Valmieras Ziņas

Latviju starptautiskā konkursā Serbijā pārstāvēs Valmieras tehnikuma komanda

Aizvadītas Jauno uzņēmēju dienas 2018, kurās noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un praktiskās uzņēmējdarbības izglītības pedagogi Latvijā. Latvijā Jauno uzņēmēju dienas organizē Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Jūrmalas pilsētas domi un Swedbank.

Tiesības pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā Belgradā šī gada jūlijā izcīnījis SMU Safe&Stable no Valmieras tehnikuma ar izstrādājumu — specializētu spieķi cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem, kas aprīkots ar inovatīvu sensoru. Iespēju piedalīties starptautiskā konkursā Latvijas labākajam SMU nodrošina LIAA.

“Gada uzņēmējdarbības skolotājs” titulu šogad ieguvis Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs Ivars Bahmanis.

Īpašo ASV vēstniecības Latvijā balvu — iespēju aizbraukt uz ASV un iepazīt Sanfrancisko uzņēmējdarbības vidi — šogad saņēmuši divi SMU: HandySac no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas izstrādā inovatīvas un praktiskas sporta somas, un Unique Latvia no Valmieras tehnikuma, kuri ražo dažāda veida pārtikas produktus ar ķirbju piedevu.

Titulu “Gada jaunais uzņēmējs” un balvu, kuru pasniedz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera SMU, kas reģistrējies par īstu uzņēmumu, šogad ieguvis uzņēmums RocketGrip, kas ražo lentas aizvietotājus hokeja, lakrosa un beisbola nūjām.

Savukārt galveno balvu Start- Up grupā ieguva uzņēmums PLŪKT no Banku augstskolas, kas ražo tēju piramīdas maisiņos premium eksporta tirgum.

JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns par konkursu: “To, ka SMU programma uzņem apgriezienus, ko apliecina skolēnu uzņēmumu skaita pieaugums šajā mācību gadā, varēja just arī Latvijas konkursa finālā — šogad konkurence bija īpaši sīva. Uzvarēja mācību uzņēmums, kurš, izstrādājot produktu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ir pieteicis sevi sociālās un inovatīvās uzņēmējdarbības sfērā. Tas šobrīd ir pasaules trends. Tādēļ paredzu mūsu jauniešiem labus rezultātus, pārstāvot Latviju Eiropas finālā.”

Sveicienu jaunajiem uzņēmējiem savā vēstulē atsūtījis arī Ministru prezidents Māris Kučinskis: “Pasaulē regulāri tiek veikti pētījumi, lai noskaidrotu uzņēmējdarbības potenciālu dažādās valstīs. Secinājums ir gaužām vienkāršs — jo vairāk cilvēku ir gatavi uzsākt paši savu biznesu, jo lielāks ir valsts ekonomiskās attīstības potenciāls. [..] Kāda šajā stāstā ir valsts loma? Uzticēties un nelikt šķēršļus. Viens no nodokļu reformas mērķiem bija stimulēt uzņēmējus attīstīt biznesu, ieguldot tajā visu vai daļu iegūtās peļņas. Par attīstībā ieguldītajiem līdzekļiem nodokļi nebūtu jāmaksā. Tagad valdībai ir jāsaprot, vai šis signāls ir saprasts pareizi biznesa vidē. Es ceru, ka jā. [..] Prieks redzēt jūsu acīs apņēmību, gatavību uzņemties atbildību un riskēt.”

SMU godalgoto vietu ieguvēji.

Vidusskolu grupā:

  1. vieta SMU Safe&Stable no Valmieras tehnikuma ar produktu — speciāls spieķis, aprīkots ar sensoru. Izstrādāts cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem.
  2. vieta SMU Fleurs et Chips no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ar produktu — bioloģiski un vegāniski augļu un dārzeņu čipsi, kas inovatīvā tehnoloģijā pagatavoti bez eļļas un jebkādiem konservantiem vai ķimikālijām.
  3. vieta SMU HandySac no Madonas Valsts ģimnāzijas ar produktu — inovatīvas, praktiskas un kvalitatīvas sporta somas ar diviem nodalījumiem apģērbam un apaviem.

Kategorijā “Gada ziņojums” šogad atzinību guvuši divi uzņēmumi: Rīgas 64. vidusskolas SMU RK Drums, kas izstrādājuši bungu trenažieri, un Talsu Valsts ģimnāzijas SMU Bellezza Bellum ar produktu — svārki, kuri veidoti no vīriešu krekliem, ar izšūtām Latvijas etnogrāfiskajām zīmēm un elegantām mežģīnēm.

Pamatskolu grupā:

  1. vieta SMU Našķu laboratorija no Madonas Valsts ģimnāzijas ar produktu — dabīgas un veselīgas enerģijas uzkodas.
  2. vieta SMU BATIKKES no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ar produktu — batikotas zeķes.
  3. vieta SMU Dabas draugi no Jaunmārupes pamatskolas ar produktu — koka izstrādājumi “turi”.

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā tika reģistrēti 1100 SMU, bet finālā Jūrmalā sacentās 10 pamatskolu un 20 vidusskolu SMU.

SMU vērtēšanu veica pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā bija pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank, LR Patentu valde, Latvijas Banka, ASV vēstniecība Latvijā, RTU Riga Business School, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Jūrmalas LIAA Biznesa inkubators, Dienas mediji, Altum, Inbox.lv, LIC Gotus, Blue Shock Race, Prudentia, Biedrība Zinis, Akvaparks, Draugiem Group un Printful.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, un sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un Jūrmalas pilsētas domi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri