Valmieras Ziņas

LIAA Valmieras biznesa inkubatorā uzņemti 5 jauni uzņēmumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros noslēdzies 2020. gada rudens biznesa ideju un jauno uzņēmumu atlases process atbalsta saņemšanai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās. LIAA Valmieras biznesa inkubatorā uzņemti 5 uzņēmumi inkubācijas un 20 ideju autori pirmsinkubācijas programmā.

Vērtējot 2020. gada rudens uzsaukumā pieteiktos uzņēmumus, secināms, ka uzņēmēji Latvijā vēlas attīstīt tādus produktus un pakalpojumus, kas atbilst šī brīža vajadzībām un nākotnes tendencēm – attālinātu pakalpojumu nodrošināšanas platformas, produkti, kas uzlabo dzīves kvalitāti un veicina veselīgu dzīvesveidu, kā arī netiek aizmirsts par iepakojuma pārstrādes risinājumiem ar strauji progresējošām inovācijām. 

Rudens uzņemšanu vērtē LIAA VBI vadītājs Jurģis Priedītis:’’ Esam tikuši pie pieciem jauniem, perspektīviem projektiem, aiz kuriem stāv mērķtiecīgi un ambiciozi cilvēki. Lai gan inkubācijas programmā tika uzņemti tikai pieci jauni dalībnieki, arī pārējo komandu idejas bija labi pārdomātas un aktuālas un šīm komandām ir nodota atgriezeniskā saite par to, ko vēl vajadzētu pilnveidot, lai nākamajā kārtā iekļūtu to uzņēmumu sarakstā, kuri tiek apstiprināti dalībai programmā. ‘’

Inkubācijas programmā dalību ir sācis uzņēmums ‘’RePlastic’’, kas ražo dabai draudzīgas dārza mēbeles, izmantojot pārstrādātus PET pudeļu korķus. Ir lieliska sajūta apsēsties uz krēsla, kas radīts no otrreiz pārstrādātas plastmasas – apzinoties, ka šī plastmasa varēja peldēt okeāna vidū, bet tagad atrodas Jūsu dārzā. Pateicoties ražošanas tehnoloģijai, katrai detaļai ir savs unikāls raksts. Mēbeles no attāluma nevar atšķirt no koka mēbelēm, tās nepūst, neplaisā un neuzsūc mitrumu, tās ir bez skabargā, kas ir droši bērniem. EKO produkts, samazina Co2 emisiju nonākšanu atmosfērā, nav jālako, jākrāso vai citādi jāapstrādā – gatavs lietošanai!

Uzņēmums ‘’Zero Contact Services’’ projektē un izstrādā personīgos pakomātus ar ledusskapja funkciju, kas paredzēti lietošanai ārpus telpām. Pakomāta lietotājam tiek nodrošināta pasūtījumu saņemšana bez kontakta ar kurjeru 24 stundas diennaktī. Pakomāts paredzēts novietošanai pie privātmājas.

Uzņēmums ‘’GREEN VIBE’’ ražo sublimētus (auksti kaltētus) augļus, dārzeņus un dažāda veida augus, kas tiek plaši izmantoti kulinārijā un ne tikai. Šobrīd Latvijas tirgū pieejamas dažādas importa alternatīvas, bet Latvijas produkts praktiski nav sastopams. Viens no šī uzņēmuma mērķiem ir šo situāciju mainīt, tirgū piedāvājot kvalitatīvu Latvijas preci, piesakot konkurenci esošajiem importa produktiem.

Uzņēmums ‘’STROPS Technologies’’ ir autonomu, mobilu un ātri uzstādāmu videonovērošanas sistēmu ‘’NEXcam’’ ražotājs, ar stabilu klientu bāzi gan Latvijā, gan ārpus tās. Uzņēmuma ražotās videonovērošanas sistēmas ir dabai draudzīgs risinājums, ko iespējams panākt, to uzstādīšanā neizmantojot papildu infrastruktūras izbūvi, būtiski samazinot dabas, finansiālos un laika resursu patēriņus. STROPS Technologies sistēmas ir ne tikai lielisks risinājums patstāvīgām uzraudzībām, bet arī situācijās, kad novērošanas vieta ir īslaicīga vai arī nepārtraukti mainās, jo uzņēmuma ražotās sistēmas ir iespējams uzstādīt vietās bez elektrības pieslēguma nepieciešamības.

Uzņēmums ‘’World wood shop’’ ražo bērnu koka mēbeles un rotaļlietas pēc pašu izstrādāta dizaina, kas sekmē mazuļa attīstību un kalpo vairākām paaudzēm. Uzņēmumam ir labas eksporta iestrādnes, un praktiski visa saražotā produkcija šobrīd tiek pārdota eksporta tirgos. Uzņēmumam ir ambiciozi attīstības plāni, kurus kopīgi ar inkubatora komandu ir plānots īstenot inkubācijas programmas laikā.

LIAA VBI vērtēšanas komisiju pārstāv komisijas vadītājs Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja, SIA ‘’VALPRO’’ valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis, SIA ‘’Systems Logistics’’ valdes loceklis Jānis Bikše, Cēsu novada pašvaldības uzņēmējdarbības speciāliste Natālija Juškova.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri