Valmieras Ziņas

Lēti aizlidot, bet dārgi dzīvot – Mārcis Bogdanovs par geizeru zemi Islandi

Trešdien, 21.februārī, Valmieras Tūrisma centrs aicināja interesentus uz kārtējo Ceļotāju stāstu vakaru, kurā par piedzīvoto un redzēto Islandē stāstīja Mārcis Bogdanovs – mūziķis, sportists, Valmieras Novada fonda brīvprātīgais, izlaušanās spēles autors un vienkārši aktīvs valmierietis.

Vispirms – Islande vai Īslande? Pēc Latviešu valodas aģentūras mājaslapas ziņām kopš 2011.gada vienlīdz pareizi ir abi varianti.

Mārcis ar savu paziņu Islandes dabu un sadzīvi izbaudīja nedēļas garumā pagājušā gada septembra beigās, kad šī sala ciemiņus sagaidīja diezgan neviesmīlīgi – četras dienas lijis lietus, tikai +4 grādi, migla, dubļi, izskaloti ceļi, koku trūkums un dārdzība. Bet bijis arī ļoti daudz skaistuma, kādu citur negadās redzēt – daudz gleznainu ūdenskritumu, klintis, melno smilšu pludmales kontrastā ar okeāna baltajiem viļņiem, geizeri, polārblāzma, pasakaina ainava saulainajās dienās, interesanta arhitektūra, it sevišķi baznīcām.

Tā kā neapzinīgo tūristu dēļ daba tika piesārņota ar atkritumiem, Islandē nakšņot drīkst vien viesnīcās un kempingos. Tūristu ir daudz, katrs otrais – ķīnietis.

Salīdzinot ar Latviju, Islandes augu un dzīvnieku valsts ir ļoti nabadzīga – tur aug ziemeļu bērziņi, no dzīvniekiem – polārlapsas. Paši islandieši tur aitas, kazas, zirgus un pa kādai govij. Vietām var redzēt arī pašu islandiešu stādītos kokus, bet lielākajā daļā salas trūkst zaļuma, zeme ir neauglīga.

Mārča mērķis bija noīrēt mašīnu un nedēļas laikā apbraukt apkārt Islandei, veicot 1200 kilometrus pa galveno Apļa jeb gredzena ceļu (Ring road).

Salas vidienē ceļu nav vai tie ir diezgan neizbraucami, tur vajadzīgas īpašas mašīnas. Arī auto apdrošināšana Islandē ir īpaša, jo tā ir atsevišķi riepām, priekšējam stiklam, durvīm… Ja Latvijā pārplūduši ceļi ir katastrofa, tad Islandē tā ir gandrīz ikdiena.

Šī iemesla dēļ arī Mārcim neizdevās pilnībā realizēt savu sapni, jo ceļš vienkārši beidzās ūdenī un nācās griezties pretējā virzienā. Pārplūst arī pļavas, un tad vietējie iedzīvotāji aitas uz sausākām vietām pārved laivās.

Mārcim nesanāca izpeldēties karstajos avotos, taču geizeru strūklakas, sēra un haizivs gaļas smaku gan izbaudīja, tāpat viņš redzēja arī slaveno Islandes vulkānu, kurš pirms vairākiem gadiem ilgstoši sabojāja cilvēku pārvietošanos gaisa telpā un kura vārdu izrunāt iemācījās vien daži TV ziņu moderatori.

Islande ievērojama ar savu altingu, ko uzskata par visvecāko parlamentu pasaulē, populāra ir arī jaunā stiklotā Reikjavīkas koncertzāle „Harpa” un Haizivju muzejs. Par īpašu tūristu apskates objektu kļuvusi avarējusi lidmašīna.

Uz Reikjavīku no Rīgas ir tiešie reisi. Lidmašīnas biļete abos virzienos Mārcim maksājusi vien 80 eiro, toties dzīve Islandē ir ļoti dārga. Mārcis minēja vien dažus piemērus: sēņu zupa – 12 eiro, mašīnas noma diennaktī – 110 eiro, haizivs gaļas kilograms – 150 eiro… Protams, arī algas tur nav kā „parastajam latvietim”.

Ikviens tūrists varējis piedalīties auto nomas organizētajā konkursā. Video vai 5 bildes, stāsts labā angļu valodā ar vismaz 2000 zīmēm, un 100 eiro ir automātiski atpakaļ kabatā!  Bet katra mēneša labākā stāsta autors atgūst naudu 7 dienu īres izmaksu apmērā. Tā kā konkursa rezultāti vēl joprojām nav paziņoti, Mārcim ir cerība arī uz to.

Daudziem sanākušajiem par Islandi jau bija gan zināšanas, gan stereotipi, daži klausītāji paši pabijuši Islandē un varēja salīdzināt Mārča stāstījumu ar savu piedzīvoto. Tiem, kas vēl tikai domā apmeklēt Islandi, Mārcis ir gatavs palīdzēt ar savu ceļojuma plānu.

Klausoties Mārča stāstījumu, nāk prātā parastais un neparastais islandiešu filmās „Lauku kāzas” un „Auni”. Tās savulaik ieguva dažādas balvas un varēja noskatīties arī Valmierā, bet šodienas “Rīta panorāma” vēstīja par postošu vētru Islandē. Varbūt ekstrēmo piedzīvojumu meklētājiem laiks doties ceļā uz Islandi?

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Valmieras pilsētas pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1,0 slodze, 40 stundas nedēļā) DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJU (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25C, Valmierā) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt Dienesta viesnīcā dzīvojošiem izglītojamajiem drošu un psiholoģiski labvēlīgu vidi; - sadarboties ar izglītojamajiem, izglītojamā vecākiem vai aizbildņiem, izglītības iestāžu sociāliem pedagogiem un Dienesta viesnīcas tehnisko personālu, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem izglītības procesa un socializācijas jautājumos; - strādāt individuālo darbu ar izglītojamajiem - iepazīt izglītojamo intereses un individuālās īpatnības, organizēt individuālās (arī grupveida) pārrunas; - sekot, lai izglītojamie ievēro telpu lietošanas un iekšējās kārtības noteikumus. Darbs ar vidusskolas vecuma izglītojamajiem; un ja Tev ir: - augstākā pedagoģiskā izglītība; - pedagoģiskā darba pieredze ne mazāk par 2 gadiem; - labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā un pieņemt lēmumus patstāvīgi; mēs piedāvājam: - darba samaksa par slodzi no 535 EUR līdz 620 EUR (atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, ar norādi „Dienesta viesnīcas skolotāja/-as amatam” līdz 2019.gada 22.novembrim plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatumapolitika%281%29.pdf Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25C, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-22

1120 06 Ražošanas direktors kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts - Ražošanas un tehnoloģisko procesu plānošana, vadīšana un kontrole; - Plānot, organizēt un vadīt pakļautībā esošos cilvēkresursus; - Nodrošināt un kontrolēt ražošanas iekārtu optimālu lietošanu un savlaicīgu tehnisko apkalpošanu; - Kontrolēt visus ražotnes procesus, nodrošināt to izpildes kvalitāti; - Sekot līdz ražošanas procesu normu un projektu izpildes termiņu ievērošanu; - Sniegt ierosinājumus ražošanas procesu attīstībai; - Ieviest ražošanas procesos jaunus tehnikas veidus, kā arī jaunākās tehnoloģijas; - Izstrādāt pasākumus, kuri veicinās efektivitātes paaugstināšanu un izmaksu samazināšanos; - Budžeta sastādīšana, tā izpildes kontrole. Prasības kandidātiem - Augstākā vidējā speciālā izglītība, vēlams kokapstrādes specialitātē vai citā tehniskā jomā; - Darba pieredze vadoša līmeņa amatā un cilvēku vadībā; - Izpratne par uzņēmuma vajadzībām un personāla attīstības iespējām; - Spēja ātri pieņemt efektīvus un kvalitatīvus lēmumus; - Spēja organizēt, koordinēt un kontrolēt padoto darbību; - Spēja ātri reaģēt uz izmaiņām un pielāgoties situācijai; - Aktīva, pašmotivēta un uz rezultātu orientēta personība ar augstu atbildības sajūtu un līderības dotībām; - Teicamas latviešu un krievu valodu zināšanas. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Nepieciešamo nodrošinājumu darba veiksmīgai izpildei; Daļēji apmaksātas pusdienas; Kompensāciju ceļa izdevumiem. Informācija par darba sludinājumu: Uz darba vietu nogādā ar uzņēmēja transportu. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00   Alga: No EUR 2500 – 3000 bruto un sociālās garantijas.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Epasts: bwe@bwe.lv Mob.tel.: 24966076 Profesija: RAŽOŠANAS DIREKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Struktūrvienība Brenguļu pagasta Zālītēs

Mūsu partneri