Valmieras Ziņas

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes finālā Valmierā triumfē olainieši

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes reģiona finālā visvairāk – 12 no 18 iespējamajām medaļām izcīnīja Olaines skolēni. Valmieras Valsts ģimnāzijā pulcējās 67 skolēni no Valkas, Valmieras, Straupes, Ogres, Laurenčiem, Cēsīm, Siguldas, Limbažiem, Olaines, Mārupes un Ādažiem, un labākie no viņiem tālāk cīnīsies Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā, kurā spēlēs ap 300 jauniešu, informē sacensību rīkotāji.

Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš, atklājot Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes reģiona finālu, atzina, ka neriskētu spēlēt ar kādu no olimpiādes dalībniekiem, lai gan jaunībā esot spēlējis šahu: “Lepojamies, ka Valmiera ir vieta, kas šogad uzņem Latvijas Skolu šaha olimpiādes dalībniekus, un, gatavojoties, daudz studējām, kas ir dažādi gambīti – sapratām, ka būtībā tā ir upurēšana, lai kaut ko iegūtu. Arī jūs esat upurējuši gana daudz laika, spēlējot šahu, bet novēlu nesatraukties, ja neizdosies viss, kā plānots. Ja arī kāds netiks finālā, nekas, gan izdosies nākamajā gadā!”

Pēc izspēlētajām septiņām Vidzemes reģiona fināla spēlēm, bērnus ar savu klātbūtni pagodināja arī trīskārtējā Latvijas čempione šahā sievietēm, sieviešu lielmeistare (WGM) Ilze Bērziņa un vīriešu FIDE meistars (FM) šahā Matīss Mustaps. Viņš 12, bet Ilze Bēziņa 6 bērniem skolēniem pasniedza simultāna spēli šahā.

Tāpat pēc sacensībām notika arī šaha uzdevumu risināšanas konkurss, kurā 20 bērniem bija iespēja risināt šaha uzdevumus no lielmeistares bērnības – no tālā 1994. gada Pasaules čempionāta jauniešiem šahā, Ungārijā. Šaha lielmeistarei Ilzei Bērziņai toreiz bija 10 gadi, un viņa spēlēja meiteņu grupā līdz desmit gadiem. Vidzemes reģiona fināla dalībnieki šo iespēju izmantoja ar aizrautību, turklāt daudziem šaha uzdevumu risināšana ir treniņu ikdiena. Katrs risinātājs zem paveiktā uzdevuma ieguva šaha lielmeistares Ilzes Bērziņas autogrāfu.

Vidzemes reģiona fināla norise ir pirmais solis šaha tradīciju atdzimšanai Valmierā, turklāt pie bērniem viesojās arī Valmieras šaha leģenda, Latvijas lepnums – šaha treneris Elmārs Gulbis. Latvijas Skolu šaha olimpiādes organizatore Nellija Maklakova saka paldies Valmieras Valsts ģimnāzijas kolektīvam un īpaši direktoram Artūram Skrastiņam par laipno uzņemšanu, atbalstu šaha galdiņu izkārtojumā un citos organizatoriskos jautājumos. Tāpat N.Maklakova pateicas Vidzemes šaha treneriem, kuri rūpējās, lai bērni varētu piedalīties šajās šaha sacensībās. Tāpat organizatore uzteic Vidzemes reģiona fināla dalībniekus par to, ka skolēni šogad jau ilgāk noturējās pie šaha galdiņiem, atsevišķas spēles pat ieilga, kas apliecina – pieaugusi gan spēļu kvalitāte, gan konkurence: “Ļoti maz kļūdu ar neiespējamiem gājieniem, ko parasti var novērot pie nepieredzējušiem jaunajiem šahistiem. Šeit bija tikai daži tādi gadījumi, tāpat arī bērni veikli ziņoja rezultātus tiesnesim, turnīrs norisinājās ļoti raiti.”

“Latvijā pērn iesākās lieliska iniciatīva – Latvijas skolu Šaha olimpiāde, kas ir īsts atradums visiem, kuriem šahs nav pašsaprotama ikdiena, tātad – mazajām skolām, mazajiem pulciņiem, kas strādā ne tik daudz uz to, lai mērķtiecīgi izauklētu Latvijas mēroga šaha zvaigznes, bet gan lai dotu iespēju daudziem parastiem bērniem kaut nedaudz iegremdēties šaha pasaulē. Mūsu bērniem šis ir gada gaidītākais turnīrs!” novērtē šaha trenere Guna Skujiņa, kurā uz Vidzemi bija atvedusi galvenokārt Olaines skolēnus.

Uzvarētāji:

1.-.4.klašu grupa meitenēm

1.vieta Elza Puķīte, Limbažu sākumskola

2.vieta Marija Vaičuka, Olaines 1.vidusskola

3.vieta Nikola Daniela Liepiņa, Olaines 1.vidusskola

1.-.4. klašu grupa zēniem

1.vieta Daniils Aleksejevs, Mārupes pamatskola

2.vieta Daniils Dolganovs, Olaines 2.vidusskola

3.vieta Rihards Atvars, Olaines 1.vidusskola

5.-9.klašu grupa meitenēm

1.vieta Kristiāna Liepa, Olaines 1.vidusskola

2.vieta Elizabete Kokina, Olaines 1.vidusskola

3.vieta Arina Goļikova, Jaunogres vidusskola

10.-12.klašu grupa meitenēm, apbalvotas tika 5.-9.klašu grupas meitenes 4.-6.vietu ieguvējas, jo vidusskolas grupā nebija dalībnieču.

1.vieta Lāsma Bodniece, Valkas J.Cimzes ģimnāzija

2.vieta Klaudija Emīlija Roķe, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija

3.vieta Madara Rudzīte, Straupes pamatskola

5.-9.klašu grupa zēniem

1.vieta Daniels Zareckis, Limbažu sākumskola

2.vieta Edmunds Vanags, Ogres 1.vidusskola

3.vieta Roberts Zareckis, Limbažu novada ģimnāzija

10.-12.klašu grupa zēniem

1.vieta Dāvids Lukašēvics, Olaines 1.vidusskola

2.vieta Rūdolfs Aleksandrs Strods, Siguldas Valsts ģimnāzija

3.vieta Juris Jančevskis, Valkas J.Cimzes ģimnāzija

Latvijas Skolu šaha olimpiādei ir paredzēti trīs posmi, kuru 1. posmā katra skola izvirzīja 3 labākos zēnus un 3 labākās meitenes trīs vecuma grupās – 1.-4. klase, 5.-9. klase un 10.-12. klase, kuri piedalīsies reģionu finālos.

2.posmā līdz 28. aprīlim notiks reģionu fināli: Kurzemē – Kuldīgā 12. aprīlī, Zemgalē – Jelgavā 16. aprīlī, Latgalē – 26. aprīlī, un Rīgā 28. aprīlī. Katrā reģiona finālā tiks noskaidroti 3 labākie zēni un 3 labākās meitenes iepriekšminētajās vecuma grupās, kuri izcīnīs tiesības piedalīties Latvijas finālā. Reģiona finālos paredzētas 7 spēļu kārtas ar laika kontroli 12 minūtes un 5 sekundes par gājienu.

3.posmā jeb Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā 15. maijā, Rīgā, Transporta un Sakaru institūtā, Lomonosova ielā 1 – tiksies visu 5 iesaistīto reģionu finālu stiprākie skolu šahisti. Latvijas finālam varēja pieteikties atsevišķi visi šahisti skolēni ar vismaz I sporta klasi šahā, savukārt reģionos drīkst piedalīties spēlētāji ieskaitot līdz II sporta klasei šahā. Kopumā plānots, ka Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā tiksies ap 300 bērnu. Tajā no katra Latvijas reģiona cīnīsies 18 labākie jaunie skolu šahisti, kā arī 200 bērnu ar pirmo sporta klasi šahā. Latvijas Skolu šaha olimpiādē pavisam piedalīsies vairāk nekā 1000 skolēni no 170 vispārizglītojošajām mācību iestādēm.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes mērķis ir noskaidrot, cik Latvijas skolās bērni māk spēlēt šahu, cik skolās ir šaha pulciņš vai šaha stunda, kā palīdzēt tām Latvijas skolām, kuras vēlas ieviest šahu savu skolēnu ikdienā. Šādi šahs tiek popularizēts ne tikai kā sporta veids, bet arī lietderīgs brīvā laika pavadīšanas veids jaunatnes vidū. Tiek veicināta sadarbība starp šaha treneriem, skolotājiem, notiek dalīšanās pieredzē, kā arī noskaidroti labākie skolu šahisti katrā reģionā un Latvijā.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes īpašais labvēlis ir Transporta Sakaru institūts (TSI), sarūpējot piemiņas suvenīru – 3D tehnikā veidotu šaha figūru ikvienam dalībniekam un dažādas pārsteiguma balvas – īpašas konfektes, TSI piezīmju kladītes. Savukārt visiem simultāna spēles dalībniekiem TSI dāvāja yo-yo par drosmi sēsties pretim stiprākajiem Latvijas šahistiem. Latvijas Skolu šaha olimpiādes dalībniekiem balvas gādā arī MILZU pārslas, kā arī reģionu finālos uzvarētājus gaida dažādi citi pārsteigumi. Vidzemes reģiona finālistiem speciālās balvas sarūpēja Valmieras dome, Valmieras peldbaseins, Valmieras drāmas teātris, kā arī SPICE HOME, Rīgā esošā izklaides parka “Avārijas brigāde” izstāde. Katrai skolai tika īpašais diploms no Eiropas šaha savienības (ECU), ko sarūpēja un parakstīja Eiropas šaha savienības viceprezidente Dana Reizniece-Ozola.

Katrā finālā kā viena no vērtīgākajām balvām tiek pasniegta Latvijas Sporta federāciju padomes sporta metodiskās literatūras sērijas trešā grāmata “Māksla uzvarēt”, kas Vidzemes reģiona finālā tika 5.-9. klašu grupas uzvarētājam. Grāmatas autors Zigurds Lanka ir šaha lielmeistars kopš 1992. gada un Latvijas čempions 1993. gadā, ilggadējs dažādu valstu un dažādas kvalifikācijas šahistu treneris.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 24 darba gadu pieredzi Latvijā Aicinām darbā KLIENTU – PĀRDOŠANAS KONSULTANTUS TU BŪSI LIELISKS KOMANDAS BIEDRS – ja komunikācija ar cilvēkiem Tev dod prieku; ja smaids un optimisms ir Tava vizītkarte; ja mācīties no profesionāliem pārdevējiem – konsultantiem un dalīties ar savu skatījumu Tev būtu interesanti; ja Tev ir „B„ kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto. MĒS PIEDĀVĀJAM : elastīgu darba grafiku (arī darbdienu vakaros); pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 700 līdz 3000 eiro bruto; iespēju strādāt savā reģionā; kvalitatīvu bezmaksas apmācību un atbalstu ikdienas darbā; vissvarīgākais – piedāvājam labu noskaņojumu un priecīgu kolektīvu, motivējošu kolēģi –vadītāju. DARBA PIENĀKUMI : iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; mācīties un augt kopā ar komandu. (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst ) Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu : elita.juska@eastcon.lv līdz 12.07.2019.g. Pavadvēstulē, lūdzu, norādi : Kādus rezultātus savā dzīvē esi sasniedzis (nav svarīgi, kādā jomā ). Ar ko esi lepojies un ar kādām metodēm panāc rezultātu ikdienas darbībā. Lūdzu, uzraksti savus plānus karjerā tuvākajam gadam. Gaidīsim izsmeļošu un konkrētu pieteikumu no Tevis jau šodien! Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-12 Kontaktpersona: elita.juska@eastcon.lv

SIA "TOI TOI Latvija" savam kolektīvam aicina pievienoties: autovadītājs CE kategorija Valmiera (alga no 50 Eur Neto dienā) Pienākumi: Izbraukšana no Toi Toi Latvija bāzes Abula iela 1, Valmiera. Darba veikšanas reģionā ietilpst Vidzemes reģions. Izbraukt darba lapā norādīto maršrutu un veikt pārvietojamo tualešu apkopi, pārvietojamo tualešu uzstādīšanu/noņemšanu (tualetes svars līdz 100 kg, fizisks darbs). Tualešu apkope (tualešu apkopē ietilpst): fekāliju satura izsūkšana ar vakuumsūkni; tualetes apstrāde ar specializētu šampūnu un ķīmiju; tualetes kabīnes iekšpuses un ārpuses mazgāšana ar augstspiediena sūkni; ķīmiju uzpildīšana fekāliju rezervuārā; tualetes papīra un smaržu ievietošana tualetes kabīnē. Ievērot noteiktās procedūras attiecībā uz pārvietojamo tualešu apkopi, dokumentāciju un iekšējās kārtības noteikumiem. Darbs pasākumos bieži tiek veikts brīvdienās un nakts laikā. Uzturēt automašīnu tīru un kārtīgu. Prasības: CE kategorija. Pēc nepieciešamības gatavs strādāt arī brīvdienās, vēlu vakaros un agri no rītiem. Fiziski spēcīgs. Dodam priekšroku: Autovadītājam, kurš pārzina Vidzemes reģionu. Pieredze darbā ar vakuum-sistēmām; Piedāvājam: Atalgojumu: 50 EUR par dienu neto (pēc nodokļu nomaksas) par 20 darba dienām. no 21 dienas 100 EUR neto (pēc nodokļu nomaksas) par dienu. Visu darba veikšanai nepieciešamo aprīkojumu, tajā skaitā darba apģērbu; Stabilitāti un sociālās garantijas; Apmācības darba veikšanai; Ja Tevi ieinteresēja augstāk rakstītais, gaidīsim Tavu CV. Zvanīt, lūdzu, tikai darba dienās no 9:00- 17:00.Tālruņa nr. 26809681 Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Abula iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-19 Darba sākšanas datums: 2019-06-26 Kontaktpersona: Toms Miezītis

Mūsu partneri