Valmieras Ziņas

LIAA Valmieras biznesa inkubatorā uzņemti 5 jauni uzņēmumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros noslēdzies 2020. gada rudens biznesa ideju un jauno uzņēmumu atlases process atbalsta saņemšanai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās. LIAA Valmieras biznesa inkubatorā uzņemti 5 uzņēmumi inkubācijas un 20 ideju autori pirmsinkubācijas programmā.

Vērtējot 2020. gada rudens uzsaukumā pieteiktos uzņēmumus, secināms, ka uzņēmēji Latvijā vēlas attīstīt tādus produktus un pakalpojumus, kas atbilst šī brīža vajadzībām un nākotnes tendencēm – attālinātu pakalpojumu nodrošināšanas platformas, produkti, kas uzlabo dzīves kvalitāti un veicina veselīgu dzīvesveidu, kā arī netiek aizmirsts par iepakojuma pārstrādes risinājumiem ar strauji progresējošām inovācijām. 

Rudens uzņemšanu vērtē LIAA VBI vadītājs Jurģis Priedītis:’’ Esam tikuši pie pieciem jauniem, perspektīviem projektiem, aiz kuriem stāv mērķtiecīgi un ambiciozi cilvēki. Lai gan inkubācijas programmā tika uzņemti tikai pieci jauni dalībnieki, arī pārējo komandu idejas bija labi pārdomātas un aktuālas un šīm komandām ir nodota atgriezeniskā saite par to, ko vēl vajadzētu pilnveidot, lai nākamajā kārtā iekļūtu to uzņēmumu sarakstā, kuri tiek apstiprināti dalībai programmā. ‘’

Inkubācijas programmā dalību ir sācis uzņēmums ‘’RePlastic’’, kas ražo dabai draudzīgas dārza mēbeles, izmantojot pārstrādātus PET pudeļu korķus. Ir lieliska sajūta apsēsties uz krēsla, kas radīts no otrreiz pārstrādātas plastmasas – apzinoties, ka šī plastmasa varēja peldēt okeāna vidū, bet tagad atrodas Jūsu dārzā. Pateicoties ražošanas tehnoloģijai, katrai detaļai ir savs unikāls raksts. Mēbeles no attāluma nevar atšķirt no koka mēbelēm, tās nepūst, neplaisā un neuzsūc mitrumu, tās ir bez skabargā, kas ir droši bērniem. EKO produkts, samazina Co2 emisiju nonākšanu atmosfērā, nav jālako, jākrāso vai citādi jāapstrādā – gatavs lietošanai!

Uzņēmums ‘’Zero Contact Services’’ projektē un izstrādā personīgos pakomātus ar ledusskapja funkciju, kas paredzēti lietošanai ārpus telpām. Pakomāta lietotājam tiek nodrošināta pasūtījumu saņemšana bez kontakta ar kurjeru 24 stundas diennaktī. Pakomāts paredzēts novietošanai pie privātmājas.

Uzņēmums ‘’GREEN VIBE’’ ražo sublimētus (auksti kaltētus) augļus, dārzeņus un dažāda veida augus, kas tiek plaši izmantoti kulinārijā un ne tikai. Šobrīd Latvijas tirgū pieejamas dažādas importa alternatīvas, bet Latvijas produkts praktiski nav sastopams. Viens no šī uzņēmuma mērķiem ir šo situāciju mainīt, tirgū piedāvājot kvalitatīvu Latvijas preci, piesakot konkurenci esošajiem importa produktiem.

Uzņēmums ‘’STROPS Technologies’’ ir autonomu, mobilu un ātri uzstādāmu videonovērošanas sistēmu ‘’NEXcam’’ ražotājs, ar stabilu klientu bāzi gan Latvijā, gan ārpus tās. Uzņēmuma ražotās videonovērošanas sistēmas ir dabai draudzīgs risinājums, ko iespējams panākt, to uzstādīšanā neizmantojot papildu infrastruktūras izbūvi, būtiski samazinot dabas, finansiālos un laika resursu patēriņus. STROPS Technologies sistēmas ir ne tikai lielisks risinājums patstāvīgām uzraudzībām, bet arī situācijās, kad novērošanas vieta ir īslaicīga vai arī nepārtraukti mainās, jo uzņēmuma ražotās sistēmas ir iespējams uzstādīt vietās bez elektrības pieslēguma nepieciešamības.

Uzņēmums ‘’World wood shop’’ ražo bērnu koka mēbeles un rotaļlietas pēc pašu izstrādāta dizaina, kas sekmē mazuļa attīstību un kalpo vairākām paaudzēm. Uzņēmumam ir labas eksporta iestrādnes, un praktiski visa saražotā produkcija šobrīd tiek pārdota eksporta tirgos. Uzņēmumam ir ambiciozi attīstības plāni, kurus kopīgi ar inkubatora komandu ir plānots īstenot inkubācijas programmas laikā.

LIAA VBI vērtēšanas komisiju pārstāv komisijas vadītājs Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja, SIA ‘’VALPRO’’ valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis, SIA ‘’Systems Logistics’’ valdes loceklis Jānis Bikše, Cēsu novada pašvaldības uzņēmējdarbības speciāliste Natālija Juškova.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri