Valmieras Ziņas

Lēti aizlidot, bet dārgi dzīvot – Mārcis Bogdanovs par geizeru zemi Islandi

Trešdien, 21.februārī, Valmieras Tūrisma centrs aicināja interesentus uz kārtējo Ceļotāju stāstu vakaru, kurā par piedzīvoto un redzēto Islandē stāstīja Mārcis Bogdanovs – mūziķis, sportists, Valmieras Novada fonda brīvprātīgais, izlaušanās spēles autors un vienkārši aktīvs valmierietis.

Vispirms – Islande vai Īslande? Pēc Latviešu valodas aģentūras mājaslapas ziņām kopš 2011.gada vienlīdz pareizi ir abi varianti.

Mārcis ar savu paziņu Islandes dabu un sadzīvi izbaudīja nedēļas garumā pagājušā gada septembra beigās, kad šī sala ciemiņus sagaidīja diezgan neviesmīlīgi – četras dienas lijis lietus, tikai +4 grādi, migla, dubļi, izskaloti ceļi, koku trūkums un dārdzība. Bet bijis arī ļoti daudz skaistuma, kādu citur negadās redzēt – daudz gleznainu ūdenskritumu, klintis, melno smilšu pludmales kontrastā ar okeāna baltajiem viļņiem, geizeri, polārblāzma, pasakaina ainava saulainajās dienās, interesanta arhitektūra, it sevišķi baznīcām.

Tā kā neapzinīgo tūristu dēļ daba tika piesārņota ar atkritumiem, Islandē nakšņot drīkst vien viesnīcās un kempingos. Tūristu ir daudz, katrs otrais – ķīnietis.

Salīdzinot ar Latviju, Islandes augu un dzīvnieku valsts ir ļoti nabadzīga – tur aug ziemeļu bērziņi, no dzīvniekiem – polārlapsas. Paši islandieši tur aitas, kazas, zirgus un pa kādai govij. Vietām var redzēt arī pašu islandiešu stādītos kokus, bet lielākajā daļā salas trūkst zaļuma, zeme ir neauglīga.

Mārča mērķis bija noīrēt mašīnu un nedēļas laikā apbraukt apkārt Islandei, veicot 1200 kilometrus pa galveno Apļa jeb gredzena ceļu (Ring road).

Salas vidienē ceļu nav vai tie ir diezgan neizbraucami, tur vajadzīgas īpašas mašīnas. Arī auto apdrošināšana Islandē ir īpaša, jo tā ir atsevišķi riepām, priekšējam stiklam, durvīm… Ja Latvijā pārplūduši ceļi ir katastrofa, tad Islandē tā ir gandrīz ikdiena.

Šī iemesla dēļ arī Mārcim neizdevās pilnībā realizēt savu sapni, jo ceļš vienkārši beidzās ūdenī un nācās griezties pretējā virzienā. Pārplūst arī pļavas, un tad vietējie iedzīvotāji aitas uz sausākām vietām pārved laivās.

Mārcim nesanāca izpeldēties karstajos avotos, taču geizeru strūklakas, sēra un haizivs gaļas smaku gan izbaudīja, tāpat viņš redzēja arī slaveno Islandes vulkānu, kurš pirms vairākiem gadiem ilgstoši sabojāja cilvēku pārvietošanos gaisa telpā un kura vārdu izrunāt iemācījās vien daži TV ziņu moderatori.

Islande ievērojama ar savu altingu, ko uzskata par visvecāko parlamentu pasaulē, populāra ir arī jaunā stiklotā Reikjavīkas koncertzāle „Harpa” un Haizivju muzejs. Par īpašu tūristu apskates objektu kļuvusi avarējusi lidmašīna.

Uz Reikjavīku no Rīgas ir tiešie reisi. Lidmašīnas biļete abos virzienos Mārcim maksājusi vien 80 eiro, toties dzīve Islandē ir ļoti dārga. Mārcis minēja vien dažus piemērus: sēņu zupa – 12 eiro, mašīnas noma diennaktī – 110 eiro, haizivs gaļas kilograms – 150 eiro… Protams, arī algas tur nav kā „parastajam latvietim”.

Ikviens tūrists varējis piedalīties auto nomas organizētajā konkursā. Video vai 5 bildes, stāsts labā angļu valodā ar vismaz 2000 zīmēm, un 100 eiro ir automātiski atpakaļ kabatā!  Bet katra mēneša labākā stāsta autors atgūst naudu 7 dienu īres izmaksu apmērā. Tā kā konkursa rezultāti vēl joprojām nav paziņoti, Mārcim ir cerība arī uz to.

Daudziem sanākušajiem par Islandi jau bija gan zināšanas, gan stereotipi, daži klausītāji paši pabijuši Islandē un varēja salīdzināt Mārča stāstījumu ar savu piedzīvoto. Tiem, kas vēl tikai domā apmeklēt Islandi, Mārcis ir gatavs palīdzēt ar savu ceļojuma plānu.

Klausoties Mārča stāstījumu, nāk prātā parastais un neparastais islandiešu filmās „Lauku kāzas” un „Auni”. Tās savulaik ieguva dažādas balvas un varēja noskatīties arī Valmierā, bet šodienas “Rīta panorāma” vēstīja par postošu vētru Islandē. Varbūt ekstrēmo piedzīvojumu meklētājiem laiks doties ceļā uz Islandi?

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 24 darba gadu pieredzi Latvijā Aicinām darbā KLIENTU – PĀRDOŠANAS KONSULTANTUS TU BŪSI LIELISKS KOMANDAS BIEDRS – ja komunikācija ar cilvēkiem Tev dod prieku; ja smaids un optimisms ir Tava vizītkarte; ja mācīties no profesionāliem pārdevējiem – konsultantiem un dalīties ar savu skatījumu Tev būtu interesanti; ja Tev ir „B„ kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto. MĒS PIEDĀVĀJAM : elastīgu darba grafiku (arī darbdienu vakaros); pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 700 līdz 3000 eiro bruto; iespēju strādāt savā reģionā; kvalitatīvu bezmaksas apmācību un atbalstu ikdienas darbā; vissvarīgākais – piedāvājam labu noskaņojumu un priecīgu kolektīvu, motivējošu kolēģi –vadītāju. DARBA PIENĀKUMI : iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; mācīties un augt kopā ar komandu. (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst ) Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu : elita.juska@eastcon.lv līdz 12.07.2019.g. Pavadvēstulē, lūdzu, norādi : Kādus rezultātus savā dzīvē esi sasniedzis (nav svarīgi, kādā jomā ). Ar ko esi lepojies un ar kādām metodēm panāc rezultātu ikdienas darbībā. Lūdzu, uzraksti savus plānus karjerā tuvākajam gadam. Gaidīsim izsmeļošu un konkrētu pieteikumu no Tevis jau šodien! Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-12 Kontaktpersona: elita.juska@eastcon.lv

SIA "TOI TOI Latvija" savam kolektīvam aicina pievienoties: autovadītājs CE kategorija Valmiera (alga no 50 Eur Neto dienā) Pienākumi: Izbraukšana no Toi Toi Latvija bāzes Abula iela 1, Valmiera. Darba veikšanas reģionā ietilpst Vidzemes reģions. Izbraukt darba lapā norādīto maršrutu un veikt pārvietojamo tualešu apkopi, pārvietojamo tualešu uzstādīšanu/noņemšanu (tualetes svars līdz 100 kg, fizisks darbs). Tualešu apkope (tualešu apkopē ietilpst): fekāliju satura izsūkšana ar vakuumsūkni; tualetes apstrāde ar specializētu šampūnu un ķīmiju; tualetes kabīnes iekšpuses un ārpuses mazgāšana ar augstspiediena sūkni; ķīmiju uzpildīšana fekāliju rezervuārā; tualetes papīra un smaržu ievietošana tualetes kabīnē. Ievērot noteiktās procedūras attiecībā uz pārvietojamo tualešu apkopi, dokumentāciju un iekšējās kārtības noteikumiem. Darbs pasākumos bieži tiek veikts brīvdienās un nakts laikā. Uzturēt automašīnu tīru un kārtīgu. Prasības: CE kategorija. Pēc nepieciešamības gatavs strādāt arī brīvdienās, vēlu vakaros un agri no rītiem. Fiziski spēcīgs. Dodam priekšroku: Autovadītājam, kurš pārzina Vidzemes reģionu. Pieredze darbā ar vakuum-sistēmām; Piedāvājam: Atalgojumu: 50 EUR par dienu neto (pēc nodokļu nomaksas) par 20 darba dienām. no 21 dienas 100 EUR neto (pēc nodokļu nomaksas) par dienu. Visu darba veikšanai nepieciešamo aprīkojumu, tajā skaitā darba apģērbu; Stabilitāti un sociālās garantijas; Apmācības darba veikšanai; Ja Tevi ieinteresēja augstāk rakstītais, gaidīsim Tavu CV. Zvanīt, lūdzu, tikai darba dienās no 9:00- 17:00.Tālruņa nr. 26809681 Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Abula iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-19 Darba sākšanas datums: 2019-06-26 Kontaktpersona: Toms Miezītis

Mūsu partneri