Valmieras Ziņas

Latviju starptautiskā konkursā Serbijā pārstāvēs Valmieras tehnikuma komanda

Aizvadītas Jauno uzņēmēju dienas 2018, kurās noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un praktiskās uzņēmējdarbības izglītības pedagogi Latvijā. Latvijā Jauno uzņēmēju dienas organizē Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Jūrmalas pilsētas domi un Swedbank.

Tiesības pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā Belgradā šī gada jūlijā izcīnījis SMU Safe&Stable no Valmieras tehnikuma ar izstrādājumu — specializētu spieķi cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem, kas aprīkots ar inovatīvu sensoru. Iespēju piedalīties starptautiskā konkursā Latvijas labākajam SMU nodrošina LIAA.

“Gada uzņēmējdarbības skolotājs” titulu šogad ieguvis Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs Ivars Bahmanis.

Īpašo ASV vēstniecības Latvijā balvu — iespēju aizbraukt uz ASV un iepazīt Sanfrancisko uzņēmējdarbības vidi — šogad saņēmuši divi SMU: HandySac no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas izstrādā inovatīvas un praktiskas sporta somas, un Unique Latvia no Valmieras tehnikuma, kuri ražo dažāda veida pārtikas produktus ar ķirbju piedevu.

Titulu “Gada jaunais uzņēmējs” un balvu, kuru pasniedz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera SMU, kas reģistrējies par īstu uzņēmumu, šogad ieguvis uzņēmums RocketGrip, kas ražo lentas aizvietotājus hokeja, lakrosa un beisbola nūjām.

Savukārt galveno balvu Start- Up grupā ieguva uzņēmums PLŪKT no Banku augstskolas, kas ražo tēju piramīdas maisiņos premium eksporta tirgum.

JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns par konkursu: “To, ka SMU programma uzņem apgriezienus, ko apliecina skolēnu uzņēmumu skaita pieaugums šajā mācību gadā, varēja just arī Latvijas konkursa finālā — šogad konkurence bija īpaši sīva. Uzvarēja mācību uzņēmums, kurš, izstrādājot produktu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ir pieteicis sevi sociālās un inovatīvās uzņēmējdarbības sfērā. Tas šobrīd ir pasaules trends. Tādēļ paredzu mūsu jauniešiem labus rezultātus, pārstāvot Latviju Eiropas finālā.”

Sveicienu jaunajiem uzņēmējiem savā vēstulē atsūtījis arī Ministru prezidents Māris Kučinskis: “Pasaulē regulāri tiek veikti pētījumi, lai noskaidrotu uzņēmējdarbības potenciālu dažādās valstīs. Secinājums ir gaužām vienkāršs — jo vairāk cilvēku ir gatavi uzsākt paši savu biznesu, jo lielāks ir valsts ekonomiskās attīstības potenciāls. [..] Kāda šajā stāstā ir valsts loma? Uzticēties un nelikt šķēršļus. Viens no nodokļu reformas mērķiem bija stimulēt uzņēmējus attīstīt biznesu, ieguldot tajā visu vai daļu iegūtās peļņas. Par attīstībā ieguldītajiem līdzekļiem nodokļi nebūtu jāmaksā. Tagad valdībai ir jāsaprot, vai šis signāls ir saprasts pareizi biznesa vidē. Es ceru, ka jā. [..] Prieks redzēt jūsu acīs apņēmību, gatavību uzņemties atbildību un riskēt.”

SMU godalgoto vietu ieguvēji.

Vidusskolu grupā:

  1. vieta SMU Safe&Stable no Valmieras tehnikuma ar produktu — speciāls spieķis, aprīkots ar sensoru. Izstrādāts cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem.
  2. vieta SMU Fleurs et Chips no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ar produktu — bioloģiski un vegāniski augļu un dārzeņu čipsi, kas inovatīvā tehnoloģijā pagatavoti bez eļļas un jebkādiem konservantiem vai ķimikālijām.
  3. vieta SMU HandySac no Madonas Valsts ģimnāzijas ar produktu — inovatīvas, praktiskas un kvalitatīvas sporta somas ar diviem nodalījumiem apģērbam un apaviem.

Kategorijā “Gada ziņojums” šogad atzinību guvuši divi uzņēmumi: Rīgas 64. vidusskolas SMU RK Drums, kas izstrādājuši bungu trenažieri, un Talsu Valsts ģimnāzijas SMU Bellezza Bellum ar produktu — svārki, kuri veidoti no vīriešu krekliem, ar izšūtām Latvijas etnogrāfiskajām zīmēm un elegantām mežģīnēm.

Pamatskolu grupā:

  1. vieta SMU Našķu laboratorija no Madonas Valsts ģimnāzijas ar produktu — dabīgas un veselīgas enerģijas uzkodas.
  2. vieta SMU BATIKKES no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ar produktu — batikotas zeķes.
  3. vieta SMU Dabas draugi no Jaunmārupes pamatskolas ar produktu — koka izstrādājumi “turi”.

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā tika reģistrēti 1100 SMU, bet finālā Jūrmalā sacentās 10 pamatskolu un 20 vidusskolu SMU.

SMU vērtēšanu veica pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā bija pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank, LR Patentu valde, Latvijas Banka, ASV vēstniecība Latvijā, RTU Riga Business School, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Jūrmalas LIAA Biznesa inkubators, Dienas mediji, Altum, Inbox.lv, LIC Gotus, Blue Shock Race, Prudentia, Biedrība Zinis, Akvaparks, Draugiem Group un Printful.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, un sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un Jūrmalas pilsētas domi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Valmieras pilsētas pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1,0 slodze, 40 stundas nedēļā) DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJU (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25C, Valmierā) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt Dienesta viesnīcā dzīvojošiem izglītojamajiem drošu un psiholoģiski labvēlīgu vidi; - sadarboties ar izglītojamajiem, izglītojamā vecākiem vai aizbildņiem, izglītības iestāžu sociāliem pedagogiem un Dienesta viesnīcas tehnisko personālu, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem izglītības procesa un socializācijas jautājumos; - strādāt individuālo darbu ar izglītojamajiem - iepazīt izglītojamo intereses un individuālās īpatnības, organizēt individuālās (arī grupveida) pārrunas; - sekot, lai izglītojamie ievēro telpu lietošanas un iekšējās kārtības noteikumus. Darbs ar vidusskolas vecuma izglītojamajiem; un ja Tev ir: - augstākā pedagoģiskā izglītība; - pedagoģiskā darba pieredze ne mazāk par 2 gadiem; - labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā un pieņemt lēmumus patstāvīgi; mēs piedāvājam: - darba samaksa par slodzi no 535 EUR līdz 620 EUR (atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, ar norādi „Dienesta viesnīcas skolotāja/-as amatam” līdz 2019.gada 22.novembrim plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatumapolitika%281%29.pdf Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25C, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-22

1120 06 Ražošanas direktors kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts - Ražošanas un tehnoloģisko procesu plānošana, vadīšana un kontrole; - Plānot, organizēt un vadīt pakļautībā esošos cilvēkresursus; - Nodrošināt un kontrolēt ražošanas iekārtu optimālu lietošanu un savlaicīgu tehnisko apkalpošanu; - Kontrolēt visus ražotnes procesus, nodrošināt to izpildes kvalitāti; - Sekot līdz ražošanas procesu normu un projektu izpildes termiņu ievērošanu; - Sniegt ierosinājumus ražošanas procesu attīstībai; - Ieviest ražošanas procesos jaunus tehnikas veidus, kā arī jaunākās tehnoloģijas; - Izstrādāt pasākumus, kuri veicinās efektivitātes paaugstināšanu un izmaksu samazināšanos; - Budžeta sastādīšana, tā izpildes kontrole. Prasības kandidātiem - Augstākā vidējā speciālā izglītība, vēlams kokapstrādes specialitātē vai citā tehniskā jomā; - Darba pieredze vadoša līmeņa amatā un cilvēku vadībā; - Izpratne par uzņēmuma vajadzībām un personāla attīstības iespējām; - Spēja ātri pieņemt efektīvus un kvalitatīvus lēmumus; - Spēja organizēt, koordinēt un kontrolēt padoto darbību; - Spēja ātri reaģēt uz izmaiņām un pielāgoties situācijai; - Aktīva, pašmotivēta un uz rezultātu orientēta personība ar augstu atbildības sajūtu un līderības dotībām; - Teicamas latviešu un krievu valodu zināšanas. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Nepieciešamo nodrošinājumu darba veiksmīgai izpildei; Daļēji apmaksātas pusdienas; Kompensāciju ceļa izdevumiem. Informācija par darba sludinājumu: Uz darba vietu nogādā ar uzņēmēja transportu. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00   Alga: No EUR 2500 – 3000 bruto un sociālās garantijas.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Epasts: bwe@bwe.lv Mob.tel.: 24966076 Profesija: RAŽOŠANAS DIREKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Struktūrvienība Brenguļu pagasta Zālītēs

Mūsu partneri