos ar Viņu – Dzīvības Devēju.”

Savukārt Valmieras Evanģēlija Ticības Kristiešu Vasarsvētku draudzes “Atklāsme” mācītājs Andrejs Vatuļins saka: 

“Šajā laikā visa pamatā ir miers starp cilvēkiem un cerība uz Dievu.

Situācijā, kurā mēs esam, tik tuvu Ukrainai, kur cilvēkiem nāve ir tuvu, mums saglabāt mieru ir īpaši svarīgi. Mieru starp cilvēkiem, mieru uz Dievu un mieru valstī.”

Valmieras katoļu draudzes prāvests Lauris Malnačs portāla “Valmieras Ziņas” lasītājiem atklāj, ka Lieldienu pamatā ir Augšāmcelšanās ideja. “Tā ir jauna dzīve un jaunas iespējas.” Pēc viņa teiktā, arī olas, zaķi un citas svētku tradīcijas nav noliedzamas, bet tās ir jāpieņem kā paskaidrojošas. “Arī ola ir nekustīgs, it kā nedzīvs simbols, līdz brīdim, kad no tā izšķiļas cālis – jauna dzīvība un jaunas iespējas. Tāpēc arī visus 

valmieriešus aicinu būt godīgiem un meklēt patiesību.”

Pēc viņa teiktā, katra svētdiena ir svētki un Lieldienas ir “māte visām svētdienām”.

Septītās dienas adventistu Valmieras draudzes mācītājs Dzintars Ozoliņš saka šādi: “Ir pienācis pavasaris. Daba atdzimst pēc ziemas pamiruma. Skan putnu dziesmas un briest pumpuri. Brīvdienās sola vēl šogad nepieredzētu siltumu. Zīmīgi, ka tieši šajā laikā Kristīgā baznīca piemin un svin Jēzus Kristus nāvi un augšāmcelšanos, kas norisinājās mūsu ēras 30.gadā. Kristus mācekļi piedzīvoja dziļas skumjas un neizsakāmu prieku ar vienas dienas intervālu. Saviem līdzcilvēkiem Kristus Augšāmcelšanās svētkos Valmierā un tās apkārtnē vēlu

labi atpūsties kopā ar ģimeni un draugiem, kā arī atvēlēt laiku pārdomām par mūsu dzīves vērtībām.

Aicinu apmeklēt arī baznīcu organizētos dievkalpojumus- mēs vēlamies dalīties priekā , ko esam saņēmuši no Dieva!”

Valmieras Svētā Sīmaņa luterāņu draudzes mācītājs Arnis Bušs norāda: “Savā pēdējā mielastā Kristus pavēstīja par savu ceļu uz Brīvību. Lieldienās mēs svinam Brīvību, ko esam saņēmuši caur Viņu. Mozus izveda Izraēlu no gūsta verdzības. Kristus izveda mūs no grēka verdzības.

Es aicinātu šajā svētku laikā ikvienu padomāt – cik brīvi esam šobrīd?

Vai mēs šodien esam brīvi vai vergi? Tas ir aicinājums visiem – apdomāties par Brīvību sevī, valstī un pasaulē.”

Savukārt Valmieras Sirdsskaidrā Sergeja Radoņežas pareizticīgo draudzes Virspriesteris Vladimirs Fedotovs sveic visus Svētku Svētkos – Svētajā pashā. “Kristus Augšāmcēlies! Priecājieties Kungā! Lūgšanas vēlu visiem Jums, mani mīļotie, lielas un bagātīgas žēlastības dāvanas no Dieva Tā Kunga.

Lai augšāmceļas Kristus mūsu sirdīs un Viņa mīlestība mūsos nekad nemirst!

Kristus patiesi ir Augšāmcēlies!”

Priecīgas Lieldienas!

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmiermuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Burtiņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Paredzamais darba tiesisko attiecību uzsākšanas datums 2026. gada 1. septembris. Darba vietas adrese: Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: organizēt un vadīt saimniecisko darbu Iestādē; nodrošināt Iestādes inženiertīklu (elektrotīkla, signalizācijas, ūdensvada un kanalizācijas, apkures sistēmas, baseina) savlaicīgu tehnisko apkopi un profilaktisko apkalpošanu, uzturēšanu kārtībā; organizēt Iestādes tehniskā personāla darbu un kvalitāti; piedalīties budžeta plānošanā un publisko iepirkumu specifikācijas sagatavošanā; un Jums ir: vismaz vidējā profesionālā izglītība; iepriekšēja pieredze līdzvērtīgā darbā (pieredze valsts vai pašvaldību iestādēs tiks uzskatīta par priekšrocību); prasme strādāt ar datoru, biroja tehniku, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; prasme veikt sīkus remontdarbus; prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; kompetences: prasme plānot un organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt individuāli un komandā; mēs piedāvājam: 1 likmi darba slodzes (40 stundas nedēļā); pamatalgu pārbaudes laikā 1052 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1105 EUR pirms nodokļu nomaksas (par pilnu slodzi); darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā) lūdzam nosūtīt uz e-pasta adresi burtins@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Iestādē (adrese: Ozolu iela 2A, Valmieras pagasts, Valmieras novads) ar norādi „Saimniecības vadītāja/-s vakancei” līdz 2026. gada 28. augustam. Papildu informācija: vadītāja Ivaise Melkere, tālr. 26330075. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-28 Kontaktpersona: burtins@valmiera.edu.lv 26330075

Mūsu partneri